Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je úte 23 dub 2019 08:00

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 
 student.vutbr.cz - Nové funkce webu 
Autor Zpráva
V.I.P.
V.I.P.

Odpovědět s citací
Příspěvek student.vutbr.cz - Nové funkce webu
Inspirace:
ČVUT http://www.student.cvut.cz/
VŠE http://www.ilist.cz/

Funkce

• Sjednotit toho co nejvíce pod student.vutbr.cz
    Nesmíme studenty zatěžovat hromadou různých portálů. Možná by i stálo za zváženou, jestli neopustit vizi komplexního portálu a nesoustředit se jen na fórum s možností článků.

- sjednotit registraci a přihlášení na St.portál a fórum
    - zakomponovat fórum do portálu i graficky aby bylo jeho součástí a ne aby měl student pocit, že se ocitá někde jinde. Rámcově minimálně aspoň takto:

Obrázek
    http://www.phprs.cz/forum/read.php?2,14037
  • Jednoduchý chat
    - buď integrovat do fóra, nebo samostatně.
    - také případně spolčit s přihlášením na portál
    - nemusí sloužit jen k zábavě ale i pro skupinové on-line dohadování lidí okoli portálu, nebo jednotlivých SKAS

Pravděpodobně řešení pomocí BlaB! Lite (ukázka)
  • Registrační údaje
    Umožnit volbu, kdo chce na portálu vystupovat anonymně a kdo oficiálně. Popřípadě zvýhodnit ty, kteří se rozhodnou vystupovat oficiálně (umožnit jim psát blog, psát články - u čehož i tak je předpoklad vystupovat pod svým vlastním jménem).

Např. když do svého profilu uživatel zadá své ID, tak už je jen formalita vygenerovat link na VUT vizitku do jeho profilu:
    https://www.vutbr.cz/index.php?gm=gm_vizitka&perid=(ID studenta)
    Odkaz na VUT vizitku by se pak zobrazoval v informacích o uživateli a zvyšoval by jeho validitu.

(bylo by možné to doplnit o aktivaci přes školní mail - ověření že ID patří skutečně danému uživateli)

Takto vystupovat by mělo být samozřejmostí pro lidi spravující portál a členy SKAS.

S tím souvisí i následující bod.
  • Bezproblémová změna uživatelského jména
    Kdyby se někdo rozhodl, že chce vystupovat na portálu oficiálněji, než dosud, mělo by mu to být umožněno, aniž by ztratil jeho profil propojení se starými příspěvky a články.
  • Možnost blogů
    - jen pro ty, co vystupují pod oficiálním jménem
    - oddělené od klasických článků
    - hodnocení kvality blogů (u článků už hodnocení je)
  • Karma, Like - hodnocení uživatelů
    Uživatelé by mohli sami hodnotit ostatní uživatele, když se jim jejich články, blogy, příspěvky ve fóru zdají užitečné, nebo naopak bláboly, flame apod. Zvýší to kvalitu obsahu.

• Články
    - zvážit přesměrování komentářů na Facebook stránku nebo témata ve fóru, to by vyřešilo i...

- nefunkční upozornění na nové komentáře k článkům, nejen pro autory článku, pak se nemůžeme divit, že články nikdo moc nekomentuje

- komentáře zobrazené maximalizovaně pod článkem - další provokace pro přispívání

- chyba: komentáře nejde přidávat, pokud je neopatřím titulkem, ale přitom není žádné upozornění, že tam titulek má být

- nějakým způsobem ošetřit prioritu článků:
    - větší priorita článků ohledně aktuálního dění
    - menší priorita článků s reklamním charakterem, nabídky školení...
  • vyhledávání
    - pole pro vyhledávání navrchu stránky (případně možnost vyhledat přes Google

- chyba: proč při zadání hesla "hudba" nenajde článek hudba z fektu (nenajde ani v podrobném vyhledávání při vyhledávání jen titulků)
    - zvážit změnu výchozího vyhledávání na s logicným "nebo" na logické "a"
    popř. přidat rychlou volbu

• Kalendář akcí
    Nejlépe opět propojit s FB

VUT události
    zdrojem RSS fakultní kanály

- dny otevřených dveří
    - přednášky, semináře, kurzy
    - veřejná zasedání AS
    - plesy
    - soutěže
    - sportovní události

Hudební akce, koncerty v Brně
    Ideální řešení pravděpodobně bude automaticky sosáním dat z nějakého dobrého serveru. Buď RSS nějakého brněnského informačního portálu.

Propojení FB stránky s kapelami, kde jsou členové studenti VUT.
  • Galerie obrázků
    Již existuje na FB stránce takže ok:
    http://www.facebook.com/student.vutbr.cz/photos

Přidat fotky Inženýrské zdi z chybějících ročníků + např. Sněhování na kolejích
  • list hospod a podniků v Brně, kde jsou výhody pro studenty, a kdy je hodně muziky za málo peněz a vůbec tak nějak seznam kulturních míst v Brně by neškodil - ale to spíš na Wiki VUT

Fórum

Přidejte své náměty!

Naposledy upravil mrkvolf dne sob 07 črc 2012 11:36, celkově upraveno 50

sob 14 úno 2009 13:29
Profil Zobrazit autorovy stránky
V.I.P.
V.I.P.

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Design je to první a od počátku to hlavní co se chtělo a mělo řešit - zadarmo se ale kvalitní designérské práce shání :) takže asi tak :) jinak odkazovaný web není zrovna vhodným příkladem :D jinak design by měl být především jednoduchý - nezapomeňte, že nejde o prezentaci společnosti ani ničeho podobného (i když SKAS bude tvrdit něco jiného), jde především o informační portál - takže jednoduchost, přehlednost aj. na prvním místě. Rozhodně by nemělo jít o řvavé barvy, ale spíše lehčí světlejší nádechy nijak nerušící čtenost a přehlednost portálu (barvy trhající oči jsou skutečně nemístné). Atd. atd. I mírně zkušený designér je schopen pro informační server navrhnout slušně vypadající design, je to rozhodně snazší, než design prezentační (společnosti, ...).

Studentský portál
ONEbit.cz

ned 15 úno 2009 12:04
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
V.I.P.
V.I.P.

Odpovědět s citací
Příspěvek 
bude vypsana soutez pro studenty, kde budou specifikovany pozadavky. myslim ze zde mame dost sikovnych studentu, kteri neco takoveho hrave zvladnou

ned 15 úno 2009 13:53
Profil ICQ
V.I.P.
V.I.P.

Odpovědět s citací
Příspěvek 
hele jde v tehle verzi udelat aby se dala SZ poslat vic lidem a ne po jednom?

pát 27 bře 2009 15:21
Profil ICQ
V.I.P.
V.I.P.

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Taky jsem to teď potřeboval. Zatím jsem nepřišel jak, i když jsem to hledal dost dlouho. Administrace v phpbb2 je občas dost o nervy, když je člověk zvyklý na 3.

pát 27 bře 2009 22:17
V.I.P.
V.I.P.

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Taky jsem udělal předběžný návrh rozložení hlavičky webu, jak bych si to asi představoval já. Samozřejmě nebrat, jako návrh designu. Jde jen o pozici polí.

Obrázek

sob 28 bře 2009 02:47
V.I.P.
V.I.P.

Odpovědět s citací
Příspěvek 
A ještě do hlavičky přidejte VUT na Googlu, VUT na Centrumu, VUT na Seznamu a VUT na VUT ... jako nic proti, ale hlavní menu - hlavička - se rozhodně nedělá z externích odkazů ... to, že někdo z vás tyhle věci více používá či prosazuje se nemůže a nesmí promítnout do celé tváře St. portálu. Někde odkazovat ano, ale proboha vás prosím ne jako hlavní menu v hlavičce.
Jinak anglickou mutaci si představujete jak?
a) někdo předělá phpRS pro umožnení mutace (nebylo by to zas tak složité)
b) nějaké statické stránky
Každopádně nepočítejte s překladem vícero článků atd. Takže bych to buď úplně vynechal, nebo udělal pár statických jen o co cca jde - IMHO je to zbytečné - je to informační portál a potom ztrácí několik statických stránek tak trochu smysl - leda to pojmout jako pomoc zahr. studentům v zákl. orientaci aj. To se dá ale zvládnout i napsáním několika článků v AJ a jejich zařazení do vlastní rubriky - budou lehce vyhledatelné společně ...

Studentský portál
ONEbit.cz

ned 29 bře 2009 12:28
V.I.P.
V.I.P.

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Neboj Petře, mám to pod kontrolou :-). Nad Markovo návrhy už jsem také přemýšlel, ale my se ubíráme trošku jiným směrem, budu Tě včas informovat :-).

ned 29 bře 2009 13:24
Profil ICQ
V.I.P.
V.I.P.

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Samozřejmě je to jen můj návrh, takže nemá smysl se děsit.

Čerpal jsem z pár stránek VUT, které jsou skutečně tak koncipované (http://uk.fme.vutbr.cz/).

V současnosti je v menu neskutečný maglajs.

Netrvám na té liště, ale na striktním oddělení odkazů patřících přímo pod St.portál (Redakce, kulturní akce, fotogalerie) a položek pod kterými se skrývá jen link na související VUT stránky (VUT Wikipedie, SKAS a v podstatě i VUTRoom).

Ale máš pravdu, ten Facebook a VUT rádio úplně navrch asi moc nepatří.

Tedy navrhuji 2 řešení:

a) Tyhle odkazy přesunout do jinak umrlé hlavičky VUTRoom aby to bylo opravdu takové "Room" pro studenty a ne jen diskuzním fórem.

b) Odkazy na Facebook a VUT rádio někde dolů na St.portál a VUTRoom zapracovat přímo do St.portálu tímto stylem:

Obrázek

Ta angličtina byl taky jen návrh.

A ten nový symbol se mi líbí, je to takový mírně anarchistický podtext :lol:

Zkusil jsem to zbastlit, jak by to vypadalo, ale ty tři objekty se mi zdají trochu nevýrazné:

Obrázek

ned 29 bře 2009 22:07
V.I.P.
V.I.P.

Odpovědět s citací
Příspěvek 
ten znak, to je ta moje silenost z kdysi?

pon 30 bře 2009 10:26
Profil ICQ
V.I.P.
V.I.P.

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Přidán nový nápad na design:

Při každém načtení hlavní stránky se může měnit podkreslující obrázek hlavičky, kde se bude střídavě načítat výřez z obrázku, který charakterizuje VUT, viz. toto téma. Jde každopádně o statickou záležitost. Nechceme nic pohyblivého. Ve výsledku to bude něco jako na http://www.metallum.cz/ (Dejte obnovit stránku nebo Ctrl+R a skočí vám tam jiný obrázek).

ned 24 kvě 2009 14:59
V.I.P.
V.I.P.

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Změna obrázku v hlavičce je jeden z největších nesmyslů dob Internetu :) dětem se to asi líbí, možná i děvčatům a pár jedincům, ale i web musí mít svou identitu, která musí být ihned jasná a patrná, ne jí měnit s každým přenačtením webu - hlavička je hlavní část identity webu obsahující logotyp aj., takže s podobnými nesmysly opatrně :) Jinak to logo se mi osobně nelíbí, nikde z něj není vidět, že by mělo jít o St. portál VUT ... více nemám teď čas řešit a část, myslím, že je vás dost na to, abyste si poradili ROZUMNĚ sami ;)

Studentský portál
ONEbit.cz

stř 10 čer 2009 11:22
V.I.P.
V.I.P.

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Ta stávající hlavička je, myslím, jen nouzové řešení. Když už je taková, jaká je, asi by někde na hlavní stránce měla být nějaká informace, že by návštěvníci měli očekávat dříve nebo později nový vzhled portálu.

K té proměnné hlavičce, jsem si vědom prvotnosti identity webu. I když je tato na http://www.metallum.cz/ plně zachována díky výraznému logu, tak jsem rozhodně nemyslel napodobovat je do této míry. V podstatě není nutné, aby mnou navrhovaná věc figurovala v hlavičce. Jen mi to připadlo jako zajímavé osvěžení hlavní strany.

Na https://www.vutbr.cz/ je v levém sloupci taková decentnější forma, která ani není součástí hlavičky. I toto považuješ za věc pro děti?

Také bude možná dobré brát v potaz vzhled nových stránek VUT, které se také připravují. Neříkám aby se převzal vzhled, ale nějaká inspirace by se tam najít mohla.

stř 10 čer 2009 13:44
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 13 ]