Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je stř 11 pro 2019 03:38

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
 Purkyňovy koleje 
Autor Zpráva
Redaktor
Redaktor

Odpovědět s citací
Příspěvek Purkyňovy koleje
Myslíte si, že Purkyňky jsou akorát tak na prodej??? Vedení kolejí a menz tvrdí, že na Purkyňkách bydlí akorát prváci a ti z nich houfně utíkají. Chtěla bych znát váš názor.
Myslíte si, že má cenu investovat miliony do rekonstrukce Purkyněk?

čtv 16 úno 2006 22:48
V.I.P.
V.I.P.

Odpovědět s citací
Příspěvek 
To, že by tu bydlejí pouze prváci je obrovská blbost. Jsem tu od prváku a neměnil bych. Purkyňky mi vyhovují nejen svou lokalitou, zařízením, ale především i cenou. Nemohl bych si dovolit platit o cca 500Kč více za PPV atd. Naprosto mi to tu vyhovuje a jinam bych nechtěl. Znám tu spoustu lidí a většina lidí tu rozhodně nejsou prváci, maximálně v horních dvou patrech. Jinak je to naprostá lež a nevim, kde na to zas milé vedení přišlo. Zdá se mi, že vedení si najde odůvodnění ke svému záměru vždycky, i kdyby to byly naprosté blbosti, asi jako když zavřeli P2 (B04) na prázdniny a jedním z hlavních důvodů bylo dle pana Milicii to, že je dále od menzy - to už bylo moc, pokud lituje nás studenty za 50 kroků co je menza od B04, tak to už je vážně na zamyšlení, co v tom skutečně je. Objevili se i takové názory, že naproti je nový nábytek a tím jsou pokoje mírně dražší a tedy pro vedení výhodnější, ale nechci tu polemizovat, snad vedení mělo skutečně tak velké důvody, proč všechny studenty co chodili na P2 (B04) právě kvůli tomu, že byl tento blok o prázdninách vždy otevřený, otravují se stěhováním jinam. Na P2 (B04) bylo vždy nejvíce lidí právě ze starších ročníků a lidí, co tu zůstavají i na prázdniny, málokomu se chtělo stěhovat na jiný blok a tak tu budem jak ****** přebíhat o prázkách z bloku na blok ...
I kdyby PPV stály stejně co Purkyňky, nechtěl bych tam, mě se tu prostě líbí a naprosto mi to tu vyhovuje. A vím, že nejsem sám.
Jinak co si myslím o tomto záměru kolejí? Po dramatickém zdražení kolejí je celkem snadné najít privát, který je cenou levnější, ale kvalitou zdaleka jinde než tyhle králíkárny tady. Jediná výhoda kolejí je ta, že jsou blízko školy, že je tu rychlý internet a spousty studentů pohromadě. Kdyby ovšem zrušili Purkyně, šel bych na privát, na jiné koleje určitě ne. A co pod tímto záměrem vidět? Koleje mají hodně volných kapacit, proč tedy nezavřít nejlevnější Purkyně a nenarvat studenty z Purkyní na dražší koleje, jako PPV apod? Však tu jde zas jen o prachy ... stačilo by také ke studentům přistupovat jako k zákazníkům a ne jako doposud, kdy si k nám dovolí všechno a jsme pro ně jen číslo v seznamu. Také pro tento přístup hodně lidí už na koleje za takové ceny nechce a já se ani nedivím ... sám jsem byl dost často přístupem vedení atd. velmi znechucen a naštván ...
Snad se alespoň z části pletu, je to jen můj osobní názor, který mám po třech letech zkušeností s chováním vedení ke studentům. Bohužel nejde ani po změnění statusu kolejí o vztah zákazník - pronajímatel, ale čísla v seznamu z kterých sypou peníze - pronajímatel ... dosti smutné

pát 17 úno 2006 08:53
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
V.I.P.
V.I.P.

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Ja bych se treba rada dostala na Purkynovy koleje, protoze by mi vyhovovali svym umistenim nedaleko FSI :D
A taky prave zminovanou cenou kolejneho, protoze davat hodne pres 2000 za ubytovani se mi opravdu nechce.

"Do noci zazářil květ granátů, tisíce blesků náhle vzplálo. Virtuos Ďábel hraje sonátu, samo peklo se pousmálo. Do noci rozkvetl květ ohnivej a burácí jak jícen sopky. Ach jen se na tu krásu podívej, jak ten květ padá na dno hrobky..." (J. Suchý)

FSI

pát 17 úno 2006 14:02
Pokročilý
Pokročilý

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Myslim ze tim zdrazenim koleje uplne ztratily svuj ucel a staly se z nich jenom ubytovny....uz to neni to co byvalo kdy koleje byly napraskane a byly takovym tim symbolem svobody - odvracenou stranou skoly ;o). Ja ted bydlim na private a platim to co bych platil na kolejich. Sic to mam cca 20 minut od skoly ale radeji si privstanu. Je tu pohoda klidek.....ale chybi mi tu studenti a krasne studentky a akcicky ;o) (kdo by jezdil na konec mesta)

pát 17 úno 2006 17:57
Profil ICQ
Nováček
Nováček

Odpovědět s citací
Příspěvek student: zakaznik nebo zviratko?
Kdyby studenti misto chlastani a rozbijeni oken se ucili a chovali se jak lidi tak by se vedeni k nim urcite hovalo lepe. Nekompenzujte se sve nedostatky na vratnych!!!

sob 25 úno 2006 11:47
Odpovědět s citací
Příspěvek 
zdražení je důsledkem změn ve financování kolejí které zavinila studentská unie na masarikově univerzitě, jelikož tam bylo problém dostat koleje. Dnes jsem na privátě, ale jestliže byl minulý systém zachován, byl bych na kolejích.

Koleje zůstanou zachovány, už kvůli tomu že pochybuji ža by bylo v brně dostatek privátů pro všechny studenty a ne každý chce podstoupit to hledání. Starý systém tak jak jsme ho znali, je ale pryč, pokud se nezmění zákony.

pon 27 úno 2006 22:47
Odpovědět s citací
Příspěvek 
Nový způsob financování je spravedlovější. Nelíbí se těm, co měli výhodu - koleje, ale spravedlivější je. (bydlím na koleji)

úte 09 kvě 2006 19:00
Odpovědět s citací
Příspěvek 60 romských rodinek na kolejích?
Ahojte,

zdravím vás ....

Nevíte něco o tom, že by se do Purkyněk mělo nastěhovat 60 romských rodin?

Dnes je o tomto tématu beseda tady:

Setkání Zastupitelstva Králova Pole s občany

Zveme Vás na besedu s občany, která se koná dnes ve středu 13.6.2007 v 17.00 hod. v Semilasse.
Téma: „Problematika rómské menšiny v Brně“
Host: PhDr. K. Dubská, předsedkyně výboru pro národnostní menšiny ZMB

A.

stř 13 čer 2007 11:36
V.I.P.
V.I.P.

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Na toto téma se objevil dotaz na ipkamu, kde to bylo dementováno s tím, že koleje o něčem takovým neví ... takže doufejme, že se nic takového dít nebude a koleje budou i nadále sloužit studentům (kapacita kolejí je každoročně zaplněna, takže o nějakém nevyužití kolejí se nedá mluvit, tedy hledat podobné nové ubytované mi přijde jako nesmyslné).

EDIT: pokud se někdo tohoto zasedání zúčastníte a napíšete sem poznatky a informace co na něm zazněly, budeme jen rádi ;) já bohužel dnes v 17 na 99% nemůžu ...

Studentský portál
ONEbit.cz

stř 13 čer 2007 12:48
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 9 ]