Hudba z FEKTu přilákala tisíce návštěvníků

Parkoviště mezi budovami Fakulty elektrotechniky a komunikačních technologií bylo ve středu 25. 9. 2013 nacpáno k prasknutí. Ne však auty ani jinými dopravními prostředky, ale návštěvníky hudebního festivalu, který už pošesté uspořádali sami studenti sdružení ve spolku Studenti pro studenty

SONY DSC

Na 4500 návštěvníků především z řad studentů VUT si přišlo poslechnout Vypsanou fiXu a v odpoledních hodinách se mohly studentské kapely také těšit z důstojného publika. Studentské kapely, jejichž alespoň jeden člen musel být z FEKTu, soutěžili o přízeň návštěvníků. Ti totiž mohli rozhodnout o tom, kdo dostane mimo hromady dárků od partnerů také pozvánku na Studentský majáles 2014 a 2 nahrávky v profesionálním hudebním studiu.

SONY DSC

Vítězem se stala hudební skupina The Substation, druhá skončila kapela přezdívaná „Banáni“ s celým názvem Intergalactic Banana Of The Fallen Monkey Nation a bronzovou příčku vybojovala Syrovátka band.

SONY DSC

Ve volných chvílích se mohli návštěvníci vyblbnout v nafukovacích koulích. Mohli si také užít biketrialové vystoupení nebo se potěšit pohledem na stroze oděné dívky provádějící pole dance, ale také třeba zasoutěžit si v nejrůznějších disciplínách.

SONY DSC

Práce na festivalu začaly pro organizátory 7 měsíců před samotnou akcí a dohromady se na přípravách podílelo 28 studentů. V den konání Hudby pak byla většina z nich na místě od 5 hodin ráno do 2 ráno následujícího dne. Celý program byl tak jak bývá zvykem u spolku aktivit spolku SPS zcela zdarma.