Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je úte 19 lis 2019 07:00

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 54 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 Ceny jídel 
Autor Zpráva
Odpovědět s citací
Příspěvek Ceny jídel
Koukám, že se opět změnily ceny jídel. Nyní má student dotaci na jídlo pouze 24Kč, zaměstnanec oproti tomu 36Kč. Nevíte jaké dotace byly minulý rok? Nyní pro studenta vychází cena jídla s polévkou a pitím v průměru na 50-60Kč. Vzhledem ke kvalitě jídla mě tato cena nepřijde moc akceptovatelná, dost uvažuji o tom, že přestanu do menzy běžně chodit. Jaký je váš názor?

úte 03 led 2012 11:52
Administrátor
Administrátor

Odpovědět s citací
Příspěvek 
názor je podobný. prestať chodiť do menzy. ceny sú ozaj závratné. treba si ešte vyhodnotiť, ako moc sa oplatí stratiť čas nakupovaním surovín a varením oproti pohodlnosti zobrať si jedlo a hotovo.
inak fronty v menzách budú asi stále :D

úte 03 led 2012 12:11
Odpovědět s citací
Příspěvek 
To už se pomalu vyplatí zajít na oběd do restaurace. Cena je už dost podobná, ale dostaneme za ní většinou lepší kvalitu.

úte 03 led 2012 12:27
V.I.P.
V.I.P.

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Mně by to ani tak nevadilo, kdyby se nezhoršovala kvalita těch jídel. A nejsem nijak vybíravý, chodím pravidelně do menzy už čtvrtým rokem a nikdy jsem si nestěžoval. V poslední době tam ale vaří samé pokusy. Dřívější roky jsem zašel do menzy a věděl jsem, že tam na mě čeká guláš s knedlíkama, řízek s bramborama. atd... -- normální jídla s normálním názvem. Teď tam přijdu a s obavami si říkám o jídlo, protože fakt nevím, co za výmysl mi podají. A nezlobte se na mě, to budu mnohem víc přemýšlet, jestli ten risk za pade podstoupím :) .

úte 03 led 2012 14:14
Profil Zobrazit autorovy stránky
Odpovědět s citací
Příspěvek 
Koukám, že jsou dotace na jídlo různé...například pro studenta v menze 24Kč, v pizzerii 28Kč, rizoto a těstoviny v pizerii 24Kč, v restauraci SP vše 28Kč. Zaměstnanec v menze 36Kč, v pizzerii 35Kč, rizoto, těstoviny v pizzerii 36Kč, v restauraci SP 35Kč. Neuvedl jsem vše, daly by se najít další odchylky. Nevím proč, ale nemůžu v tom systému najít žádnou logiku..

úte 03 led 2012 16:19
Moderátor
Moderátor

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Citace:
Koukám, že jsou dotace na jídlo různé.

Kdysi to bylo zdůvodňováno tak, že ceny jídel odrážejí nákladovost provozu jednotlivých menz. Tj. že nekde je třeba dražší nájem, jinde dražší topení apod.

Každopádně druhá novinka, která asi moc studenty nezaujme, ale jen tak abyste věděli: Zaměstnanci, kteří jsou zároveň denními studenty (tj. doktorandi), nemají od nového roku nárok na jídlo za zaměstnanecké (lepší) ceny, ale musí si kupovat za studentské (horší ceny).

Sice je to pár korun, ale jde o princip: Tohle je deklarovaná podpora mladých vědeckých pracovníků?

úte 03 led 2012 21:56
Odpovědět s citací
Příspěvek 
Citace:
Kdysi to bylo zdůvodňováno tak, že ceny jídel odrážejí nákladovost provozu jednotlivých menz. Tj. že nekde je třeba dražší nájem, jinde dražší topení apod.

To dokážu pochopit, že plná cena může být různá, méně už ale pochopím, že rozdíl mezi plnou cenou a cenou pro studenty (zaměstnance) se podle menzy liší. Snad je státem nastavená určitá výše dotace?

stř 04 led 2012 09:42
Pokročilý
Pokročilý

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Je to jedna velká zlodějna, jídlo s 24 Kč dotací se výsledně pohybuje mezi 40 - 50 Kč. To už přeháněj ..... :evil: Chce to vyhlásit další den bez menz,
jako to bylo někdy před čtyřmi lety.

stř 04 led 2012 17:13
Profil ICQ
feldkurát
feldkurát

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Vážení přátelé, jen si vzpomeňte, co jste museli jíst na ZŠ... :smt120 :smt078 :smt078

stř 04 led 2012 19:37
Profil YIM
Administrátor
Administrátor

Odpovědět s citací
Příspěvek 
neviem ako u inde, ale nám na základke varili dobre :) nesťažoval som sa nikdy

stř 04 led 2012 20:42
Odpovědět s citací
Příspěvek 
Zlatá základka. Vařili dobře porce pomalu 2x takovy, než tady v menze... Myslím že kdyy zacali v menzach delat normalni jidla (svickova, knedlo vepro zelo, rajska ) a zredukavali by pocet nabizenejch jidel na polovinu tak by klesla i cena... ale jim to takhle asi vyhovuje..

stř 04 led 2012 23:18
Pokročilý
Pokročilý

Odpovědět s citací
Příspěvek 
je pravda, ze obcas kouknu na tech snad i vice jak 15 jidel, znechucene se otocim a jdu radsi do obchodu... byl bych mnohem radeji za klidne max 5 jidel, ale poradnych... tohle uz nema smysl za ty prachy

čtv 05 led 2012 00:08
Profil ICQ
Odpovědět s citací
Příspěvek 
A co je vlastně vedlo ke zdražení? Nižší dotace od státu? O tom by se snad vědělo.. Jinak například v menzách MUNI nezdražili a když, tak minimálně (4%)...

čtv 05 led 2012 23:07
Moderátor
Moderátor

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Z kolegia Rektora 29. 11. 2011:
https://www.feec.vutbr.cz/iss/zkr/zkr.11/zkr1119.pdf

podepsáno rozhodnutí kvestora, dle kterého se 2. 1. 2012 navyšuje úhrada stravy studenty o 4
Kč (pokud nedojde k poklesu příspěvku na jídlo z MŠMT) – finanční rozbor, ze kterého vyplývá nezbytnost navýšení, bude předloţen DR KAM (u zaměstnanců se výše příspěvku zaměstnavatele ani výše ceny pro zaměstnance nemění)

Za zdražení určitě může zvýšení nižší sazby DPH o 4 %. To se projevilo i u kolejného.

čtv 05 led 2012 23:14
Profil Zobrazit autorovy stránky
Odpovědět s citací
Příspěvek zamestnanci a zároveň studenti
Tohle je právě dokonalá ukázka všeho toho nepořádku. Ve výhlašce kvestora je totiž napsáno tohle: " „3. zaměstnanci, který je současně studentem, nenáleží příspěvek na stravování, odebírá-li stravu v rámci svého studia,“ Problém je, že skoro nikdo neví co s tím, protože k tomu není žádná prováděcí vyhláška. Takhle jak je to napsané, prostě jasné hovoří to, že pokud zaměstnanec (a zároveň student) v daný den neodebere stravu na studentskou kartu, tak MÁ nárok na zaměstnanecký příspěvek na stravu. Problém je v tom, že každý (KaM, rektorát atd.) si to vykládajé různým způsobem.

pát 06 led 2012 00:12
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 54 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další