Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je stř 18 zář 2019 07:12

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 svolení k inkasu 
Autor Zpráva
Odpovědět s citací
Příspěvek svolení k inkasu
Víte někdo, jestli se musí odevzdávat svolení k inkasu na dispečink, když jsem ho odevzdávala loni? Díky

stř 01 srp 2012 15:36
V.I.P.
V.I.P.

Odpovědět s citací
Příspěvek Re: svolení k inkasu
Nemusí.

stř 01 srp 2012 18:31
Profil Zobrazit autorovy stránky
Začátečník
Začátečník

Odpovědět s citací
jdu do prváku a chci se zeptat jestli stačí svolení k inkasu zaslat přes e-mail...posílala jsem to a nikdo mi neodpověd, přitom mi přišlo potvrzení, že to už četly....tak co s tím? Díky

pát 24 srp 2012 19:57
V.I.P.
V.I.P.

Odpovědět s citací
Myslím, že to stačilo vždy mailem. Pokud ti přišlo potvrzení o přečtení, tak to je v pohodě. Kdyby museli každému odpovídat, tak by se upsali k smrti. Každopádně pro klidnější spánek jim můžeš zavolat a dozvíš se.

pát 24 srp 2012 20:07
Administrátor
Administrátor

Odpovědět s citací
stačí mailom naskenovaný papier alebo screenshot z IB

pát 24 srp 2012 20:40
Začátečník
Začátečník

Odpovědět s citací
Ahoj,prosim mela bych dotaz ohledne toho svoleni k inkasu... Na strankach je napsany, ze se musi poslat nejaky papir do skoly,nebo prinest osobne.. Tak jsem byla v bance a tam me rekli, ze pry zadny papir ohledne toho svoleni nevydavaji, ze to by mela vydat nekde skola,aby to jen potvrdily,ale nakonec me nejaky papir dali a tak sem to postou poslala do skoly. No a ted by me zajimalo, da se nejak zjistit,bez toho abych tam musela volat,ze jim to tam prislo a ze je vse vporadku? Nebo ma skola nejaky na to papir, ktery se mel vyplnit? Nejak tohle nechapu,diky za odpoved :wink:

ned 26 srp 2012 17:41
Administrátor
Administrátor

Odpovědět s citací
svolení k inkasi sa naposiela škole, ale na DUS (Dispečink ubytování studentů). je to len potvrdenie, že si inkaso povolila. a to môžeš povoliť dvoma spôsobmi
- v internet bankingu je inkaso a tam to zadáš podľa pokynov. urobíš snímok obrazovky a pošleš mailom na DUS - hotovo
- prídeš do banky, vypýtaš si tlačivo na svolení k inkasu pre svoj účet (nie SIPO!). Vylpníš, odovzdáš na prepážke. oni ti o tom dajú potvrdenie. to pošleš poštou na DUS - hotovo

či sa to dá zistiť neviem. teoreticky v ISKaM v menu Kreditný systém je pred podpísaním zmluvy pár podmienok, ktoré treba splniť. jedna z nich je "kolejné sa inkasuje z účtu". pri tom je napísané alebo vyznačené, čo je splnené a čo nie...

ned 26 srp 2012 17:50
Začátečník
Začátečník

Odpovědět s citací
No tak jasny, ze jsem to poslala na DUS, proste banka vyjela jakysi papir s tim potvrzenim,nevim co to presne bylo,neprohlizela jsem to,protoze me rekli ze nic takoveho ani nevydavaji,takze jsem z toho byla zmatena..V kreditnim systemu, zde o tom inkasu neni nic uvedeno, podle toho nejsem ani student=D Takze blbost, dost divne i tak samo o sobe=D... A taky jsem nepochopila co mam delat, s tou jejich jistinu cislo 1,ci kolik, ze je to nekolika nasobek, jestli si to strhnou sami z toho uctu,kdyz jsem to svoleni tam poslala (i kdyz nevim vubec jestli dosel a nebo jestli je to co chteli)... Tak asi to nelze nikde zjistit? Nez jim napsat mail,ci zavolat?

ned 26 srp 2012 17:59
Administrátor
Administrátor

Odpovědět s citací
IS KaM-u to ešte asi neprechrúmal, preto ti kreditný systém neponúka. neviem ako to funguje
ak si svolení poslala, strhnú si to sami ak neprekročila požadovaná suma tvoj inkasný limit.
zavolaj si tam

ned 26 srp 2012 18:03
Začátečník
Začátečník

Odpovědět s citací
Ok,radši si tam zavolám, nechápu absolutně nic kolem toho=D Dík

ned 26 srp 2012 18:26
V.I.P.
V.I.P.

Odpovědět s citací
Curuj píše:
IS KaM-u to ešte asi neprechrúmal, preto ti kreditný systém neponúka. neviem ako to funguje

Kreditní systém je k tomu, aby ti menza strhávala peníze za obědy spolu spolu s inkasem za ubytování (nebudeš si muset stále nabíjet kartu studenta, ale budeš ji mít "přednabitou"). Momentálně nemůžeš potvrdit kreditní systém, jelikož nesplňuješ podmínky - nebydlíš zatím na kolejích a nebyla ti tedy doposud stržená jistina 1. Kreditní systém není povinný. Například lidé, co nebydlí na kolejích ho ani nemohou využívat z důvodu toho, že neplatili jistinu 1.

Jistinu 1 můžeš chápat jako zálohu (kdyby si si náhodou rozmyslela zaplatit za nějaký měsíc nebo za obědy placené právě z kreditního systému :) ). Spolu s ubytováním za září ti strhnou tuto jistinu - 60-ti násobek ceny za den (započtou ti ale do toho jistinu 2, kterou si už platila, tak to nebude tolik). V červnu, až se budeš odubytovávat, tak ti jí vrátí - zaplatí se z ní ubytování za poslední měsíc. Každopádně budou obě strany vyrovnané a nezaplatíš nic navíc, než co si bydlela a projedla :) .

Přečti si tuto stránku.

ned 26 srp 2012 18:46
Administrátor
Administrátor

Odpovědět s citací
Jurij: Veta "neviem ako to funguje" bola na IS KaM a jeho odozvu, kedy povolí prvákom prístup a kreditný systém všeobecne. Inak kreditnom systéme viem a používam ho a teraz som na kolejích :D ale fajn, že si to takto zhrnul pre ostatných ;)3

//edit: reakcia bola na moj text, tak som sa toho chytil :D

ned 26 srp 2012 18:51
V.I.P.
V.I.P.

Odpovědět s citací
Však já to také neodpovídal tobě. Ty už to máš dávno vědět :-D ! Pouze jsem citoval větu, na kterou jsem navazoval, ať nemelu něco z cesty :) .

// EDIT: ...jsem tam schválně použil ženský rod, paní Curujová :-D .

ned 26 srp 2012 18:58
Začátečník
Začátečník

Odpovědět s citací
A ma ten kreditni system nejaky smysl?...Vsimla sem si,ze je to nejaka novinka...Akorat nechapu tak nejak to fungovani,ze maji castku 1500 na mesic z ktere to budou strhavat,ci jak?To me jako treba v zari by strihli 1500 navic a pak podle potreby kolik bych z toh odcerpala by me to vratily?nebo jak to funguje?

ned 26 srp 2012 19:11
Administrátor
Administrátor

Odpovědět s citací
novinka je to už aspoň 4 roky :D
kreditný systém zmysel má. na nete (tuna forum a stranky KaM) je toho popísané dostatok, študuj. si na vysokej škole.

ned 26 srp 2012 19:12
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další