Jak nejsnáze prodat učební materiály?

Nedávno byl spuštěn internetový projekt, který originálním a velice user-friendly způsobem řeší problémy s prodejem a nákupem použitých studijních materiálů
www.TextbooksNearby.com
. Projekt vznikl na základě velmi zajímavého nápadu v oblasti mezi i vnitro-universitního prodeje skript a učebnic.

Jedná se v podstatě o bezplatný inzertní server pro studenty vysokých škol. Jeho nevšednost spočívá v tom, že uživatelé budou mít přístup k centrální databázi skript a učebnic z celého Česka, a to velmi přehledným způsobem. Inzeráty si studenti vkládají do speciálních sekcí pro svoje školy. Tím se zjednodušuje vyhledávání materiálů i transakce s kupujícím. Hledání je totiž možné si omezit třeba na vybraná města, školy, nebo třeba jen vlastní školu, podle toho, co má kdo blíž.

Pokud jste na tom stejně jako já a neradi posíláte věci na dobírku poštou, pak je pro vás tato služba ideální. Dozvíte se totiž, když někdo z vaší školy nebo fakulty prodává to, co vy sháníte, a když to nenajdete, tak se jednoduše kouknete na inzeráty nejbližší školy, případně celého města a toto všechno máte na jediném místě. Pak už je jen na vás se s prodávajícím domluvit a materiály od něj koupit.

Důvod proč píšu tento článek je, abych rozšířil povědomí o zmíněném projektu na VUT v Brně. Koukněte se na stránky (jediná nevýhoda – jsou v Angličtině) a posuďte sami, jestli službu využijete. Já osobně si myslím, že by nám všem studentům rozšíření této služby pomohlo. Nikdo přece nechceme zbytečně utrácet peníze, ale zároveň nemáme čas zdlouhavě shánět použité materiály.

Web se zatím zabíhá, takže na něm ještě moc lidí není. Nenechte se ale odradit, neboť se určitě časem naplno rozběhne jak o něm bude vědět víc a víc lidí. Pokud se vám nápad zamlouvá, dejte vědět všem svým přátelům, neboť jedině tak budete moci vy i oni z této myšlenky mít prospěch.

M. Capoušek

www.TextbooksNearby.com