Hudba z FEKTu 2009 – výsledky

Dne 29. 4. ožil areál Kolejí pod Palackého vrchem VUT v Brně druhým ročníkem soutěže studentských hudebních skupin pod názvem Hudba z FEKTu 2009. Záštitu nad letošním ročníkem převzali primátor statutárního města Brna pan Roman Onderka a děkan Fakulty elektrotechniky a komunikačních technologií prof. Ing. Radimír Vrba, CScZákladní a jediná podmínka účasti v této soutěži byla, aby alespoň jeden člen byl studentem FEKT VUT v Brně. Soutěž byla rozdělena na dvě kola. Semifinále probíhalo formou internetového hlasování od února do konce března. Z osmi skupin mezi pět finálových postoupily následující: Applause, Dríst, Rosa Nocturna, Mystická spirála a Mephitic Society. Hosty večera byly skupiny Heebie Jeebies a Mňága a Žďorp. Během soutěžního odpoledne se areál Kolejí pod Palackého vrchem postupně zaplňoval diváky, kteří si přišli užít porci pořádné hudby v podání studentských skupin. Nabídka hudebních žánrů byla různorodá. Od rockově laděného slovanského folku, přes gothic rock a melodic metal až k horror punku a metalcore. Na své si během soutěže přišli spíše vyznavači “tvrdší” hudby ale během vystoupení skupin Heebie Jeebies a Mňága a Žďorp si našel ty své tóny určitě každý z přibližně dvou tisíc návštěvníků. Důkazem toho byla bujará zábava pod pódiem, kde se tanci oddávala nemalá část diváků . Ostatní zvolili poslech hudby spojený s občerstvením a relaxem na travnatých plochách v areálu. Dali tak celé akci dokonalou atmosféru, která byla podpořena slunečným počasím. Nic tak nebránilo zábavě do pozdních večerních hodin, kdy se rozhodlo o letošním držiteli titulu FEKT BAND.

Hlasování se během finálového klání zúčastnilo resp. odevzdalo své hlasy 768 z přibližně 2000 diváků. Na třetím místě se s počtem 131 hlasů umístila skupina Dríst z Bolešova (SK). Druhé místo s počtem 193 hlasů obsadila skupina Mephitic Society z Blanska. Titul FEKT BAND pro tento rok náleží s počtem hlasů 258 skupině Applause ze Senice (SK). Všichni soutěžící hudebníci obdrželi dárkové tašky od elektrofakulty a univerzity. Vítězové na prvních třech místech navíc obdrželi dárkové balíčky a poukazy od našich sponzorů a partnerů v celkové hodnotě 30 000. Po vyhlášení výsledků již nic nebránilo zlaté tečce celého programu, kterou byla všem dobře známá skupina Mňága a Žďorp, která kromě svých nových hitů předvedla i osvědčené hity, které rozhýbaly celé publikum.

Akce by se nemohla uskutečnit bez podpory a pomoci partnerů. Hlavním partnerem byla firma ABB Brno a mediálním partnerem Hitrádio Magic Brno. Dalšími partnery akce byly společnosti: www.diplomky-online.cz, Audiotek MusicCenter, statutární město Brno, GTS Alive s.r.o., Disk multimedia, Synerga a.s., Koleje a menzy VUT v Brně, spolek Studenti pro studenty, Unie studentů FEKT, Olman Security a energii akci dodal Red Bull.

Rád bych také v neposlední řadě poděkoval všem spolupracovníkům, pořádající Studentské komoře AS FEKT a Fakultě elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně, bez nichž by tato akce nemohla proběhnout.
Děkuji a na příštím ročníku Hudby z FEKTu na shledanou.

Za pořádající SK AS FEKT, Jan Dolenský Fotografie nalezente na adrese:http://picasaweb.google.cz/fektsps/HudbaZFEKTu09