Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je ned 25 srp 2019 00:29Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 student.vutbr.cz - Systém pro správu obsahu (CMS) 
Autor Zpráva
V.I.P.
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15 úno 2007 11:28
Příspěvky: 505
Odpovědět s citací
Příspěvek student.vutbr.cz - Systém pro správu obsahu (CMS)
Jelikož současný redakční systém phpRS je poměrně zastaralý a ve srovnání s konkurencí obtížněji modifikovatelný, tak by do budoucna další rozvoj poměrně komplikoval.

Naskýtají se možnosti řešení:

a) Zůstat u koncepce phpRS portálu a phpBB fóra

Pak by se pravděpodobně zůstalo u více méně kosmetických úprav, viz. téma o novém designu

b) Přechod na modernější systém - CMS

CMS (Content Management System) je komplexní předprogramovaný systém pro správu obsahu. Je to několikanásobně vyspělejší a modulovatelnější systém. Zároveň je i méně náročný resp. vyžaduje méně programátorské znalosti v případě budoucí udržby neprogramátory.

Nejrozšířenější CMS je asi Drupal (http://drupal.org/ , http://www.drupal.cz/)
Samozřejmě je tu spoustu dalších:
Joomla
Wordpress
http://pxsystem.sourceforge.net/
http://plone.org/
http://sunlight.shira.cz/


Náměty a požadavky na systém

Řešte v tématu Nové funkce webu

c) přechod na Facebook - stránka, skupina, aplikace
- méně pravděpodobnější, ale také alternativa

FB stránka již existuje zde http://www.facebook.com/student.vutbr.cz


Naposledy upravil mrkvolf dne sob 07 črc 2012 23:18, celkově upraveno 20sob 14 úno 2009 13:52
Profil Zobrazit autorovy stránky
Nováček
Nováček

Registrován: pát 09 lis 2007 12:29
Příspěvky: 7
Bydliště: Brno - Líšeň
Odpovědět s citací
Příspěvek 
ad a) v případě zachování bych určitě navrhoval jednotný design a zvážil upgade na phpBB3

ad b) jsem monohem více pro variantu B, je náročnější ale přinese podstatně více ovoce, ale nemá smysl ji páchat samotnou, bez dořešení ostatních bodů uvedených tady: NOVÝ Studentský portál VUT - ROZCESTNÍK

K systému Drupal:
Drupal je volně stažitelný (open source) redakční systém; jeden z nejlepších svého druhu na světě (1. místo v soutěži Open Source CMS Award v roce 2008 i 2007).

Oblíbenost Drupalu stoupá mimo jiné díky jeho bezpečnosti a flexibilitě. Stavebnicová logika volně stažitelných modulů umožňuje poskládat jednotlivé funkce každému uživateli na míru. Web (ani jeho administrátor) tak není zatížen nepřehledným balastem funkcí, které nepotřebuje.

Autorem Drupalu je belgický programátor Dries Buytaert. První verzi navrhl ještě jako student, v podobě jakési univerzitní elektronické „nástěnky“. Z ní časem vznikla první drupalovská internetová stránka a následně systém, na jehož vývoji se podílí několik stovek vývojářů po celém světě. Drupal si každý měsíc stahuje přibližně 70 tisíc uživatelů; Google registruje asi 30 milionů stránek vytvořených v tomto redakčním systému.

citace z http://www.emaweb.cz/o-drupalu


sob 14 úno 2009 20:07
Profil ICQ
Nováček
Nováček

Registrován: pát 09 lis 2007 12:29
Příspěvky: 7
Bydliště: Brno - Líšeň
Odpovědět s citací
Příspěvek Vychytávky
// zatím koncept, nevzpomenu si hned na všecho
Možnosti CMS Drupal:
  • fórum - naprostá integrace fóra do stránek
  • blogy uživatelů
  • široká možnost nastavení uživatelských práv a jejich kombinace
  • strukturované fotogalerie
  • Autentifikace pomocí IMAPu (školní email) ANO! jeden účet na všechno :)
  • OpenID (alternativa k IMAPu, v připadě že na imap CVIS nepřistoupí)
  • propojení s Facebookem
  • Agregace článků z jiných serverů (školy, kluby, fakultní fóra... cokoliv)
  • Široké možnosti komentování článků
  • Nové trendy - pokud se v budoucnu objeví nějaká super věc jako Facebook, do rupalu určitě bude existovat modul


nebojte sem psát i ty nejšílenější nápady a dotazy, témněř všechno, co jste kdy viděli na internetu jde realizovat..
jde o to, vymyslet koncepci, co všechno budeme chtít


sob 14 úno 2009 20:29
Profil ICQ
Pokročilý
Pokročilý

Registrován: čtv 01 úno 2007 16:15
Příspěvky: 73
Odpovědět s citací
Příspěvek 
honza_strnad: IMAP je internetový protokol pro vzdálený přístup k e-mailové schránce, takze tvoje pouziti v tech tvych bodech je mylne

_________________
| FEEC | M-EST | #urel@IRCNet | #feec@IRCNet


sob 14 úno 2009 22:12
Profil
V.I.P.
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15 úno 2007 11:28
Příspěvky: 505
Odpovědět s citací
Příspěvek 
Myslím, že honza moc dobře ví, co je IMAP a jak se dá využít. Mě aplikace na školní mail také není příliš jasná, snad to dovysvětlí.

Každopádně fakultní maily zatím nejsou pod správou CVISu, ale pod jednotlivými fakultami - což situaci dost zlepšuje. Nicméně, až bude někdy za 50 let VUT mail, tak nejspíš pod CVISem bude.


ned 15 úno 2009 04:26
Profil Zobrazit autorovy stránky
V.I.P.
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: sob 18 pro 2004 10:18
Příspěvky: 601
Bydliště: Zbraslavice, Kutná Hora, Brno, Paris
Odpovědět s citací
Příspěvek 
Proč byl vybrán na první pohled krkolomný, ne tak kvalitní a ne tak celosvětově rozšířený RS phpRS?
1) Jedná se o velmi jednoduše napsaný RS - musíte myslet nejen na dobu, kdy se o St. portál budete starat sami, ale i na dobu, kdy přijde čas St. portál a jeho správu předat dále - často jen nadšenci, který o programování nebude vědět příliš a v systému typu Drupal se prostě nevyzná - nemyslím tím klikání v jeho administraci, ale myslím tím jeho úpravy na míru, bezpečnostní změny a záplaty aj. Podívejte se na počet modulů, ale tím i vznikajících chyb - počtem modulů hrozí riziko přeplácání aj., s každým modulem přichází bezpečnostní rizika, který nezkušený programátor nebude schopen opravit a analyzovat. Proto byla dána přednost jednoduchosti a snadné upravitelnosti před složitostí a na první pohled mnohem lepším řešením.
2) Bezpečnost - načal jsem již v bodě 1. Netvrdím, že je phpRS bezpečnější než Drupal, ale svým způsobem je tomu tak. A nepřispívá tomu pouze jednoduchost systému phpRS, díky které v ní není mnoho prostoru a problémových míst k uhlídání bezpečnosti, ale především také to, že Drupal jak je známo je celosvětově velmi rozšířený systém - a open source - všechny open source mají nevýhodu právě v otevřenosti svého kódu - zkušený programátor kratší či delší analýzou kódu dokáže téměř vždy najít bezpečnostní mezeru či riziko. S rozšířeností (myšleno především celosvětovou, ne počtem např. v ČR) přichází spousta potencionálních útočníků navíc. Bezpečnostní hledisko je řekl bych jedno z nejkritičtějších - nezapomeňte, že St. portál využívá servery VUT - rektorátu - a nejde o nějaký portál nadšenců na vlastním železe.
3) Skutečné potřeby St. portálu - buďme realisti - potřebuje St. portál skutečně skvělý CMS? Pokud máte tento pocit, je tu spousta komerčních řešení, některé i velmi kvalitní - a máte především zajištěnou plnou podporu aj. (mohu taktéž dodat :-P ) - ale nedoporučoval bych to - i kdyby škola peníze chtěla dát - stáváte se tím závislí na daném subjektu, cokoliv budete chtít, musíte za daným subjektem a platit a platit. Takže tohoto se prosím vyvarujte, SKAS prý podobně nesmyslné choutky má, neuvědomuje si s tím věci související a přijde mi naprosto zbytečné vyhazovat nemalé peníze za něco, co jsou někteří studenti ochotni dělat s nadšením a zdarma kolikrát i lépe.
Toto platí i pro open-source řešení - raději než kanón na vrabce, vemte prak, s kterým ale bude i méně zkušený programátor, který může přijít po vás, schopný pracovat a upravovat ho dle aktuálních potřeb.
4) St. portál rozhodně potřebuje nový kabát, nevím, zda i nový systém. Ano, phpRS není nejelegantnějším a na první pohled nejlepším řešením, ale je jednoduché, české - s plnou podporou českého fóra a spoustou lidí v ČR kolem něj se točících.
5) Pokud skutečně zvolíte jiný systém, tak před jeho samotným nasazením bych doporučil kompletní bezpečnostní analýzu a případné úpravy samotného systému - vždy je výhoda open-source upravit, pže se zbavíte univerzálních bezpečnostních rizik - každodenně vycházejících návodů jak na jakou verzi daného celosvětově oblíbeného systému vyzrát. Nemáte šanci to vše sledovat a také tomu všemu zamezit a napadení serverů VUT není sranda.

Bohužel nemám teď moc čas, takže se utnu a zkrátím. Ve zkratce jen volte rozumně a nejen dle "síly" systému, ale važte dobře co a proč vyberete a jak dobře to půjde dále předat, aby byl jiný programátor schopný se v kódu orientovat a případně ho upravit - ať už bude více či spíše méně zkušený. Uživatelské pohodlí se dá udělat i v phpRS aj. méně user friendly systémech, většinou pouze jednoduchou úpravou grafiky, bezpečnost a jednoduchost kódu ovšem už zajistíte hůře - takže osobně jsem proti molochům typu Drupal :) ale dělejte jak myslíte ;) rozhodnutí je na vás - co se nyní kolem studentského portálu točíte a hodláte dále točit (jinak ovlivňovat podobná rozhodnutí a pak se od st. portálu distancovat je nevhodné, nesmyslné a především nežádané - takže pokud máte k danému co říct, říkejte pouze tehdy, jste-li schopní se st. portálu v daném řešení dostatečně věnovat a jste-li schopní zajistit jednoduché předání i méně zkušenému následovníkovi.

_________________
Petr Suchý (exFEKT)
Redakční systém WAMOS
SEO analýza zdarma
Studentský portál
ONEbit.cz


ned 15 úno 2009 12:00
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Nováček
Nováček

Registrován: pát 09 lis 2007 12:29
Příspěvky: 7
Bydliště: Brno - Líšeň
Odpovědět s citací
Příspěvek 
Citace:
Proč byl vybrán na první pohled krkolomný, ne tak kvalitní a ne tak celosvětově rozšířený RS phpRS?


Protože se u nás čechách nic jiného nepoužívalo :)

phpRS, donedávna jsem ho používal pro komerční weby, má zásadní problém, a to že se nevyvíjí , což souvisí s bezpečností: už dva roky nebyl vydán bezpečnostní update a nemyslím si tedy, že by byl napsán dokonale...


Citace:
často jen nadšenci, který o programování nebude vědět příliš a v systému typu Drupal se prostě nevyzná - nemyslím tím klikání v jeho administraci,


Je pravda, že drupal není z nejjednoduších, nicménéně jeho zásadní výhoda je právě v tom, že se dá velmi přesně upravit na míru, pouze pomocí myši, žádné programování( až na vyjímky, samozřejmně) a existuje obrovská celosvětová komunita, která poradí se vším. Prakticky neexistuje problém, který by nebyl probrán na oficiálním fóru.

Všechno, včetně administrace, se dá velice pěkně nastavit, takže stačí pouze jeden člověk, který bude zasvěcený do všech tajů drupalu, a takových by se mohlo na celém VUT pár najít :)


Bezpečnost:
Opravdu si myslíš, že nejpoužívanější CMS na světě, je nebezpečné protože je to opensource? Je to právě naopak, u Drupalu je jedna z nejsledovanějších věcí právě bezpečnost. Je to jako tvrdit, že Linux není bezpečný... Denně je vydáváno několik updatů (na konkrétní moduly, nikoliv celek). Existují celé skupiny lidí, které se zabývají pouze hledáním chyb, z toho bohužel plyne nutnost údržby.

Citace:
raději než kanón na vrabce, vemte prak, s kterým ale bude i méně zkušený programátor, který může přijít po vás, schopný pracovat a upravovat ho dle aktuálních potřeb.


To je otázka, co chceme, ale možnosti tu jsou. Podmínkou je několik lidí, kteří by se o systém starali.

Citace:
Ano, phpRS není nejelegantnějším a na první pohled nejlepším řešením, ale je jednoduché, české - s plnou podporou českého fóra a spoustou lidí v ČR kolem něj se točících.


To už také přestává být pomalu pravda, na fóru se hromadí nezodpovězené dotazy a verze 3.0 je v nedohlednu, jestli vůbec bude. A fakt, že podpora je anglicky, nás nemusí trápit.

Citace:
osobně jsem proti molochům typu Drupal

nemám co dodat :)


xsuchy09: Tvoje argumenty chápu, ale phpRS je prostě mrtvola, která brání dalšímu vývoji.

Jak už jsem psal na začátku, nemá smysl pouštět se do takových akcí, pokud to nebude doprávezeno na dalších frontách...
Btw. víte jak začínal facebook(a drupal) ? Byl to právě studentský portál...


IMAP
Citace:
Autentifikace pomocí IMAPu (školní email) ANO! jeden účet na všechno


Ano, IMAP je společně s POP3 poštovní protokol. Ale díky tomu, že PHP má zabudouvanou jejich podporu, není problém je využít k přihlášení. Přemýšlejte, jak asi funguje vaše schránka na seznamu?

mimochodem, je to už jenom krůček k neoficiálnímu webmailu :)


ned 15 úno 2009 15:20
Profil ICQ
V.I.P.
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: sob 18 pro 2004 10:18
Příspěvky: 601
Bydliště: Zbraslavice, Kutná Hora, Brno, Paris
Odpovědět s citací
Příspěvek 
Pánové, mám pocit, že máte příliš nadšení a málo střízlivého uvažování, co je potřeba nebo co by se vám líbilo - je nutné se u realizace podobného projektu odprostit od vlastních sympatií a "skvělých" nápadů. Uvědomte si, že co St. portál potřebuje je snadný redakční systém s jednoduchou možností úpravy včetně kompletního zdrojového kódu.
Co se týče phpRS - to, že by v té době nic jiného nebylo není pravda, bylo to samé co dnes, jen 4 - 5 let dozadu - ovšem bylo uvažováno střízlivě - modulární RS s možností naprosto triviálního vytváření modulů (pluginů, říkejme jim jak chceme) je pro St. portál dle mého názoru mnohem lepší řešení, než předpřipravený "moloch", v jehož všech částí se vyzná pouze zainteresovaný či zkušenější programátor, nikoliv i pouhý nadšenec bez znalosti onoho či jiného systému, který může přijít po vás ... :) to, že phpRS je mrtvé pravda tak úplně není, jen Jirka Lukáš nemá bohužel na něj momentálně čas - verze 3 ale bude, otázka je kdy. Ovšem to není to, co by nás trápilo - není důležité mít poslední verzi toho či onoho systému, je důležité mít nejlépe upravenou stabilní a bezpečnou verzi jakéhokoliv raději jednoduššího systému, než kanón, kterým na první pohled uděláme vše, na druý při specifických požadavcích např. ze strany VUT (ať už SKASu či jiné) prostě univerzální řešení nebude a budete si muset pomoct sami - a nejen vy, ale i vaši nástupci ... je důležité se u podobných myšlenek zamýšlet nad tím, zda je to skutečně potřeba a nejde pouze o honbu za poslední verzí toho či oného oblíbeného systému. Dokud je systém dostačující pro daný účel a je zajištěna především bezpečnost, nevidím jediný důvod přecházet jinam. To je asi jako neustálé poznámky např. Marka k přechodu na phpBB 3 - já říkám ano, ale s tím, že někdo opět phpBB natolik upraví, že nebude trpět tolika chybami a bezpečnostními riziky, na které jsou na internetu milióny návodů - a věřte, že útočník bývá v podobných případech a systémech vždy o krok napřed, pže narozdíl od vlastních či upravených řešení zná přesný zdrojový kód.

Co se týká bezpečnosti Drupalu - ano, Drupal je na své rozšíření poměrně bezpečný, ale svým rozšířením a množstvím modulů se stává i dosti nebezpečným a počet (četnost) oprav méně či více kritických chyb je nemalá a pro St. portál varující.

Já bych na Drupalu podobný portál nestavěl, pže bych si na hlavu nevzal ani riziko bezpečnostní, ani to, že po mě nepřijde nikdo, kdo bude schopen pravděpodobně upravený Drupal spravovat a v případě potřeb dále upravovat.

Co se podpory týče - tobě konkrétně možná angličtina problémy nedělá, ale jsme opět tam kde jsme ... nemluvě o tom, že je jiná potřeba podpory v tak složitém systému, jakým se Drupal v některých svých částech stal a v něčem tak krásně jednoduchém, jako je phpRS (i programátor začátečník pochopí a dokáže upravit v podstatě cokoliv - to bych si o Drupalu trvdit nedovolil) - nebuďme tak krátkozrací a mysleme i do budoucna - nejen na to, co tu bude a jak to bude za nás - na jednom z prvních míst je myšlenka předání webu i fóra dalším nástupcům a věř, že zkušenějších programátorů se ti do toho moc nepohrne, pže na to nemá jednoduše čas (proto jsem v posledních 2-3 letech studií a správy portálu prostě portálu nemohl a nedal tolik, kolik jsem chtěl).

Takže i jednoduší a na první pohled pro někoho i mrtvý systém může sloužit ve výsledku lépe, než nejmodernější a nejnovější třeba i nejlepší systém na světě :) tím co tu píšu, se nesnažím tvrdit, že by phpRS bylo lepší než Drupal, obecně zasvěcení vědí, jak se situace má, ale dovolím si tvrdit, že pro podobný web s nutností pravidelné změny správců a lidí kolem portálu je phpRS lepší a schůdnější cesta.. Pokud se ale na Drupalu či jiném složitějším a tím rádoby lepším systému shodnete, proč ne, ale myslete prosím vás především na bezpečnost a budoucnost, nikoliv na to, co se vám líbí, co vy máte rádi a co vám vyhovuje či na co jste zvyklí - já s phpRS mimochodem st. portálem začínal - nebylo tomu naopak, že bych ho měl jako oblíbený a proto bych ho volil.

_________________
Petr Suchý (exFEKT)
Redakční systém WAMOS
SEO analýza zdarma
Studentský portál
ONEbit.cz


ned 15 úno 2009 17:08
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
V.I.P.
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15 úno 2007 11:28
Příspěvky: 505
Odpovědět s citací
Příspěvek 
Samozřejmě, že mě se možnost b) líbí, ale tím se opravdu řídit nemohu a ani nebudu, pokud vůbec budu moci ovlivnit rozhodování, co se stane s portálem, které leží na současném webmasterovi.

Faktem je, že student.cvut.cz se těší několikanásobně většímu zájmu, přitom má v podstatě totožný systém s VUT, jen je tam pár kosmetických vylepšení, kterými by se také dalo inspirovat.

V současnosti bychom měli řešit, aby portál plnil svou základní úlohu. I tak není určitě na škodu zapřemýšlet o tom, jaké by to bylo dát fóru novou dimenzi jako v případě b) a hlavně jestli by se to vyplatilo a studenti by opravdu začali využívat i jiné věci, než josu články.

Téma phpbb3 jsme snad už uzavřeli. Toto fórum bude vždy orientováno na jednoduchost, což jsem si v minulosti dostatečně neuvědomoval, protože jsem měl zkušenosti s tvorbou fór, kde pokročilé správcovské možnosti šetřily hodiny času. To zde není tak horké. V případě VUTRoomu jsem pro setrvání phpbb2.


pon 16 úno 2009 04:31
Profil Zobrazit autorovy stránky
Nováček
Nováček

Registrován: pát 09 lis 2007 12:29
Příspěvky: 7
Bydliště: Brno - Líšeň
Odpovědět s citací
Příspěvek 
To se ale vracíme k původní otázce, co vlastně chceme. Pokud od studentského portálu vyžadujeme pouze články a novinky + fórum, nemá smysl to nijak komplikovat.

Už jsem to 2x psal, pokud se nevyřesí problém Problém malé návštěvnosti, popularita, propagace

nebudu tady psát, co už bylo napsáno:
cituji piskulu tady
Citace:
Nyní k problému malé návštěvnosti portálu. Na to mám jediný recept, naplňte ho obsahem, který bude zajímavý (ještě lépe exkluzivní) pro cílovou skupinu (studenti všech fakult VUT) a pak se sem čtenáři budou vracet a jejich počet bude růst. Jak jsme si ověřili v minulosti, plakátové a propagační akce nejsou k ničemu, když tu není ten obsah.
Část lidí si reklamy na portál všimne, kliknou na odkaz, ale nenajdou zde z jejich pohledu nic, co by bylo tak ohromně zajímavé, aby měli důvod se vracet.

A jaké by mohly být ty exkluzivní informace? Například postřehy a komentáře k dění na:
kolegiu děkana,
zasedání akademického senátu,
jednáních rad studijních programů a oborových rad,
jednáních disciplinární komise,
individuálních jednáních studentských organizací s managementem fakult,
atd.


a vůbec by třeba nevadilo využívat fotogalerie či videa z celofakultních akcí typu Běh na 53...


pon 16 úno 2009 09:34
Profil ICQ
V.I.P.
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15 úno 2007 11:28
Příspěvky: 505
Odpovědět s citací
Příspěvek 
Zatím v podstatě nevím, jak vypadá administrační prostředí Drupalu ani phpRS, tedy nemoho posoudit, který systém je jak předatelný, což jako neprogramátor bych asi z nás třech mohl posoudit nejlépe. Musím to napravit.

Zatím ještě nebylo zodpovězeno, jak náročný by byl přesun současného obsahu portálu a fóra do Drupalu, což je také dosti zásadní otázka. Existuje pro drupal nějaký nástroj který by kompletně vysosal články a phpbb fóru a převedl jej?


pon 16 úno 2009 15:06
Profil Zobrazit autorovy stránky
Nováček
Nováček

Registrován: pát 09 lis 2007 12:29
Příspěvky: 7
Bydliště: Brno - Líšeň
Odpovědět s citací
Příspěvek 
to je otázka, jestli to dokážeš objektivně posoudit... rád vše ukážu

Drupal taky umí být jednoduchý systém, bez složitých modulů, výhoda je v tom, že se dá rozšiřovat, což u phpRS bez bastlení v kódu nejde... ten modulový systém phpRS je takový ehm.. "zvláštní"

a administrace je taková, jak si ji člověk nastaví

ad přesun starého obsahu: bez obalu říkám že nic takové NEXISTUJE ale nemusel by být zas takový problém, něco si v php napsat na přehrunutí.

důležitá poznámka: na jaké verzi PHP běží tento server? drupal sice umí jet na 4.3.5, ale na tom nelze rozjet témněř jedinej modul, je nezbytně potřeba 5.0 nejlépe 5.2


úte 17 úno 2009 09:47
Profil ICQ
V.I.P.
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: sob 18 pro 2004 10:18
Příspěvky: 601
Bydliště: Zbraslavice, Kutná Hora, Brno, Paris
Odpovědět s citací
Příspěvek 
Myslím, že hlavní účel portálu je možnost psaní článků, nebylo a myslím že ani není tvořit portál typu facebook :) takže kroťte myšlenky, nápady a přehršlé požadavky na funkce. Hlavním problémem je plnění portálu, ne to, na čem portál běží - to je řekl bych jedno a čím méně složitý systém, tím lépe - opakuji, že přijdou i požadavky na specifické úpravy a moduly, nevím, jak jednoduché bude pro kohokoliv po vás programovat moduly pro Drupal aj. složitější systémy a taktéž tento systém upravovat. To samé ohledně zvyšujícího se rizika co se bezpečnosti týče - s každou případnou úpravou samotného systému se komplikuje a v podstatě likviduje jednoduchý přechod na novou verzi či pouze opravující patch aj. (nutné provézt nejlépe v hodinách po zveřejnění chyby - oprava vlastními silami - či v případě neschopnosti vlastní opravy nasazení zveřejněné opravy nejlépe v den jejího zveřejnění - tím se totiž chyba stává čitelná každému) - tedy oprava ZVEŘEJNĚNÝCH chyb - pak už každý "rádoby hacker" použije návod a zkusí - aby to náhodou někdy nezkusil úspěšně ... myslete racionálně, ne emočně atd. Pokud si myslíte, že jste schopni garantovat správu zkušeným člověkem co to bude dělat dobrovolně a zdarma i kdykoliv po vás atd., nevidím problém v přechodu na sebesložitější systém. Každopádně bych se vyhnul komerčnímu řešení - škola by se úplně zbytečně nedoplatila (každou blbost by musela řešit podpora dané firmy aj., pořád by zbytečně z VUT tekly nemalé peníze, které se mohou využít jinak).

"NA POZADÍ MŮŽE BÝT NOTEPAD, KDYŽ BUDE ROZUMNÁ GRAFIKA A FUNKČNOST."

_________________
Petr Suchý (exFEKT)
Redakční systém WAMOS
SEO analýza zdarma
Studentský portál
ONEbit.cz


úte 17 úno 2009 15:34
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
V.I.P.
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 19 říj 2006 15:29
Příspěvky: 928
Bydliště: Praha
Odpovědět s citací
Příspěvek 
myslim ze v tomhle souhlasim s Petrem a Pavel bude asi taky, z jednoducheho dovodu, neni cas to predelat, takze bych tuhle debatou asi uz moc nerozsiroval.

_________________
exFEKT
Akademické centrum studentských aktivit - http://acsa.cz
Institut celoživotního vzdělávání VUT v Brně


úte 17 úno 2009 17:05
Profil ICQ
Nováček
Nováček

Registrován: pát 09 lis 2007 12:29
Příspěvky: 7
Bydliště: Brno - Líšeň
Odpovědět s citací
Příspěvek 
ok, tady se vzdávám


úte 17 úno 2009 17:27
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz