Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je úte 19 lis 2019 05:50

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 54 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
 Ceny jídel 
Autor Zpráva
Moderátor
Moderátor

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Anonymous píše:
A jakej si myslíš, že má menza vejvar na tom jejich postmixu? Ochucená voda z vodovodu! Na SŠ jsme měli k obědu nápoje zdarma - čaj, ochucená voda nebo káva. KaM by se měly stydět

Postmix si nikdy nedávám, jednak mi nechutná, druhak je ta cena opravdu přemrštěná. Jediný nápoj, který si menze dávám je voda zdarma v pizzerii.

Citace:
Divím se cizím strávníkům, kteří chodí na obědy do menzy za plné ceny, dnes meníčka v restauracích vycházejí mnohem levněji...

No, asi borcům z IBM levnější nevycházejí, nebo prostě cenu neřeší. Což je pro KaM mnohem důležitější, než naše hudrání. Pokud jsou menzy narvané, asi to strávníkům vyhovuje.

ned 08 dub 2012 21:22
feldkurát
feldkurát

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Je tu někdo, komu se zdají menzy VUT horší než průměrné závodní jídelny? Mě ani ne. :drinkers: :smt117

pon 09 dub 2012 17:18
Profil YIM
Odpovědět s citací
Příspěvek 
i v menzach MUNI je voda zdarma. Jenom nase mile KAM musi rejzovat na vsem. Ukrajinky mi tam vadi velmi- kdyz ji poprosim o brambory a ona mi podava ryzi, tak nevim jestli si dela prdel nebo co... kvalita jidel je tragicka - kdyz spocitam polevka + hl. jidlo + piti + salat - tak jsem na stejne cene jako spousta hospod a kvalita v hospodach lepsi je - o tom zadna. ono totiz kdyby ty hospody staly za h...o, tak by tam nikdo nechodil. Bohuzel menzy maji jisty prisun hladovych krku a tak na tom vydelavaj. Podivejte se na cenu testovin v menze - 29 korun - pripoctete si dotaci - za to tech testovin uvarim vanu.....

navrhuju protest - kdyz do menzy 3-4 dny po sobe prijde petina bezneho poctu lidi, urcite se budou snazit s tim neco udelat....

čtv 17 kvě 2012 13:55
Odpovědět s citací
Příspěvek Re:
asd píše:
i v menzach MUNI je voda zdarma. Jenom nase mile KAM musi rejzovat na vsem. Ukrajinky mi tam vadi velmi- kdyz ji poprosim o brambory a ona mi podava ryzi, tak nevim jestli si dela prdel nebo co... kvalita jidel je tragicka - kdyz spocitam polevka + hl. jidlo + piti + salat - tak jsem na stejne cene jako spousta hospod a kvalita v hospodach lepsi je - o tom zadna. ono totiz kdyby ty hospody staly za h...o, tak by tam nikdo nechodil. Bohuzel menzy maji jisty prisun hladovych krku a tak na tom vydelavaj. Podivejte se na cenu testovin v menze - 29 korun - pripoctete si dotaci - za to tech testovin uvarim vanu.....

navrhuju protest - kdyz do menzy 3-4 dny po sobe prijde petina bezneho poctu lidi, urcite se budou snazit s tim neco udelat....

já bych byl pro. Už rok na menuzu chodím jen vyjimečně. Bydlím pod kopcem na sidlišti a je jednodušší se domluvit se spolubydlama a uvařit hromadně. Každy v nějaký den. Když jsem začal na VUT vešel sem se do 1000 kč a to sem jedl denně(což bylo 50 kč na den) . Porce jsou opravdu menší,chuť je kus od kusu, člověk musí víc vybírat. Menička moc neprefuru promiňte, ale znám hodně kuchařu v brně a když povidají děs. I když jsou vyjímky (Plzeňská díra, Slovaňák....)

sob 01 zář 2012 06:49
Odpovědět s citací
Příspěvek 
mimochodem. Nevím proč basníte o MUčkarských menzách.voda je tam zadarmo to jo, jinak je to tam to samé. Hold drahota je všude a stát škrtí na místech kde to nebolí a kde nikdo nebude kafrat. Přinejhorším zase řeknou, že jsme lehce ovlivnitelni. Prošel sem si skoro všechny menzy v brně. protože bratr studoval na MU a kamoš na zemědělce a VUT je na tom ještě celkem dobře. I když taky děs

sob 01 zář 2012 06:52
Moderátor
Moderátor

Odpovědět s citací
Příspěvek Re: Ceny jídel
Tak, a je to tady:

Citace:
Ing. Šlezingr Jan
18320

V Brně dne 10. 6. 2013
Věc
Vrácení neoprávněně vyplaceného příspěvku na stravu

na základě požadavku vedení VUT v Brně na vrácení neoprávněně vyplaceného příspěvku zaměstnavatele na stravu těm zaměstnancům, kteří jsou současně studentem VUT v Brně (není limitováno věkem), bylo toto provedeno v 05/2013. Korekce se vztahuje k období 01/2013 – 05/2013.

V měsíci květnu 2013 tedy došlo ve mzdách k opravě neoprávněně vyplaceného příspěvku zaměstnavatele na stravování.
Dle Kolektivní smlouvy mezi zaměstnavatelem VUT v Brně a zaměstnanci VUT v Brně, v části IV. Péče o zaměstnance, článek 19 - Stravování, odst. 3. :

Zaměstnanci, který je současně studentem VUT v Brně, nenáleží příspěvek na stravování.

Z tohoto důvodu Vám vznikla pohledávka k zaměstnavateli ve zúčtování mzdy za květen 2013. Dlužná částka ve výši 2636,- Kč vznikla ze součtu příspěvků zaměstnavatele na stravování a byla Vám sražena ve mzdě.

S pozdravem
Marta Bílková
Tel. 54114 5217
Zaměstnanecký odbor-mzdová účtárna
Rektorát VUT v Brně
bilk@ro.vutbr.cz

stř 12 čer 2013 12:02
Moderátor
Moderátor

Odpovědět s citací
Vývoj kauzy příspěvky na obědy:

Citace:
ZÁPIS Z JEDNÁNÍ 12. KOLEGIA REKTORA VUT V BRNĚ DNE 25. ČERVNA 2013
za FAST proděkan M. Bajer

Došlo ke stržení příspěvku zaměstnavatele na stravenky u zaměstnanců, kteří jsou zároveň studenty doktorského studijního programu v kombinované formě studia zpětně za období 15/2013 s tím, že tak bylo učiněno dle odst. 3 čl. 19 KOLEKTIVNÍ SMLOUVY VUT – bude řešit rektor s kvestorem;

A vyjádření děkanky FEKT J. Dědkové:

Citace:
Vážený pane kolego, tento problém postihl nejen studenty kombinované formy a současně zaměstnance naší fakulty, ale i na ostatních fakultách.Pokusíme se o jeho řešení, podle našich kompetencí. Uvidíme.

úte 02 črc 2013 10:26
Moderátor
Moderátor

Odpovědět s citací
No a máme tady (byť polovičaté) řešení.

Citace:
Změny v kolektivní smlouvě 2013

Změny v Kolektivní smlouvě 2013/2014

Dodatkem č. 1 Kolektivní smlouvy pro roky 2013/2014 bylo, mimo jiné, upraveno poskytování příspěvku zaměstnavatele na stravování zaměstnancům, kteří jsou zároveň studenty VUT takto: „Zaměstnanci, který je zároveň studentem akreditovaného studijního programu na VUT v Brně v prezenční formě studia nenáleží příspěvek zaměstnavatele na stravování.“

Účinnost tohoto ustanovení je od 1. 6. 2013.

Na základě této změny budou mít studenti-zaměstnanci distančního a kombinovaného studia VUT v Brně od 1. 6. 2013 nárok na čerpání příspěvku zaměstnavatele na stravování.

Plyne z toho:

- doktorand v prezenční formě studia (tj. ten co bere stipendium) musí chodit obědvat pěkně na studenskou kartu za studentské (vyšší) ceny a nemá nárok na stravenky, bez ohledu na výši úvazku.
- doktorand v kombinované formě, který má úvazek v takové výši, aby mu vznikl nárok na příspěvky na stravování, může chodit za zaměstnanecké ceny a nebo čerpat stravenky.

Řešení je to šalamounské, ale dejme tomu akceptovatelné.

stř 03 črc 2013 07:50
Moderátor
Moderátor

Odpovědět s citací
A je to vyřešené:

Citace:

Vážená paní, vážený pane,

z pověření paní děkanky Vám sděluji, že ve vyúčtování mzdy .... vám bude vyplacena odměna jako kompenzace za srážku ze mzdy provedenou z úrovně rektorátu VUT v červnovém výplatním termínu za údajně neoprávněně čerpaný příspěvek na závodní stravování. Odměna bude stanovena ve výši částky sražené z Vaší mzdy v červnu t. r.

úte 23 črc 2013 08:34
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 54 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4