Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je úte 19 lis 2019 06:33

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 39 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
 dotace pro KaM, nebo "stravovací stipendia"? 

Byli by jste pro zavedení stravovacího stipendia na úkor dotovaných cen jídel?
Ano 19%  19%  [ 5 ]
Ne 81%  81%  [ 22 ]
Celkem hlasů : 27

dotace pro KaM, nebo "stravovací stipendia"? 
Autor Zpráva
Hrozně ukecanej
Hrozně ukecanej

Odpovědět s citací
Příspěvek 
karel: spravedlivější dotace ? ok :) ale pro stát maximálně nevýhodná, ve skutečnosti zaplatí ještě víc než za dotace menze :roll:

když si k tomu vydávání stravenek ještě připočítáš jejich nákup od žabožroutů (Francouzů) a pak zas poplatek Francouzům, když chceš jako poskytovatel stravování ty stravenky vyměnit za prachy ... :?

stravenky sou pěkný svinstvo na kterým si pár lidí pěkně mastí kapsu, nic víc, nic míň...
pro všechny by bylo nejlepší, kdyby se stravenky zrušili a stát místo toho dával nějakou slevu na dani na to a bonus na stravování by se vyplácel normálně ve mzdě.. bych řekl.... jenom stravenková lobby by byla proti, firmám to bude jedno, lidi nemusí přemýšlet jestli se s tím vlezou do útraty, stát na tom bude stejně...

mimochodem stravenky jsou ničím nekrytej kousek papíru, takže když se vydavatel rozhodne zabalit krám, tak si s tím všichni aktuální držitelé můžou leda tak vytřít prdel :) ... a za tohleto dostávají tihle šmejdi miliardy ročně :roll:

ned 20 pro 2009 15:02
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Odpovědět s citací
Příspěvek 
stravenky také nepovažuji za šťastné řešení, to má možná smysl u lidí s pochybnou svéprávností (ti kteří pobírají sociální dávky etc... např. různá nemakačenka)

jak už jsem uvedl dříve, od studenta VŠ očekávám nějaký vyšší stupeň inteligence, zjednodušeně řečeno, by IQ mělo být nad určitým číslem. ale to je asi utopie, že?

Podívám-li se na ceník menzy: dotovaná vs nedotovaná cena průměrného jídla: je ta nedotovaná až o 100% vyšší. dotované ceny v Q jsou někde mezi 22 až 33 kč, nedotované co si tak vybavuji 40-66 kč.

Co sleduji myšlenkou přímé dotace je větší spravedlnost: tedy pokud se nebudeme bavit rovnou o zrušení dotace a jídla za tržní cenu (což by bylo ideální.) Má li už být student dotován státem, tedy každým jeho občanem, který platí daně, měl by mít v rámci skupiny co nejprůhlednější podmínky. Tj ty peníze dostat fixně na účet a ne si je možná vybrat možná nevybrat, případně to že je někdo rozežranej a dává si x porcí k obědu je jaksi jeho osobní problém.

A ano ta částka na jednoho studenta není nijak závratná - přepočteme-li ji z nějakých oficiálních statistik, hodně nahrubo mi vyšlo cca 2,5k czk na rok. což je nahrubo cca 80kč na týden.

pon 21 pro 2009 20:56
Profil ICQ
Hrozně ukecanej
Hrozně ukecanej

Odpovědět s citací
Příspěvek 
hryzal: večeře zrušíme ?

už sem to tu psal jednou, když začneš vyplácet studentům Vš stravovací stipendium, tak bys ho měl vyplácet i středoškolákům a žákům základních škol, protože tyhle školy taky dostávají dotace na jídlo stejně jako Vš

mimochodem v tomhle bordelistánu bych se nedivil, že by to ti vymrdi nahoře tak domrdali, že by sme ve výsledku byly nasraní všichni a ne jen těch pár, co je trápí, že jinej se levněj nají víc než oni

nevím jak vás, ale mě v tomhle státě serou uplně jinačí věci, který bych radši, kdyby ti zmrdi nahoře řešili, než tohle, toto je taková třešnička na dortu, kterou by si mohli dát, až se budou nudit :? tedy poté, co vůbec začnou pracovat :evil:

a druhá věc je, že se v tom nikdo z těch, kterým to vadí, víc jak kecáním tady na fóru, nechce angažovat, takže jakýkoliv úvahy pozbývají význam :)))

pon 21 pro 2009 21:26
Hrozně ukecanej
Hrozně ukecanej

Odpovědět s citací
Příspěvek 
mimochodem sem si právě uvědomil, že existuje možnost si vzít jídlo s sebou v nějakým tom umělohmotným čemsi... pro ekologisty si myslím, že by nemusel být až tak problém aby vám to dávali do vašeho obědníku, který si přinesete

tak tímto je vyřešenej problém s těmi, co bydlí na privátě a nechce se jim jezdit přes půl Brna 2x za den na oběd a večeři:)))

zbývají už jen frfně, který v menze jíst nechtějí a tento problém se dá řešit stížností na kvalitu jídla v menzách (jestli se dosáhne úspěchu už ovšem netuším)

z mojeho pohledu je celej problém vyřešen

pon 21 pro 2009 21:35
Pokročilý
Pokročilý

Odpovědět s citací
Příspěvek 
no nevim, ohanis se tady nejakym vyssim stupnem inteligence, ale osobne mam pocit, ze to nejsme my, kteri by nejaky ty bodiky potrebovali...

Navrhujes tady co nejpruhlednejsi podminky, ale asi nemam dostatecne vysoky IQ, kdyz nevidim pruhlednost v tom, ze stat posle kazdemu X penez na ucet, ktere maji byt urceny na jidlo, ale jestli na jidlo opravdu pujdou uz nikdo nema sanci zjistit.

Podle tvych meritek je rozezranej asi kazdej, protoze tebou uvedena castka staci asi tak na 3 obedy tydne.

pon 21 pro 2009 22:32
Moderátor
Moderátor

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Mattoni
Do ešusů se prý vydávat nesmí, bo hygiena (resp. výmluva na hygienu, u nás ve fabrice v jídelně to šlo). Ale v zásadě souhlas.

pon 21 pro 2009 22:34
Pokročilý
Pokročilý

Odpovědět s citací
Příspěvek 
jj, ale muzes si to nechat dat na talir a po zaplaceni si to do esusu presypat sam. Sam jsem to tak delal s hranolkama v picerce...

pon 21 pro 2009 22:43
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Odpovědět s citací
Příspěvek 
uvedl jsem částku vypočtenou ze staré výroční zprávy. poznámky k rozežranosti s tímto souvisí pouze tak, že tu dotaci platíme všichni, a já jsem ze zásady proti většině případů přerozdělování.
sš a zš řešit vážně nemíním, jednak se mne to netýká, druhak tam je to jen a pouze na obědy a co se pamatuji i ty jsou obvykle nastaveny na jednu porci denně (alespoň co já si pamatuji a kam jsem chodil to tak bylo)

o rušení večeří jsem nic neříkal :)... btw o víkendech třeba nemá jediná menza otevřeno, večeře také nejsou všude. O pátcích, svátcích etc by se také dalo něco říci.
pokud vůbec mají vš studenti dostávat dotace na jídlo, mělo by podmínky být rovné, to přidělením konkrétní částky dosáhneš. u ubytka to funguje. (mimochodem výška ubytka není funkcí (například dojezdové vzálenosti, ceny ubytování, doby ubytování) ale konstantou. to u jídla momentálně neplatí a to je jedna z věcí kterou kritizuji)

moje narážka na IQ se vztahuje k poznámkám ohledně svéprávnosti, tj pokud to někdo prohulí nebo prochlastá a zkončí někde... osobně takovými pohrdám a jen mne se*e že takové případy pak končí na sociálce a i já je platím - ale to je zjednodušení poměrně komplexní problematiky kterou tu řešit nemíním. (narážky na konkrétní osoby bych z diskuze vynechal)

frfňa.. no možná jsem frfňa, ale já investici do kvalitní stravy vidím jako nezbytnost, respektive investici do zdraví. řeknu li to hnusně: podmínka nutná, (nikoliv postačující,) aby člověk byl plně produktivní je aby byl zdravý. nemocný člověk 1/ nepracuje 2/ léčí se.
kdyby mi šlo pouze o kvalitu stravy a služeb v menze tak tlačím naně, ale těch důvodů je více, myslím že jsem je tu už +- všechny zhrnul.

stav politického systému čr odráží stav společnosti obecně, všichni s oblibou nadáváme na ty nahoře, ale všichni jsme úplně stejní "zm*di". angažovanost lidí ve veřejném životě je naprosto mizivá. Doba je sice hektická, asi nikdo není schopen sledovat vše relevantní, ale poslední dobou ta míra ignorance je skutečně extrémní. I tady je to trochu vidět.. 6 lidí se tu dohaduje o naprosté prkotině :) (a jelikož váha tohoto postu je skutečně nula nula nic, nebudu tu úvahu dál rozebírat)

PS: já se netrápím že se někdo nají levněji, nebo ne proto že by se najedl levněji, ale protože to "levněji" znamená často jednu ze dvou věcí: 1/ někdo jiný (daňový poplatník) mu to zaplatí 2/ méně kvalitněji (zase na to někdo doplatí.. třeba zdravím)
btw: před rokem jsem si pořídil pekárnu na chleba, celozrnej (a myslím skutečně celozrnej, ne tmavej, ne semínkovej, ne sypanej....) chleba 1,5kg si upeču (10 minut práce když se stím pářu) za cca 27 kč. což je sice asi o něco málo víc než cena obyčejné šumavy. ona ta "zdravá" strava není nezbytně drahá, nebo dražší než ta "obyčejná"... ale to jen tak na okraj.

úte 22 pro 2009 21:04
Profil ICQ
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Odpovědět s citací
Příspěvek 
jeste si co chcete a kde chcete, ale mě ten gulášek za 25 vyhovuje :D

čtv 14 led 2010 14:35
Profil ICQ
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 39 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3