Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 19 říj 2019 17:08

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 Ekologie servírování pizz v menzách VUT 

Ocenili byste v Pizzeri Mozzarella a Pizzerii Presto kromě krabice také papírový tácek?
Ano. (bylo by to pro mne výhodné) 33%  33%  [ 7 ]
Ne. (bylo by to pro mne nevýhodné) 29%  29%  [ 6 ]
Je mi to jedno. (nespatřuji v tom pro sebe žádnou výhodu ani nevýhodu) 38%  38%  [ 8 ]
Celkem hlasů : 21

Ekologie servírování pizz v menzách VUT 
Autor Zpráva
V.I.P.
V.I.P.

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Klidek klidek.

Dyt pisu, ze tacek je akorat na "veeeelmi blizko".

A pokud je neco kratkou vzdalenost, tak u pizzerky ocekavam koleje - tak muzes "zrecyklovat" nejakou jinou krabici. Imho si nemyslim, ze tacek by byl "zadarmo"

čtv 26 úno 2009 15:04
Profil ICQ
Pokročilý
Pokročilý

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Asi tak, klidek :). Pytal si sa, ci by sme to ocenili. Ja aj zvysok diskutujucich Ti hovorime nie.
EDIT: Si administrator, mal by si byt schopny konstruktivnej debaty. Netlac nam Tvoju pravdu do hlavy, argumentuj. Proste stalingrad, tomyk a ja by sme papierove tacy neocenili. Ani na kratku vzdialenost.

čtv 26 úno 2009 15:37
V.I.P.
V.I.P.

Odpovědět s citací
Příspěvek 
ehm.. do krabice neprsi ked sa presuvam mozarella - pokoj...
myslim ze co sa tyka Mozarelly tak je to neopodstatnene : bud tanier, alebo krabica...

v Preste nejako nevidim tiez dovod, lebo kto si bude chciet dat do krabice, tak to bude chciet preniest minimalne na Listovky / na Udolni, a zase... tak rychlo nevychladne / nenaprsi / nenasnezi...

mozno to ma vyznam na Purkyniach ale inak neviem, neviem..
zase by to boli dalsie naklady na papier, ktore by KaM museli spravit..a obavam sa ze by to z ich pohladu mohlo viest k zvysovaniu cien ubytovania.. alebo cien jedal...

čtv 26 úno 2009 16:34
V.I.P.
V.I.P.

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Dodal jsem vysvětlení k anketě, jak jsem to původně myslel:
Citace:
Ocenili byste v Pizzeri Mozzarella a Pizzerii Presto kromě krabice také papírový tácek?
Ano. (bylo by to pro mne výhodné)
Ne. (bylo by to pro mne nevýhodné)
Je mi to jedno. (nespatřuji v tom pro sebe žádnou výhodu ani nevýhodu)

Jediný argument pro odpověď Ne zatím uvedla jen Moony, že by se kvůli tomu mohlo zdražit kolejné. Doufám ale, že to bylo míněno, spíš než jako argument, jako ironická narážka na to, že KaM při současných choutkách neustále zdražovat, by si mohly dovolit promítnout náklady na menzy do ceny ubytování. Kdyby tomu tak opravdu bylo, jakože doufám, že ne, tak to by byl od KaM podvod zralý na žalobu. Radši se tedy ptám Moony jestli to myslela vážně nebo jako vtip.

LuK: Když soudíš, že tu tlačím svou pravdu a neargumentuji (mimochodem většinou platí, že argumentace = tlačení své pravdy), tak si pojďme srovnat, kdo jak argumentoval. Do úvodního příspěvku jsem začal shromažďovat argumenty Pro/Proti.

Od tebe jsem ale žádný argument pro Ne nezaregistroval. Proto přesně zapadáš do Je mi to jedno. a přesto stále trváš na Ne a to mě vytáčí. Jestli tedy chceš trvat na Ne, bylo by vhodné uvést argument. Já jsem jich tam už uvedl dost i jeden pro Ne, ale přesto u mě klady převažují. 5 korun se mi prostě do kanálu vyhazovat nechce. Za to mám dva rohlíky. :)

sob 28 úno 2009 01:44
Profil Zobrazit autorovy stránky
V.I.P.
V.I.P.

Odpovědět s citací
Příspěvek 
mrkvolf
spis jsem to myslela jako domnenku (ne argument, ne vtip)... KaM ma prilis velke choutky na zdrazovani.. myslim ze zdrazovani v cervnu a pak ted v breznu... nevim.. nebude to zase pred letem znova ? mozna ne kvuli tackum pod pizzu... ale uz jsem asi paranoidni, ze kdyby to udelali a byly by tacky zavedeny...ze tohle by mohli dat jako zaminku...
mozna ne primo kolejne, ale treba cena jidla... aby to "postihlo" vsechny, i nebydlici na kolejich...
jako argument to nepocitam pretoze nevim zda by toho vedeni KaM bylo schopne a zda by to I UDELALO...
a jako vtip ne... o penezich a skole nevtipkuji :) vyslovene jako domnenka, mozna muj nazor, mozna paranoia (nebo jak se to pise)

sob 28 úno 2009 02:10
V.I.P.
V.I.P.

Odpovědět s citací
Příspěvek 
No tohle by asi odhalil jen audit. :lol:

Nicméně, tím že tu tak prosazuji ty tácky, tak jsem trochu sám proti sobě.
Přířezy pro krabice na pizzu stojí cca 4Kč. S tím, že s prací, kterou pizzař vynaloží na její složení, to těch 5 Kč dá.
Ale tácky mají cenu cca 1Kč a přesto nejsou zpoplatněny.

Na druhou stranu, když se podíváme na silně zaokrouhlené ceny po 5Kč, tak v tom se tácek může promítnout bez problémů, zatímco krabice už ne. Taky třeba takové Pečené kuře s chlebem a okurkou, které se ve fastfoodu Purkyňova dává pouze na tácek již od začátku, je samozřejmě nesmysl, aby se podražilo o cenu tácku. Pokud se tak tedy stane, je to opět důkaz o velké chuti KaM rýžovat, kde se dá.

Off topic: Já když nestihnu menzu na Purkyňově, tak právě volím většinou Pečené kuře. Je pro mě totiž rozdíl, jestli vyhodím 45,- za půl kila masa nebo za placku z těsta s trochou salámu.

P.S.: Byl jsem nějaký moc prudérní, tak jsem v úvodním příspěvku výhody a nevýhody tácků pojal tak vážně/nevážně, abych toto téma trochu odlehčil.

sob 28 úno 2009 03:08
Pokročilý
Pokročilý

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Citace:
LuK: Když soudíš, že tu tlačím svou pravdu a neargumentuji (mimochodem většinou platí, že argumentace = tlačení své pravdy), tak si pojďme srovnat, kdo jak argumentoval. Do úvodního příspěvku jsem začal shromažďovat argumenty Pro/Proti.

Od tebe jsem ale žádný argument pro Ne nezaregistroval. Proto přesně zapadáš do Je mi to jedno. a přesto stále trváš na Ne a to mě vytáčí. Jestli tedy chceš trvat na Ne, bylo by vhodné uvést argument. Já jsem jich tam už uvedl dost i jeden pro Ne, ale přesto u mě klady převažují. 5 korun se mi prostě do kanálu vyhazovat nechce. Za to mám dva rohlíky. :)

Dva rožky Ti kúpim ja keď prestaneš prudit :P (sranda ;) ). Je rozdiel medzi argumentáciou a tlačením pravdy, navyše si začínal byť celkom agresívny v odpovediach, to zase nemám rád ja. Argumentáciu považujem skôr za obhajobu pravdy, než za tlačenie pravdy. Ale to je OT.

Problém bol v Tvojej otázke - pôvodne si sa pýtal či "oceníte možnosť odniesť si pizzu na tácke" a ja som povedal nie. Ak by bola otázka "máte niečo proti tomu, aby sa pizza servírovala aj na tácku" tak máš pravdu, je mi to jedno i keď by som túto možnosť nevyužil :).

čtv 05 bře 2009 04:20
V.I.P.
V.I.P.

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Ok, hlavně, že je už vše jasné. Agresivní jsem skutečně, byl a to, že jsem se vytočil, jsem si způsobil sám blbě zadanou otázkou. Za to se omlouvám.

Citace:
Argumentáciu považujem skôr za obhajobu pravdy, než za tlačenie pravdy.

Jinak malá oprava, asi se oba shodneme, že argomentace je spíš obhajoba vlastního názoru. Obhajoba pravdy ať už své nebo obecné by byla spíš to tlačení.

čtv 05 bře 2009 12:06
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2