Informační systém ACSA

Informační systém ACSA – pomocník nejen pro studentyAkademické centrum studentských aktivit (dále ACSA) již od svého počátku pomáhá aktivním vysokoškolským studentům v oblastech, které se ve školách obvykle nevyučují. Na akcích pořádaných ACSA se mohou akademičtí senátoři, zástupci studentských organizací a jiní aktivní vysokoškoláci dozvědět, jak správně komunikovat, pracovat v týmu, řešit problémy spojené se svou činností, zjistí, jak v praxi aplikovat vysokoškolský zákon, jak vlastně fungují akademické senáty a mnoho jiného. ACSA se jim rozhodlo jejich obtížný úkol ještě více ulehčit, a to zavedením přehledného a snadného pomocníka – informačního systému (dále IS).

IS ACSA je hojně využíván, v současné době je zde zaregistrováno 704 aktivních uživatelů.  VUT v Brně zde má pochopitelně rovněž své zastoupení, a to velmi významné: 89 zaregistrovaných studentů, nejvíce reprezentantů má Fakulta elektrotechnických a komunikačních technologií (31) a Fakulta stavební (26). Pod VUT v Brně je rovněž zaregistrováno 13 studentských organizací a akademických senátů. IS totiž obsahuje unikátní seznam českých studentských organizací, tříděný podle několika znaků: činnosti, regionu působnosti, cílové skupiny atd. V současné době je v IS ACSA zaregistrováno 94 českých studentských organizací a několik mezinárodních.

Bez ISu se žádný náš uživatel neobejde, protože pouze přes něj se může přihlásit na pořádané akce: semináře, konference, workshopy. Student si nejprve vytvoří účet, do kterého zadá informace důležité pro registraci na akci nebo vystavení certifikátu. Výhodou je, že tyto údaje zadává pouze jednou, poté se již může přihlásit na všechny naše aktivity, dostává zajímavé informace celostátního charakteru, plánujeme i různé soutěže a ankety.

Máte studentskou organizaci (akademický senát, studentskou unii, klub, redakci studentského časopisu aj.) a chcete, aby se o ní vědělo? Zaregistrujte ji v našem ISu! Naši uživatelé se takto o Vás dozvědí vše potřebné: základní informace (lokalita, počet členů, rok založení), vaše hlavní a vedlejší aktivity, cílovou skupinu, na kterou se zaměřujete, pořádané akce, novinky a kontakty. Svým posláním se ACSA na akademické senátory a členy studentských organizací zaměřuje, tito studenti mají přednost při účasti na našich akcích!

Pokud stále nemáte konkrétní představu o možnostech ISu, zde je několik tipů:
- Je na vašem oboru moc kluků? Uspořádejte večírek s psycholožkami!
- Chtěli byste uspořádat společenskou akci, ale nevíte kde začít? Vyhledejte si v ISu organizace, které s podobnými aktivitami mají zkušenosti, a zeptejte se jich na radu!
- Zakládáte studentskou organizaci a nevíte, jak mají vypadat stanovy? Podívejte se do souborů ke stažení a pár nápadů určitě najdete!
- Dostala Vaše organizace na školní rok určitou částku peněz a nevíte, jak nejlépe je využít? Inspirujte se aktivitami jiných organizací!
- Přišli jste na způsob, jak získat prostředky na své aktivity? Nenechte si to pro sebe a pomozte tak ostatním!