Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 17 říj 2019 17:49

Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
 Problém s HDD 
Autor Zpráva
V.I.P.
V.I.P.

Odpovědět s citací
Příspěvek Problém s HDD
Zdravím,

již nějakou dobu se neúspěšně pokouším řešit problém s jedním externím hardiskem (konkrétně 2,5'' Samsung M3 Portable), tak se pokusím optat i zde, zda se tu nenachází někdo, kdo se v této oblasti více vyzná...

Abych upřesnil situaci:
  1. Po připojení disku k počítači se disk snaží rozjet, svítí.
  2. Počítač rozpozná zařízení a nainstaluje správný ovladač (je vidět v device manageru).
  3. Disk manager ho však vůbec nerozpozná (není vidět žádná partition, ani nesformátovaná oblast).
  4. Testováno na více strojích s různými kabely.
(Nejedná se o můj disk a řešil jsem to na dálku - toto jsou všechny informace, které se mi podařilo nasbírat.)

Z těch to informací usuzuji, že se bohužel jedná o HW poruchu disku. Disk sice dokáže zaslat informace o sobě (2), avšak nezašle informace úložném prostoru (3). Spíše jak na špatnou elektroniku bych to viděl např. na problém se čtecí hlavou (disk navíc nevydává úplně optimální zvuk).

Googlil jsem a mluvil s různými lidmi, kteří mi disk nedoporučili rozdělávat (leda jako to poslední řešení před vyhozením), jelikož je velká pravděpodobnost, že se ten disk podaří ještě více poškodit. Jde tu spíše o záchranu dat jak o samotný disk, a proto by bylo možná vhodnější vyhledat specializovanou firmu (což však není laciná záležitost, navíc když by se jednalo např. o poruchu čtecí hlavy).

Řešili jste někdo podobný problém? Mohli byste jste doporučit nějakou specializovanou firmu zabývající se záchranou dat, se kterou máte dobré zkušenosti? Případně neděláte někdo náhodou do těchto věcí? Je navíc možné, že jenom něco přehlížím...

sob 29 srp 2015 08:22
Profil Zobrazit autorovy stránky
Odpovědět na téma   [ Příspěvek: 1 ]