Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pon 23 zář 2019 06:50

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 88 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 FAQ: Kolej - návod pro nové "nocležníky" 
Autor Zpráva
V.I.P.
V.I.P.

Odpovědět s citací
Příspěvek 
sleva je jednorazova.
nosim / nosila som si na koleje 2 roky z 3 vlastne, pretoze su mi prijemnejsie avivazou, vonou, materialom, psledny rok na kolejich (3) som mala aj valstne lozkoviny lebo tie erarne neboli bohvie co....
jazdim domov kazde 3 tyzdne kvoli praniu, tak vtedy vymenim pradlo a je to v poho, neni to o tolko vacsia zataz v taske

stř 15 zář 2010 19:00
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Odpovědět s citací
Příspěvek 
dostanu jen povlečení nebo i to co do nej dám? :-)

stř 15 zář 2010 21:10
Profil ICQ
Nováček
Nováček

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Nevím jak na ostatních kolejích, ale na PPV i to ostatní.

stř 15 zář 2010 21:12
Ukecanej
Ukecanej

Odpovědět s citací
Příspěvek 
slavja05 píše:
dostanu jen povlečení nebo i to co do nej dám? :-)

Na purkynich byl na pokoji polštář i peřina a pro povlečení bych si měl zajít.

stř 15 zář 2010 21:29
Profil ICQ
Hrozně ukecanej
Hrozně ukecanej

Odpovědět s citací
Příspěvek 
slavja05: dostaneš karimatku, spacák a budeš spát pod širákem :lol:

stř 15 zář 2010 21:49
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Jůůů, to by bylo super :-). Jen v Brně asi nebudou tak hezky vidět hvězdičky jako u nás v lese. :-(

Jinak samozřejmě díky za odpovědi.

stř 15 zář 2010 23:17
Profil ICQ
Odpovědět s citací
Příspěvek Kreditní systém
Ahoj,
používáte kreditní systém (bezhotovostní platby za stravování)?

Co jsem tak četl, má to zatím pro mě samé výhody, ale raději se tu zeptám než "podepíšu smlouvu", nemá to nějaké háčky? Nestrhnou si sem tam KaM více, než by měly? :D

čtv 16 zář 2010 16:49
V.I.P.
V.I.P.

Odpovědět s citací
Příspěvek Re: Kreditní systém
Používám kreditní systém. Skvělá věc. Můžu jenom doporučit. Žádné háčky v tom nejsou.

čtv 16 zář 2010 17:01
Profil Zobrazit autorovy stránky
Začátečník
Začátečník

Odpovědět s citací
Příspěvek 
neni prosimvas v tej miestnosti s prackou aj zehlicka? ;) resp. zehlicky na kolejich nie su ? :D

čtv 16 zář 2010 20:40
Odpovědět s citací
Příspěvek listovky
Hele, třeba na listovkách není na záchodech "hajzl" papír, v "umývárnách" není "mýdlo", ani třeba papírové utěrky, jak je tomu všude zvykem. Člověk aby si tu obstaral všechno sám :D, nebo aspoň u nás na patře nic není 8)

čtv 16 zář 2010 20:50
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Odpovědět s citací
Příspěvek 
a nechcete este aj osobneho komornika?

Čo ťa nezabije, to sa ťa pokúsi zabiť ešte raz.

čtv 16 zář 2010 21:03
Začátečník
Začátečník

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Apophys píše:
a nechcete este aj osobneho komornika?

;) nevidim problem ponukat ako servis naviac za 40 czk zehlicku...
a to ze v spolocnych socialkach "na patre" chybaju tieto veci je fail... ...ofc jak to kradnu ludia , tak na facku

komornika mi netreba, btw. nemas zehlicku ?

čtv 16 zář 2010 21:28
V.I.P.
V.I.P.

Odpovědět s citací
Příspěvek 
koleje != 4* hotel......

do haja, cim viacej novych prvakov, tym viacej su zavislejsi na sluzbach a tym menej na sebe, a tym viacej pozaduju..

koleje a vysoka skola vas maju naucit, aky je zivot, ako sa starat sami o seba. ja som sa trebars vdaka kolejim naucila varit. iny trebars prat si sami. ak chcete zehlicku, zarobte si a kupte si. ak chcete varit, tak si na to kupte nadobi (alebo majte stare z domu) a naucte sa.... necakajte ze sa o vas kazdy bude starat. zehlicka nepatri do standartnej vybavy, nechapem ako vas to mohlo napadnut.
ja nepoznam vasu domacu situaciu ale to je problem, raz za 3-4 tyzdne ist domov, vyprat si a vyzehlit si doma ? obcas aj rodicov treba pozriet ;)

to ze chybaju veci na patrach je asi taka kompenzacia ze ti co maju vlastne socialky tiez nefasuju z vratnice hajzelpapier. tiez si ho kupujeme. to mate tak ked si vyberate taketo koleje... na PPV a maneskach si ludia este aj sami upratuju a umyvaju izby a wcka a kupelky. za vlastne peniaze a vlastny cas. budte preboha radi ze aspon toto si robit nemusite.

jeden by si bol myslel, ze ja som narocna, ale ako tak pozeram, tak som nic...

čtv 16 zář 2010 21:36
Začátečník
Začátečník

Odpovědět s citací
Příspěvek 
hmm :D ja viem ze si moderatorka a vazim si tvoju robotu , citam tu citam tam... keby tu chodi cele VUT tak tu mate asi 100x viac "tupych" prispevkov...tak ja neviem daj to read only :/ sak prvaci budu vzdy a tak a mozno jedneho dna budu FAQ tak dokonale, ze sa pytat nikto nebude musiet nic...

neviem co ma zehlicka spolocne s nejakou nesamostatnostou, ked uz sa tvarime ako luxusaci (joke) a mame pracovnu, tak nevidim problem (btw su to $+ pre "kam" )pre este vacsi servis, ...taktiez som nenapisal zeby mi nerobilo problem chodit do laundryservisu (ako to pozname z US / inde v EU..) a sluzby - za kt. platime su v pohode (aj ked nie som zastanca nejakej ultra konzumnej spolocnosti-ale to na inokedy)

ad vyber koleje = pomer cena / kvalita / poziadavky
resp. moc nechapem tvojej kompenzacnej "rovnici" - ale neriesme, neviem ako to ma byt / je

a s tou narocnostou, no :D ja som uplne mokry z tych CZ intrakov, lebo viem ze na SKK je to hotova depresia (to mozes davat ako adekvatne porovnanie, jak mas skusenosti), ale tak teda ked uz idem do tych ciech tak z toho o 100% lepsieho prostredia chcem "vymacknut" co najviac,,,

a tak, prajem co najviac zmysluplnych prispevkov, lol :-*

edit: a vazne sa tu nemam chut ani (si nic dokazovat) s hadanim sa, ale od kial vies ze neviem varit? / preco by som nemohl napadnut ja teba ze si nevedela v 19-20 este varit :) a ano nepoznas moju situaciu, ale zatial ma vyska nenaucila lietat , alebo kupit si avto a zajtra na tych imatrikulaciach mozno budem vypadat ako lolo lebo neviem ako to bude s prepravou "spolocenskeho oblecenia" (samozrejme aj to sa da riesit) ...proste len cool down, ked sa niekto opyta zbytocnost ano/nie thats all nevidim dovod na dalsich 10 prispevkov vysvetlovania pro/proti pripadne obhajobvanie mojej otazky ako na sude :) ...ale len nemam co robit... rano o 4tej mozme dat pivo ;)))

čtv 16 zář 2010 21:51
V.I.P.
V.I.P.

Odpovědět s citací
Příspěvek 
moja rovnica je taka ze od koleji ocakavate tolko co od 4* hotela a to je celkom nespravne uvazovanie

ano, zehlicka by bola cash pre KaM, lenze co je pre nich 40kc :) vela ludi nebyva na kolejich cely semester tak aby si pralo. oni maju take zisky, ciste zisky, ze ich 40 korun akurat tak rozosmeje :) len ja som dala za 3 roky kolejim na vsetkych moznych platbach 95litrov. a to som posledny rok takmer vobec nechodila do menzy pretoze mi prestali vyhovovat :)

koleje su proste miesto kde mate kde zlozit hlavu, kde mozete studovat, kde mate internet a kde mate zakladnu hygienu. neocakavajte od toho vela, aj ked ano, v porovnani s SR je to ine kafe. ale trebars v porovnani s privatmi uz zase nie, to uz su tie koleje mizerne a drahe este k tomu.
Proste veci dennej spotreby si musite zadovazit sami (tj utierky, hajzelpapiere a podobne). Myslim si ze pracky su na kolejich len kvoli Erazmakom.... pretoze ti ludia zo spanielska domov chodia az ked im konci studijny pobyt. Dokonca len pre nich je pristupna kuchynka s trubou na jednom z blokov na A05.

co sa tyka vyberu koleji tak ano, zavisi to na osobnych preferenciach, moznostiach. ale je jasne ktore koleje su lepsie, ktore horsie, potom ale od tych horsich nemozes cakat ze sa o teba budu starat ako o krala... uz i tak su tie koleje nadstandart voci SR.

ani na private ti nedaju zehlicku, aj ked si prenajimas zariadeny privat. dokonca niektore nemaju ani pracku. a samozrejme tiez ti tam majitel nekupuje wc papier.
pozeram ze ludia teraz chceju zmykat vsetko naokolo, v tejto spolocnosti, jak to len ide, miesto toho aby sa niekedy uspokojil s tym, ze maju lepsie ako mnoho mnoho inych.

btw, moje prispevky maju hlavu a patu, to vie kazdy kto je na VUT dlhsie ako par mesiacov od zapisu. mnohi starsi, starsi odo mna, ma obdivuju, ze vam tak pomaham, ze mam tolko trpezlivost vsetko vysvetlovat a snazit sa ozrejmit. read only nejde len tak jednoducho zaviest - tato tema sa vola frequently asked questions, a to znamena ze ludia sa musia pytat. ale tak snad sa nebudu pytat na veci, ktore su snad jasne ze koleje neposkytuju. ubytovanie na kolejich je nieco ine ako ubytovanie v 4* hoteli.

čtv 16 zář 2010 22:08
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 88 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další