Hledáte práci? Vezměte to do vlastních rukou!

Statistiky absolventské nezaměstnanosti jsou neúprosné: na úřadech práce končí stále více absolventů. Patříte mezi ně? Hledáte práci? A zamysleli jste se už někdy nad trhem práce z druhé strany – ze strany zaměstnavatelů?

Začínající podniky označované jako „startupy“ mají na trhu ztíženou pozici a obvykle potřebují najít investora, který je v začátcích podpoří. Obvykle se startupy snaží přijít s novým nápadem a nebo alespoň modifikací běžného podikatelského záměru, no ale ani to jim negarantuje zájem investorů. Protože jsou inevstice do začínajících firem mimořádně rizikové, najít svého patrona patří mezi nejtěžší role mladého podnikatele.

Podporou startupů se však i v ČR zabývá několik organizací a soutěží. S patenty a licencemi probíhají po celém světě doslova války a pro mnohé investory se proto stává zajímavé najít šikovného podnikatele s nápadem a přijít tak na trhu k výhodě. Ze soutěží startupů se tak stávají prohlídky důvtipu a smyslu pro byznys. Více o soutěžích začínajících podnikatelů si přečtěte na http://www.jobfairs.cz/blog-article/podnikatelske-startupy-chce-to-jen-napad.

Ne každého však láká představa pouštět se do nejistých vod podnikání. Ani zajímavý nápad zrozený ve správném čase a ve správné hlavě totiž negarantuje podnikatelský úspěch. Pro ty, kteří hledají zaměstnaneckou jistotu v etablované firmě, existuje řada pracovních portálů. Mezi ty, které nabízejí nejen inzerci zaměstnavatelů, ale komplexní servis pro absolventa náleží portál Jobfairs.cz (http://www.jobfairs.cz/). Ten absolventům nabízí možnost vytvořit si profesionální životopis a sledovat nabídky práce přímo od firem.