Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pon 16 pro 2019 05:45

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 na jakou kolej?? 
Autor Zpráva
Nováček
Nováček

Odpovědět s citací
Příspěvek na jakou kolej??
zdravim nemohl by mi někdo poradit jaké koleje jsou nejlepší ohledně kvality a prostředí??díky moc :wink:

// EDIT: duplicitní téma v jiném fóru bylo smazáno, xsuchy09

ned 06 črc 2008 14:43
Ukecanej
Ukecanej

Odpovědět s citací
Příspěvek 
ahoj,myslim že tady se to bude s názorama hodně lišit. ono každému se líbí neco jineho.ja jsem na listovych kolejich a neměnil bych.nekomu se zase libi na purkyňkach někomu na palačáku. ono to je těžký.každopadně na www.kam.vutbr.cz najdeš fotky pokojů

ned 06 črc 2008 15:53
Profil ICQ
Pokročilý
Pokročilý

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Ja ti viem z vlastnej skúsenosti napísať iba o PPV, ale napríklad tu je vo všeobecnosti o každom areáli kolejí VUT niečo napísané:
Kód:
http://hlad.javorek.net/recepty/koleje#seznam-koleji

Nezabudni sa pozrieť na popisy areálov kolejí na stránkách KAM a tiež toto
Kód:
http://www.kam.vutbr.cz/skripty/pasport.aspx
kde sa popisuje aké izby na ktorých blokoch sú (s umývadlom, so záchodom atď...).

ned 06 črc 2008 16:58
Profil ICQ
V.I.P.
V.I.P.

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Záleží také na jakou fakultu půjdeš, pokud na FAST, nejblíže máš Listovky. Osobně jsem byl 5 let na Purk a spokojenost - jsou asi nejlevnější a blok B04 je v poho (nejnovější sociálky atd.). Pokud chceš vlastní kuchyňku, případně i sociálky pro menší počet lidí (pokoj, dva pokoje), tak Palačáky, ale osobně bych do toho nešel, nikdy nevíš na jaké pra*e na razíš a po někom to uklízet ... :) Palačáky jsou trochu odříznuté od zbytku Brna, ale jen 10minut od Purk, takže žádný problém a městská valí pořád ... na FAST bych volil mezi Listovkama a Purk (Listovky kousek pěšky, Purk 5min šalinou).

Studentský portál
ONEbit.cz

pon 07 črc 2008 08:31
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Pokročilý
Pokročilý

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Ja mám skúsenosť z Listoviek a Palačáku. Záleží od toho, čo chceš. Najlepší komfort ponúka určite Palačák - blok A02 kompletne zrekonštruovaný (3 postele na izbe), predizba (nemáš chladničku v izbe) s vlastným WC a sprchou. Bloky A05 a A04 sú bunky 2+2 so spoločným WC, sprchou a kuchynkou. Tu je zase risk aký sú spolubydlovia.

Prostredie je na PPV tiež dobré, práve preto, že sú kúsok od sveta - vlastné (drahé ;-D) potraviny a drogérka, kino, dve krčmy, dve menzy, kaviareň...

Listovky sú asi najstaršie koleje, spoločné WC a tak. Zase blízko do centra a na FAST.

úte 08 črc 2008 17:46
Pokročilý
Pokročilý

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Este k A02 a k A03 na PPV by som chcel dodat, ze su to izby robene pre dvoch, ale budete tam traja. To znamena dva stoly, dve skrine a vobec vsetko je dimenzovane pre dvoch. Iba postel a stolicka je navyse pre toho tretieho. Ak si ten nabytok neprestavite, tak ten treti vlastne ani nema svoj stol. Ale da sa spravit treti provizorny stol z tej velkej police co je v hornej skrini a takej skrinky co ma ten treti namiesto stola. Potom mate krasne tri stoly a konecne sa tam da nejako existovat aj ked ste traja. Napriklad mne toto trochu vadilo a aj preto vlastne idem tento rok už na A05.

Na A03 tiež neslobodno zabudnúť, že ak budete na dolných poschodiach, tak si každý štvrtok budete užívať drum'n'bass z Yachtu, keďže má A03 staré (nie plastové) okná. Dokonca je počuť ešte aj ten fotbálek čo tam je :) .

úte 08 črc 2008 19:44
Profil ICQ
V.I.P.
V.I.P.

Odpovědět s citací
Příspěvek 
majro
len ta opravim, A02 ma uz cela novy nabytok -> 3 pracovne miesta aj bez prehadzania nabytku, ale s prehodenym nabytkom je to o mnoho lepsie :) (ale ano, velkostou je to dimenzovane pre 2 ludi)

ned 28 čer 2009 13:50
Odpovědět s citací
Příspěvek 
este by som sa takto opytal..vramci PPV, ktore tipy izieb su najlepsie/najziadanejsie ?

ned 28 čer 2009 18:11
Pokročilý
Pokročilý

Odpovědět s citací
Příspěvek 
No tie izby s novym nabytkom na A02 su fakt pekne. Ale su tam traja. Keby tam boli len dvaja tak by to boli asi najluxusnejsie izby a hned by som v takej chcel byvat.

Inak najziadanejsie (a najdrahsie, drahsie su uz len velke izby na A04 a A05 pre troch s balkonom, tie oznacene ako x41) podla mna su A04 a A05, pretoze tam ludia byvaju po dvoch.
Kvalitu zivota na A05 trochu znizuju zahranicni studenti (z Erazmu), ktori byvaju na myslim 2. az 5. poschodi. Su dost hlucni a chovaju sa tak, ako keby tam nikto okrem nich nebyval. Byval som teraz rok na 1. poschodi A05 pod nejakymi arabmi, no do druhej v noci tam plieskaju dverami ako niekto neustale chodi z a do izby. Jeden chalan co byva na stvrtom medzi nimi, hovoril ze tam robia strasny bordel. Preto idem teraz na deviate poschodie, kde dufam ze uz som dostatocne daleko od nich a tesim sa ze mi nikto nebude dupat nad hlavou. A to nie som na tieto veci nejako precitlively, len predtym som byval rok na A03, a tam som 99% casu o ostatnych izbach ani len netusil. Tam robi spolocnost dlho do noci zase Yacht, takze vsade nieco najdes...

ned 28 čer 2009 19:06
Profil ICQ
Odpovědět s citací
Příspěvek 
este by som sa opytal...nie ze by to bola nejaka zavratna suma, ale o kolko sa to da este skresat ubytovacim stipkom?

pon 29 čer 2009 11:06
Nováček
Nováček

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Ahoj chtěl bych se zeptat jaká kolej by byla lepší co se týče dojezdnosti a ostatních věcí.Nastupují letos do prváku na FEKT, jako preferovanou kolej volím Purkyňku ale pokud by to nevyšlo nevím co je poté lepší jestli Listovy koleje nebo Koleje pod Palackého vrchem?Díky za rady

čtv 16 črc 2009 12:45
Profil ICQ
V.I.P.
V.I.P.

Odpovědět s citací
Příspěvek 
no rozhodne Palacak, Listovky jsou hodne z ruky od fakulty (sice ted na Udol jeste ne, ale Udol uz bude fungovat jen rok)

čtv 16 črc 2009 14:21
Profil ICQ
Nováček
Nováček

Odpovědět s citací
Příspěvek 
A ta purkyňka?Prave slysel jsem něco o tom že se to z té udolní bude stěhovat ale nevím kam a nebyl jsem si jist takže jsem nevěděl co zvolit.
Pokud bych se tedy nepletl tak Palcak je tedy hned naproti té škole?

čtv 16 črc 2009 14:44
Profil ICQ
Odpovědět s citací
Příspěvek 
chystam sa na FIT ..a tak rozmyslam na ktore koleje ist ... chcel by som co najvacsi klud, nemam rad ked sa v noci nevyspim ... takze ak su take koleje, kde nie su zurky kazdy den ani nejaky velky hluk, pretoze chcem sa tam aj ucit :D ...

co by ste mi odporucili ? kam ist ?

a este jedna vec ... ked tam idem sam, nepoznam nikoho, tak s kym budem byvat ? ... pridelia mi nahodne niekoho ?

sob 16 led 2010 18:58
V.I.P.
V.I.P.

Odpovědět s citací
Příspěvek 
V tomhle těžko radit, protože to dost chce vlastní zkušenosti. Napadlo mě, že bych mohl o "systému vhodného výběru pokoje" napsat nějaký článek na portál či Wikipedii.

Pokud nemáte dost zkušeností, nebo se prostě nemůžete rozhodnout, tak si prostě sepište na kousek papírku výhody a nevýhody, a seřaďte si je dle priority.

Naprosto nejdůležitější je vždy:

s kým bydlíte
- aby to třeba nebyl kuřák, aby nechrápal, nepařil hry (dotyčný sice mže mít sluchátka, ale z vlastní zkušenosti znám bušení do klávesnice a nadávání spoluhráčům do mikrofonu)

A pokud jdete bydlet s někým novým, tak hned při nástupu si dohodněte základní pravidla, která budete vzájemné respektovat:
- třeba, že když budou oba na pokoji, tak si budou pouštět hudbu do sluchátek.

Pak tu dost hraje roli dostupnost do školy. Pak už to jsou víceměně takové prkotiny, ale pro někoho mohou být klíčové. Pokusil jsem se o seznam, když Vás napadne něco důležitého, tak to přidejte:

- dobrý spolubydlící
- blíž do školy
- blíž do menzy
- blíž do města
- blíž na trénink
- blíž kamkoliv jinam, kam budete často chodit
- více spolužáků v areálu
- sociálky v pokoji/mimo pokoj a další věci s nimi spojené (někdo rád to někdo zas ono)
- lepší nábytek (víc úložného prostoru)
- lepší postel
- tenké zdi (je přes ně víc slyšet z vedlejšího pokoje, ale ze zkušenosti se šíří hluk nejvíc lištami na internet nebo stoupačkami)
- kvalita ovzduší/dál od města (pro alergiky na prach)/ blíž do města pro alergiky na pyl
- jestli je blok otevřen o prázdninách

Když budete řešit, jaký pokoj v daném bloku:
- vybírejte s oknem na východní stranu (svítí do okna odpoledne a večer)
- varujte se posledních pater (vzhledem k přetápění není problém se zimou, ale spíš v létě, když se ohřívá střecha - je to znát spíš v nezateplených blocích)

sob 16 led 2010 22:25
Profil Zobrazit autorovy stránky
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další