"Účet student"

Založil jsem „účet student“, který umožní komukoliv z Vás napsat článek pro tento web.

Pokud byste měli něco, co byste chtěli sdělit nám všem, máte tu možnost!

Poněvadž má tento web sloužit studentům a být jakousi formou studentského webu studentů VUT, založil jsem „účet student“, přes který se může přihlásit kdokoliv z Vás a přispět článkem na tomto webu. Zde Vám nyní napíši krátký návod jak na to.

Takže začneme pěkně od začátku.

Nejdříve se přihlasíte pod účtem student do publikace webu (odkaz dole na webu, nebo klikněte zde). Zobrazí se Vám přihlašovací obrazovka do systému phpRS – zde zadejte do položky login a heslo „student“ a klikněte na OK, nebo jednoduše stiskněte klávesu „enter“. Dostanete se do systému phpRS, kde budete moci konečně přidat článek.

Nyní klikněte v horním menu na „Editace článků“. Zobrazí se Vám jednoduché rozhraní pro přidání článku, kde postupně vše doplníme.

Titulek článku Zde napište název Vašeho článku.
Úvod Zde je systémem automaticky vložený text „Sem vložte příslušný text včetně HTML syntaxe nebo v případě nevyužití této části vše vymažte – tedy včetně tohoto textu!“ – tento text vymažte a vepište sem úvod k Vašemu článku.
Hlavní text Zde udělejte to samé jako u úvodu (opět smažte automaticky vložený text), jen sem napište text celého článku (kromě již výše uvedeného úvodu). Tento text si raději zazálohujte do nějakého textového souboru, protože nikdy nevíte, co se může stát – může zrovna spadnout server (i když je to málo pravděpodobné) …
Článek můžete psát ve stylu WYSIWIG (jako ve Wordu), pokud si zapnete WYSIWYG editor, kliknutím na Editace a poté kliknutím na WYSIWYG. Můžete psát ale i přímo v HTML jazyce, to ovšem doporučuji jen pro HTML skutečně znalé (někdy i pro HTML kodéra je pohodlnější využít přiložený WYSIWYG editor).
phpRS značky Nechte nastavené na defaultním „Ano“.
Téma Vyberte nejvíce vyhovující téma Vašemu článku – bude podle toho zařazen do rubriky.
Typ článku Dlouhý = Běžný článek – nejprve je vidět pouze „Úvod“ jako náhled a po kliknutí na „Celý článek“ se zobrazí i samotný text článku.

Krátký = Bude zobrazen jen „Úvod“ – hodí se pro krátká sdělení apod.
Šablona Vyberte buď:
1) FreeStyle standard – běžný článek
2) FreeStyle press – krátké sdělení, vhodné pro tiskové zprávy i bez zařazení do rubriky.