Na Hudbě z FEKTu 2013 vystoupí Vypsaná fiXa

Nedávno jsem byl v Aquapalace Praha a tam mě zaujala jedna myšlenka. Byla to část zprávy napsaná šéfem akvaparku na obrovské tabuli u vstupu:

Věřím, že člověk není úspěšný tím, kolik peněz vydělá, ale kolik lidí udělá šťastnými.

Nějakou chvíli mi to vrtalo hlavou a pak jsem si vzpomněl na okamžiky z loňské Hudby z FEKTu a chca-nechca, jsem mu musel dát za pravdu. Bylo nějakých 22:10 a právě dohrál Rocky Leon, lidé ho strašně chtěli, ale už jsme byli dvakrát upozorněni policajty, že porušujeme noční klid. Ještě teď si pamatuju Rockyho slova vyřčená tím jeho lišáckým hlasem:

But I don’t see any cops.

Ale to, o čem chci mluvit, přišlo o chviličku později. Hudba utichla, decibely se zklidnily, stojím ve stánku SPS a koukám směrem k hlavnímu vchodu do fakulty. Cítím úlevu, že všechno dopadlo tak jak mělo a nemuseli jsme řešit třeba nějaké zranění nebo vážnější technický problém. Hlavu mám bez myšlenek, jen tak koukám kolem sebe a vnímám atmosféru. Vidím možná 1500 převážně mladých lidí. Koukám po nich a uvědomuji si, že to nejsou lidé v běžném rozpoložení. Kdybyste náhodně vybrali 1500 lidí z Brna, klidně i na 100 pokusů, tak nikdy nedáte do kupy stejně naladěnou bandu lidí. Tihle byli jiní, byli veselí, plní dojmů a hlavně byli šťastní. V tu chvíli jsem si to neuvědomoval, ale teď zpětně vidím obrovskou hloubku v zmíněné citaci o úspěchu. Takový vnitřní pocit naplnění, takovou formu odměny jsem nikdy nezažil díky penězům nebo čemukoliv jinému.

 

Takhle vypadala Hudba v roce 2008

hzf08

Takhle loni

SONY DSC

Jak bude vypadat letos?

Vystupovat budou dravé studentské kapely a headlinerem je Vypsaná fiXa. Místo konání zůstává z loňska osvědčené parkoviště mezi budovami FEKTu Technická 10 a 12. Vstup je tak jako na všechny akce pořádané spolkem Studenti pro studenty ZDARMA.

Ale jaká bude Hudba letos záleží stejně hlavně na vás – návštěvnících.

http://hudbazfektu.cz/

https://www.facebook.com/events/456989721037988/