Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je úte 19 lis 2019 06:49

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 Zaměstnanci firmy IBM paralyzují chod menzy Q. 
Autor Zpráva
V.I.P.
V.I.P.

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Včera jsem kontaktoval zástupce SKAS FSI, tak se snad tady brzy ozve.

pát 25 čer 2010 07:23
Profil Zobrazit autorovy stránky
Odpovědět s citací
Příspěvek 
Zástupce se někde zapomněl :-) Tak budeme doufat, že od příštího roku bude situace lepší.

úte 13 črc 2010 13:37
Odpovědět s citací
Příspěvek To je nadělení
Zaměstnanci IBM (a jiných firem) vám to studium ze svých daní (a že nejsou zrovna malé) platí. Až budete platit školné, tak si pak klidně dejte na vrátka menzy zámek.

A samozřejmě mince má také dvě strany. Dovedete si představit jak je v Brně krásně, když je většina studentů na prázdninách? V centru žádné tlačenice, MHD se dá cestovat relativně pohodlně, v hospodách a barech se člověk pohodlně posadí. A pak přijde školní rok a student kam se podíváš, narvané šaliny a hospody praskají ve švech.

Takže si klidně stěžujte, že vám pracující lid ztěžuje život zrovna ve chvíli, kdy máte chuť na zákusek mezi flákáním a nicneděláním. Vy ten život pracujícímu lidu totiž ztěžujete daleko víc.

stř 23 úno 2011 10:32
Odpovědět s citací
Příspěvek A ano...
A ano, studoval (a vystudoval) jsem pět let, takže samozřejmě vím, jak takový studentský život vypadá. O to víc mě chování studentů vytáčí.

stř 23 úno 2011 10:35
Moderátor
Moderátor

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Smajlík
Blá blá blá
To je asi jako diskuze o zrušení autobusu 53. "Studenti se jen flákají, chlastají a ještě by si chtěli vozit prdel v autobusech."
Kolik z těch vašich prázdných hospod by zkrachovalo, kdyby se v září studenti nevrátili. Kolik poloprázných šalin by bylo město ochotno dotovat, kdyby jimi nejezdilli studenti?

Toto téma jsem založil proto, že vidím že IBM a další firmy prostě využívají výhod Technologického parku, za což jsem rád, ale zároveň odmítají nést jakoukoli odpovědnost za celkové dění okolo. Že se sem snaží přinést ten pitomý americký styl, kdy zaměstnavatel nechává zamastnance, aby:
- nosili jídlo z domu a jedli ho u počítače
- jedli cosi prefabrikovaného z automatu
- jedli někde jinde, kde se o to zaměstnavatel nemusí starat

Česká pracovní kultura obnášela, že se zaměstnavatel staral o kulturní a zdravé stravování zaměstnanců. To evidentně IBM nedělá.

Ano, za daně daně z IBM tady lidé studují. Ale kdo v tom IBM pracuje? Nejsou to náhodou absolventi českých (vysokých) škol? Kdo koho víc potřebuje? Studenti IBM nebo IBM studenty? Není to náhodou vlastně symbioza? Možná ano, ale v symbioze musejí všichni vnášet stejný přínos a v oblasti stravování (a třeba parkování) se tak neděje.

stř 23 úno 2011 14:32
feldkurát
feldkurát

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Možná offtopic, ale musím uvést svůj názor...
Pokud do školní jídelny na ZŠ či SŠ chodí jenom žáci a učitelé, vaří se tam hnusně a výběr malý nebo žádný. :smt078 :smt120 Např ZŠ Milénova před rokem 2001. Pokud do školní jídelny na ZŠ /SŠ / VŠ chodí také zaměstnsnci okolních firem, vaří se tam znamenitě. Např. Můj gympl, nebo Fekt.
Jinak fronty rád nemám...

stř 23 úno 2011 18:34
Profil YIM
Odpovědět s citací
Příspěvek 
Typický stav. Skupinka z IBM, ve frontě a všude si má stále co říct nebo probírají veledůležitou pracovní záležitost (asi nějakou tabulku v Excelu). Po pár upozorněních, ať se tedy pohnou se dostanou k pokladně. Prvnímu namarkuje jídlo ... aha vlastně to musí zaplatit, tak začne hrabat po kapsách peníze ... chvilku to tak trvá, pak se ozve další v řadě, že on to dneska zaplatí za všechny ... ale to se už ozve další, že dneska to celé platí Karel ... a tak se tam dohadujou ... Tohle není ojedinělý případ, tohle se mi v menze stává celkem pravidelně.

stř 10 srp 2011 11:39
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2