Novinky na webu

Asi jste si všimli, že náš portál změnil maličko vzhled, a že přibylo několik užitečných funkcí. A v neposlední řadě, Studentský portál je konečně validní – splňuje jak CSS, tak HTML 4.01 (XHTML 1.0) syntaxi.
Více o nových změnách čtěte dále …

Takže co vše je nové? Co se změnilo? Změnilo se i něco, co ocení i obyčejní čtenáři webu?

1) Nový vzhled hlavního a horního menu
K lepší orientaci a přehlednosti jsem zapracoval na grafice nejpoužívanějších menu. Výsledek vidíte, snad se vám alespoň trochu líbí.

2) Upozorňování na email
Doposud si každý z vás mohl založit účet na Studentském portálu a v nastavení svého účtu si mohl vybrat, zda chce být infomován emailem o novinkách na webu.
Tuto možnost jsem ještě rozšířil. Nyní si každý z vás může vybrat pouze některé rubriky (témata), z kterých chce být emailem upozorňován a z kterých ne. Tato změna byla nutností – málokdo z nás, by chtěl dostávat emaily o všech novinkách na webu.

3) Nejnovější článek
Jistě jste si také všimli, že první článek na webu má jiný vzhled. Toto vás jednoduše upozorní na nejnovější článek, nebo na článek s největší prioritou (článek, který je delší dobu zařazen na první místo na hlavní stránce).

4) Článkové šablony
Dále jsem trochu změnil článkové šablony. Jsou to maličkosti, ale přispívá to k lepšímu vzhledu článků.

5) Komentáře
Jistě jste si také všimli, že nyní se komentáře vypisují přímo pod článkem, s možností výpisu vybraných, zobrazení všech, či přidání nového.

6) Kulturní akce
Také jsem vytvořil nový „plugin“, díky kterému byste měli být informování o akcích kulturního zaměření (jako jsou filmová a divadelní představení, plesy, atd.).

7) Nové možnosti účtu student
Nyní můžete i vy po přihlášení do publikace redakčního systému (uživatel:student heslo:student) přidávat různé akce, či kulturní akce. Takže když budete vědět o nějaké akci (či nějakou dokonce pořádat) a myslíte si, že by mohla studenty VUT zajímat, podělte se s námi o ní a informujte nás.

8) Úpravy v downloadu souborů
Nyní máte možnost zobrazit si info a každém souboru. Do nynějška se tato informace zobrazovala pouze jako title („bublina“ při najetí na info u souboru).

9) Doladění anketního systému

10) Mnoho dalších úprav v administraci webu
… mno, jestli chcete poznat i tyto změny a nahlédnout do redakčního systému, tak vám můžu jedině navrhnout, abyste se k nám přidali ;)

11) Validita
Konečně jsem našel trochu času, aby náš web byl validní. Tuto skutečnost si můžete otestovat sami, pomocí odkazů v novém menu Validita & Podpora.

Tak a to už bude asi všechno z těch viditelnějších a důležitějších změn. Všechny změny najdete na tomto webu a všechny novinky si můžete i vyzkoušet.
O případných nalezených chybách mě prosím informujte na xsuchy09@centrum.cz. No a jak už začíná být zvykem po nějakých větších úpravách, otvírám nové téma ve Studentském fóru, kde se můžete ke změnám vyjadřovat. Jakékoliv připomínky či návrhy budou samozřejmě vítány.