Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 20 dub 2019 06:18

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 student.vutbr.cz - SKAS a Studentský portál 
Autor Zpráva
V.I.P.
V.I.P.

Odpovědět s citací
Příspěvek student.vutbr.cz - SKAS a Studentský portál
Přemýšlím, jak SKAS vtáhnout do fóra a celkově i na stránky Studentského portálu.

Je to fakt k neuvěření, ale účast členů SKASu na portálu je mizerná. Nebál bych se tvrdit, že o tomto portálu ani všichni nevědí.

Já jsem např. začal přidělovat na fóru zvláštní hodnosti pro členy SKAS, ale to samo o sobě aktivitu členů SKAS nezvedne. Až na výjimky není nikde vidět, že SKAS tlumočí návrhy studentů, nebo se sám snaží buď získávat jejich názory a zpětnou vazbu, nebo hledat jiné způsoby, jak studentům pomoci - třeba radami na tomto fóru.

EDIT: Dne 15.2. jsem odeslal informační mail drtivé většině členů všech SKASů, kde jsem je vybídl k aktivitě především v tomto fóru. Uvidíme, co se bude dít.

Naposledy upravil mrkvolf dne sob 07 črc 2012 13:07, celkově upraveno 9

pát 07 lis 2008 02:51
Profil Zobrazit autorovy stránky
V.I.P.
V.I.P.

Odpovědět s citací
Příspěvek 
hlavne by to chtelo, aby se vubec lide, kteri ted sedi ve velkem SKASu predstavili, protoze drtiva vetsina studentu vubec netusi kdo tam sedi a pokud ano, tak maximalne znaji zastupce za svou fakultu. jinak doufam ze SKAS bude fungovat lepe nez ten minuly

pát 07 lis 2008 10:34
Profil ICQ
Pokročilý
Pokročilý

Odpovědět s citací
Příspěvek 
co je to SKAS? :oops: :o :?:

sob 08 lis 2008 12:08
Profil ICQ
V.I.P.
V.I.P.

Odpovědět s citací
Příspěvek 
SKAS je studentská komora akademického senátu - je jedna celoškolská pro celé VUT a pak jsou na jednotlivých fakultách.

I tato neinformovanost leží částečně na SKAS, na VUT prakticky kromě FEKTu prakticky nevidím nějakou zvýšenou aktivitu...

Zdá se mi, že jen na FEKTu vědí, že členství v SKAS neznamená jen docházet na nějaká zasedání.

sob 08 lis 2008 15:30
V.I.P.
V.I.P.

Odpovědět s citací
Příspěvek 
asi si trochu zaprudim, DELA TED VUBEC NECO nas mily SKAS? Nebo je tam zas banda lidi, kterym jde jen o to jedno? myslim ze studenti by radi vedeli, co pro ne jste schopni udelat.

pon 08 pro 2008 00:22
Profil ICQ
Útvar vnějších vztahů VUT
Útvar vnějších vztahů VUT

Odpovědět s citací
Příspěvek BTW:
Je to trochu off topic, ale příležitost, jak se seznámit se členy SK AS VUT je například při prodejí lístků na ples.

http://student.vutbr.cz/view.php?cisloc ... VUT-v-Brne

A samozřjemě že na plese s nimi můžete probrat, co pro vás můžou udělat. Koneckonců o tom můžeme mluvit i spolu :-)

čtv 18 pro 2008 15:38
Profil YIM
V.I.P.
V.I.P.

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Koneckonců by se měli snažit sami a vyžívat podobných zdrojů k informování studentů o tom co dělají nebo mohou dělat a získávat tak i zpětnou vazbu atd ... ať se na mě nikdo nezlobí, většina lidí ve SKASu se do SKASu dostane, zadá číslo svého účtu a tím to dost často s větší aktivitou končí ... 4 roky jsem se snažil lidi ze SKASu k nějaké aktivitě viditelné pro studenty dokopat, marně ...

Studentský portál
ONEbit.cz

čtv 18 pro 2008 20:57
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
V.I.P.
V.I.P.

Odpovědět s citací
Příspěvek 
To, že za to jsou nějaké peníze slyším poprvé. Existuje na to nějaký sazebník?

Myslím, že i mnoho dalších studentů neví, že za to je peněžní odměna. Kdyby se to všeobecně vědělo, možná by SKAS byl aktivnější.

čtv 18 pro 2008 21:07
V.I.P.
V.I.P.

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Oficiálně za to nejsou peníze, ale z této pozice musíš alespoň před vedením min. vypadat, že něco děláš - za to se často dávají jakési odměny ... což je IMHO dobře, ale na VUT mi to přijde občas spíše zneužíváno, než využíváno (v dobrém slova smyslu - povzbuzení do další práce PRO STUDENTY, INFORMOVAT SVÉ VOLIČE - STUDENTY) ... prostě aktivita studentů na těchto pozicích buď chybí a nebo je, ale už chybí ta snaha předat informace dále ... každý si tam hraje na velkého pána, jak je důležitý, ale proč tam je a jaký je smysl SKASu už většina z nich buď netuší, nebo nechce tušit ... jinak nemyslím to na nikoho osobně, ani obecně na každého kdo kdy měl se SKASem cokoliv společného, ale SKAS jako celek díky těmto častým "jedincům" vypadá navenek špatně a dosti nedůvěryhodně ... a možná to podávám hůře, než tomu ve skutečnosti je, ale to je potřeba, pokud chcete (chceme), aby se na tom něco změnilo ...

Studentský portál
ONEbit.cz

čtv 18 pro 2008 21:13
V.I.P.
V.I.P.

Odpovědět s citací
Příspěvek 
myslim ze to podavas velmi ale velmi pravdive. netyka se to samozrejme vsech, ale minimalne pulka tech lidi co tam sedi je tam bud pro prachy nebo nastrcena. chybi tady nejaka alternativa, kde by to lidi delali v prve rade pro svoje spoluzaky a ne pro svou namastenou kapsu nebo chlebicky a kavicku na zasedani. ale treba se nekdy dockame :twisted:

čtv 18 pro 2008 21:59
Profil ICQ
Pokročilý
Pokročilý

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Podle toho co říkáte to vypadá na takovej malej parlament :roll:

pát 19 pro 2008 02:29
V.I.P.
V.I.P.

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Ti lidé se občas za podobné "celebrity" považují ... zapomínají kdo a proč tam jsou ... hodně z nich nazývá svůj vstup mezi studentské organizace vstupem do politiky ... ano, v něčem se to dosti srovnat dá, ale princip a účel je dosti specificky jiný ... i když i politika by měla být pro blaho lidu a všech, studentské organizace pro blaho školy a studentů :D

Studentský portál
ONEbit.cz

pát 19 pro 2008 12:50
V.I.P.
V.I.P.

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Kdybych v senátu byl, tak by mě nešlo ani tak o peníze, protože ty věci, co dělám pro VUT, dělám, že tu něco po mě zůstane a studentům to pomůže.

Nicméně , kdyby třeba na promoci byla nějaká zmínka, že jsem se na VUT realizoval i trochu jiným způsbem, než studiem, tak by mi to vůbec nevadilo. :lol: I když samozřejmě asi nebudu mít taková zásluhy jak právě zakladatel tohoto portálu.

xsuchy09: Tobě se nedostalo žádné pocty nebo aspoň poděkování za celkový přínos univerzitě?

pát 19 pro 2008 12:56
V.I.P.
V.I.P.

Odpovědět s citací
Příspěvek 
No, z vedení ví asi jen málokdo, kdo přesně za portálem a fórem stojí a kolik práce na tom bylo (nebo že dokonce něco takového existuje). Musím ale říct, že v době kdy jsem s touto myšlenkou a projektem přišel, jsem sám pořádně netušil do čeho jdu a šel jsem do toho zdarma s čistým úmyslem řešit situaci ohledně informovanosti studentů od svých zástupců především - SKAS se samozřejmě tvářil jak to uvítá a jak je to super, ale jejich aktivita tím zhasla. Občas se mi je podařilo k něčemu donutit, ale postupně se stávalo problémem i zveřejnění pdf se zápisem ze zasedání atp. Jinak žádné pocty či poděkování v nějaké formě za portál apod. se mi od vedení školy nedostalo, ale ani jsem to proto nedělal. Jsem rád, že jsem škole v tomto pomohl a že jsem něco takového založil a hlavně že jsou tu lidé, kteří ještě pořád smýšlejí lidsky a snaží se bez zisku pomoci a zlepšit situaci kolem informovanosti studentů VUT aj. Musím ale také říct a poděkovat, že se mi dostalo za ty 4 roky práce několika mimořádných stipendií (řádově jednotky) - v porovnání strávené práce nad portálem aj. směšné výše, ale i každá koruna jako ocenění dané práce potěší - především, když jsem nikdy nebyl v této věci sám aktivní, ale stipendium často došlo samo aniž bych cokoliv tušil, nebo jsem byl dotázán pouze na číslo účtu. Vím, že na tom svůj podíl měl ve své době jistě i např. Jirka Piškula jakožto st. zástupce a člověk, který se mi snažil dosti pomoci a podpořit mě, ale i jiní, kteří věděli či aspoň tušili co a za nic dělám. Kdybych měl danou částku přepočítávat na hodinu práce, možná bych se dostal i na méně než 1Kč/hodinu, ale proto jsem to nedělal a tak jsem nikdy těchto pár mimořádných stipendií nebral ... bylo to spíše povzbuzení, že někdo nahoře ví, že něco dělám a že to má hlavu a patu a škole to pomáhá. Nikdy jsem nešel do tohoto projektu s tím, abych sebe proslavil či někde protlačil, proto jsem i odmítal nabídky na vstup do st. organizací apod., přišlo mi vhodnější být z tohoto hlediska nezávislý a nestranný a především nezkažený tamními mravy a zvyky :) jsem rád, jak jsem celou dobu postupoval a jak jsem k tomu přistupoval, mohu s klidným srdcem a duší říct, že nemám jediné výčitky ve svých krocích, snažil jsem se zdarma fakultě potažmo VUT pomoci a myslím, že se mi to podařilo. Ocenění a projevy slávy nepotřebuju, nejsem té povahy a ani si nemyslím, že by to bylo toho hodno - studentům by neměla být jejich škola/fakulta volná, ale měli by s ní žít i více, než jenom jako prostředek k získání vzdělání a tím více příležitostí při shánění práce atd. :)

Studentský portál
ONEbit.cz

Naposledy upravil xsuchy09 dne pát 19 pro 2008 17:00, celkově upraveno 2

pát 19 pro 2008 14:56
V.I.P.
V.I.P.

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Jen dodám, že jsem hlavně do projektu St. portálu a fóra šel jako naprostý začátečník, s PHP jsem se v té době seznamoval cca 3 měsíce před myšlenkou a realizací tohoto portálu a fóra. Dnes se na to vše dívám samozřejmě úplně jinak a musím se smát, když si vzpomenu s jakými znalostmi jsem do toho šel - dnes vidím, že je to naprosto amatérská práce, ale tak také byla prezentována a brána - že se pokusím něco podobného jako naprostý amatér vytvořit, aby to fungovalo a mělo to myšlenku a smysl - a samozřejmě bez jakéhokoliv ocenění - čistě dobrý úmysl s určitou myšlenkou a možná i ideami.

Funkční je to dodnes a dlouho snad ještě bude, jak sice píšu, už se na to dívám jinak, ale myslím, že pro potřeby st. portálu je dnešní stav dostatečný a měl by stačit i do budoucna - studentský portál by si zasloužil jistě jiný kabát - ale grafik a designer nejsem ani dnes a ani nikdy nebudu - na to buňky nemám a zdarma se nikomu s podobnými buňkami i přes sliby nikdy nechtělo ... proto vypadá tak jak vypadá - prostě jsem v té době dal něco alespoň snesitelného dohromady s vidinou spolupráce i s amatérským grafikem, který dá dokupy nějaký rozumný webdesign, který mnou vytvořený layout nahradí, ale nestalo se tak.

A co mi to přineslo? Nejen zkušenost lidskou a pracovní, ale především i vlastní rozvoj aj. - nevím, jestli bych bez dobrovolné práce na St. portálu byl dnes, kde jsem :) jak myšlenkově, tak pracovně :)

A proč jsem do toho šel? Prostě s dobrým úmyslem ... rozhodně ne s vidinou díků, slávy a peněz ... jsem hlavně rád, že se na VUT najdou občas i tací, kteří smýšlejí podobně, snad vám to pánové vydrží - peníze a závist dokáže ale zkazit většinu lidí, tak se nedejte a zkuste i bez finančního či jiného ocenění ukázat, že jsme lidi a studia na VUT si dokážou studenti vážit i jinak, než vidinou získání pár písmenek před či později dokonce i za jménem :) prostě že jsou nezištně ochotní a schopní věnovat i naopak něco fakultě/škole.
...
Ámen, aluluja!! :D dost bylo srdceryvných keců, ať se vám všem daří ;)

Studentský portál
ONEbit.cz

pát 19 pro 2008 15:19
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další