Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 07 pro 2019 22:11

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 54 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 Študent zo Slovenska ( prvák ) - Inkaso - Ubytovanie 
Autor Zpráva
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Odpovědět s citací
Příspěvek CSOB VS
Tiez by som rad vedel ako ste dopadli s tym VS a CSOB, prave som narazil na to iste (logicky ho netreba asi).
Inak s tym prepoctom CZK/EUR je to ukradnute, pretoze podla vsetkeho sa z toho zrazi tych prvych par dni septembra a zvysok sa strhne z dalsieho mesiaca cize niekto neutrpi ziadnu skodu...

Asi nic strasne sa nestane ak dam v CSOB svoleni k inkasu a skusim im poslat screen, uvidim co mi povedia...

stř 04 srp 2010 21:11
Začátečník
Začátečník

Odpovědět s citací
Příspěvek 
V pohode, ja som dal svoleni k inkasu v e-bankingu CSOB, poslal im screen a este mi prisla odpoved ze vsetko je v poriadku. (VS som takisto nezadaval)

čtv 05 srp 2010 02:18
Profil ICQ
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Prave som dostal mail, ze je vsetko v poriadku, staci screen z ebankingu.

čtv 05 srp 2010 13:39
Odpovědět s citací
Příspěvek 
Zdravim, staci poslat ten screen e-mailom?

stř 11 srp 2010 16:43
Odpovědět s citací
Příspěvek 
yop

stř 11 srp 2010 18:19
Nováček
Nováček

Odpovědět s citací
Příspěvek pls pomoc
Zdravim
Dnes som narazil na mensi problem co sa tyka inkasa. Chcel som cez internet banking-ceska CSOB- daj svolenie k inkasu. Narazil som tam na viac typov ako SIPO a tak -som v tomto ale absolutny novacik ako vidite- ale logicky som dosiel k tomu, ze to bude teda asi polozka svolenie :D .... problem je ten, ze tam nevidim policko pre variabilny symbol, cize neviem ako ma skola identifikuje. Ma niekto skusenosti s tymto postupom? rad by som vedel ako na to teraz

čtv 12 srp 2010 07:47
Moderátor
Moderátor

Odpovědět s citací
Příspěvek 
DarkEye
Možná že jsi neporozuměl funkci inkasa. Inkaso znamená, že koleje aktivně přitoupí k tvému účtu a vyberou si potřebné množství peněz - proto logicky není potřeba identifikovat platbu variabilním symbolem - koleje vědí, že danou platbu si berou právě od tebe, ale musíš zadat jejich číslo účtu, aby banka věděla, že právě oni jsou k inkasu oprávněni.

SIPO apod. - SIPO je taková poštovní vychytávka, kterou zde neuplatníš, udělej prostě "obyčejné" svolení k inkasu.

Zdůrazňuji, že je nutné si dát limit ve výši
"denní kolejné*45*1,2" => rezerva pro placení zálohy, která se strhává v říjnu a rezerva pro případné zdražování, možná se bude zvedat DPH.
Pokud zvolíš menší částku, staneš se hned v říjnu dlužníkem a pokud by se zdražilo, nemusíš hned měnit limity.

čtv 12 srp 2010 08:17
Nováček
Nováček

Odpovědět s citací
Příspěvek hmm
Dik, ano viem co to je to inkaso, len som preto tak zmätkoval, pretoze v tom navode ako sa ubytovat co je na KaM je uvedene, ze treba zadar variabilne cislo-moje rodne cislo .... PReto mi to neslo do hlavy .. Inac dik za to uzitocne info o tom ako nastavit to inkaso velke, len neviem ako si sa k nemu dopracoval, vlastny postup ci niekto poradil respektive si to nasiel kdesi na vut napisane? Dik moc este raz

čtv 12 srp 2010 09:32
Moderátor
Moderátor

Odpovědět s citací
Příspěvek 
To je můj vlastní výpočet z empirických zkušeností, šak už na kolejích bydlím sedm let a kousek :) (jó děcka, já jsem ještě stával na ubytování frontu na bloku K1 a uplácel ubytovatelky abych se dostal na ten pokoj kam jsem chtěl, to byly časy.....)

čtv 12 srp 2010 11:00
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Odpovědět s citací
Příspěvek Re: pls pomoc
DarkEye píše:
Zdravim
Dnes som narazil na mensi problem co sa tyka inkasa. Chcel som cez internet banking-ceska CSOB- daj svolenie k inkasu....

Co takto si precitat ostatne posty na prvych strankach tohto threadu, uz som to tu rozoberal s niekolkymi ludmi...
** Oprava, precitat si post ludi na rovnakej stranke tohto fora, prave som si vsimol, ze je sme to prebrali dva posty nad tvojim prvym

čtv 12 srp 2010 16:07
Nováček
Nováček

Odpovědět s citací
Příspěvek 
chcem sa spytat ci neviete ake su sankcie za to, ze im nedam zvolenie k inkasu lebo ja som tu zmluvu podpisal so svk uctom, ktory je v slovenskej sporitelni ale myslim, ze nejde dat povolenie k cezhranicnemu inkasu. Pisal som aj asi 3x to iste na rozne maili (ubytovatelky,studijni ...) a nikto sa mi k tomu nevijadril ci moze pockat zalozenie uctu v cr azz na zaciatok roka. Odkazali ma len an dokument "Informace k ubytování 2010 - budoucí I. ročníky a nebydlící studenti" s ktorym som oboznameny :D
jedne krat som zabudol uviest svojie udaje
:oops: a tak ma na to obratom upozornili a taktiez tam stalo ze mam pouzivat skolni email to je pekne ale ktory je skolny ten co mam pod uctom ked sa prihlasim tu alebo tento (na tento druhy neviem aky je login a heslo)

čtv 12 srp 2010 22:55
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Fuu podpisat zmluvu so Svk uctom, tak to si ich v podstate oklamal :)
Ak si zaplatil Jistinu hadam nebude problem, ale ako sa dostanes do Brna utekaj si zalozit ucet a nahlasit zmenu na studijne.

Hadam ta nenechaju byt homelessakom :)

čtv 12 srp 2010 23:34
Hrozně ukecanej
Hrozně ukecanej

Odpovědět s citací
Příspěvek 
keno 10: koukám, že jsi Fekťák :) .... to co najdeš po přihlášení do ISU jsou VUT zprávy, ani vlastně nevím k čemu jsou dobré, protože vše se řeší přes ten druhý odkaz, což je fakultní email viz. https://email.feec.vutbr.cz/horde/imp/login.php ... přihlašovací jméno je stejné jako tvůj VUTlogin.. já mám xkraji07 tak ty máš něco podobného a heslo by tam mělo bejt stejný jako to, co jsi nejspíš dostal na nějakým papírku (teď už nevím, jestli při zápisu nebo to poslali poštou, už je to taky nějakej ten pátek co sem nastupoval ). Jinak na stránku s logováním na fakultní email se dostaneš (krom přes proklikání přes web fakulty) taky tak, že se příhlásíš normálně na vutbr.cz do Informančího systému, dále v horizontálních záložkách nahoře klikneš na záložku STUDENT a pak vlevo ve vertikálních záložkách uplně nahoře záložku "Osobní informace" tam najdeš svoji fotku a vedle ní tvoje jméno a tvoji uplnou fakultní emailovou adresu, pod tou emailovou adresou je dále odkaz nazvanej "Fakultní schránka", kterej tě přesměruje na stránku, kde se loguje do fakultního mailu.

pát 13 srp 2010 00:32
Nováček
Nováček

Odpovědět s citací
Příspěvek 
fetak nejsem :D
tie cesty co si napisal poznam problem je ten ze mi to nefachci skusam ako id tak meno heslo povodne (na papieriku) aj nove a nic nejde preto to sem aj pisem ze je pekne ze mam tuto schranku ked sa do nej nemozem dostat.

btw k tomu uctu dispozicne prava mam pretoze je to moj ucet a v tych papieroch som videl trebars "u kterehokoliv bankovniho ustavu,a to ve prospiech ...."nevidel som tam nikde obmedzenie len na cesky ucet ale samozrejme ze si rovno zalozim ucet ked tam pridem

pát 13 srp 2010 09:11
Pokročilý
Pokročilý

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Na fakultny mail alebo ako to je (proste ten co chce prihlasovanie a nie su to VUT Zpravy) sa ako prvak neprihlasis zatial, hesla do WISu dostaneme az zaciatkom roka, alebo aspon tak mi bolo povedane.

pát 13 srp 2010 09:25
Profil ICQ
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 54 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další