VUTRoom
http://student.vutbr.cz/forum/

Fronty v menzách
http://student.vutbr.cz/forum/viewtopic.php?f=57&t=2885
Stránka 1 z 1

Autor:  mrkvolf [ pon 23 úno 2009 21:18 ]
Předmět příspěvku:  Fronty v menzách

Můj úvodní příspěvek je trochu malicherný, ale nemohu si ho odpustit.

Čím to je, že v západní kultuře se lidé bez ohledu na inteligenci chovají ve frontách a na ulicích jako stádo hloupých oveček.

Např. Japonci jsou pověstní svou disciplinovaností. Stačí shlédnout nějaký koncert světoznámé kapely v Japonsku. Publikum je trochu sušší, ale ta disciplína je něco neuvěřitelného. Ti lidé ani nepotřebují zábradlí. V metru jim stačí nalajnovat čáry a oni se mezi ně seřadí.

Zato v našich končinách nikomu nedojde, že je někdy ohleduplnější si v MHD sednou, než blokovat uličku.

Stejně tak i v Restauraci Q (ať už je její koncepce jakkoliv debilní), tak snad nikoho nenapadne na chvilku zastavit frontu a vytvořit uličku pro odchozí strávníky odevzdávající tác. Přestože čekající ve frontě tímto nepřijdou o žádný čas, tak radši nechají odchozí prodírat se skrz chumel lidí. Navrhuji nápis: VYTVOŘTE ULIČKU PRO ODCHOZÍ! :lol:

Podobně je tomu tak i v nově otevřeném Rychlém občerstvení Purkyňova. Nehledě nato, že výdejní pult mohl být postaven trochu jinde, tak studenti většinou nepřemýšlí kam se postaví a mají tendenci vchod ucpat. Tam to vyřeší asi jen nějaký ohradník (popřípadě zvážit i elektrický). :lol:

Kde vidíte vy příčinu takových rozdílů v chování Japonců a nás?

Autor:  Seraf [ pon 23 úno 2009 22:18 ]
Předmět příspěvku: 

já nevím mě teda v Q vždycky kolegové umožnili odevzdat tác.......ono to asi bude tou rozšiřující se lhostejností lidí k ostatním..... ale to je takové nekonečné téma.......

Autor:  mrkvolf [ pon 23 úno 2009 22:23 ]
Předmět příspěvku: 

To mě samozřejmě taky umožní, ale abys prošel tak musí lidé couvnout a teď do sebe všichni žďuchají a přitom je to zbytečné.

Kdyby prostě chvilk počkali a vytvořili metr a půl, jak se snažím vždycky já, pokud je tam fakt narváno. Ale pak mě lidí za mnou, co nemají ponětí o tom, co dělám, začnou předbíhat.

A nebo možná vědí, o co se snažím, ale když přejdu dopředu, takse to za mnou zas zavře.

Autor:  honzasl [ čtv 25 čer 2009 11:13 ]
Předmět příspěvku: 

V Q je větší problém v tom, že se čeká v jedné frontě a kvůli pomalému výdejí hranolek váznou i ti co chtějí brambory a na kase se šťourají v nose.

Fronta se musí rozdělit od táců na dva proudy - jídla V a jídla N (starší jistě pochopí).

Autor:  mrkvolf [ pát 26 čer 2009 17:13 ]
Předmět příspěvku: 

Zajímavý nápad toto. :idea:

S tím tvým reportem bych počkal asi až na nový školní rok. Jestli se o to takhle zajímáš, tak to určitě pošli příslušné odpovědné osobě v menzách a když s tobou nobudou komunikovat nebo nebudou věc řešit, tak jim to dej v září sežrat článkem na portálu. :wink:

Klidně ti s tím článkem nejak pomohu, jestli bude jak.

Ale jediné, pro mě systémové, řešení je zrušit jídelnu pro zaměstnance FSI. Většina z nich se na rozdíl od studentů může vyhnout návalům kolem poledne.

Klidně bych jim ponechal právo na předbíhání a vyhrazení přednostní pokladny či stolů ale dle mě nemá smysl takovýto provoz dělit zdí, obzvlášť, když tam jsou takové problémy s prostorem.

Autor:  honzasl [ úte 07 črc 2009 12:48 ]
Předmět příspěvku: 

Já bych zdí fronty nedělil - snačilo by možná optické značení na podlaze, či informační cedule.
Také by nebylo možná na škodu hodit nad výdej kameru a obraz z ní nechat občas bliknout na plazmě s jídelníčkem.

Nejradikálnější bych byl se zaměstatnaci IBM - ti prostě Q blokují a měli by buď být přesměrování na Purkyně, nebo by měla být zřízena na Q jedna pokladna pouze pro bezhotovostní transakce.

Autor:  PavelM [ čtv 03 zář 2009 20:44 ]
Předmět příspěvku: 

MrkVolf píše:
Ale jediné, pro mě systémové, řešení je zrušit jídelnu pro zaměstnance FSI. Většina z nich se na rozdíl od studentů může vyhnout návalům kolem poledne.

Tomu nerozumím - jak se mohou vyhnout? Zažil jsem období kdy vyučující "předbíhali" v Q - a děkuji, nechci.

Historicky vzato: Q byla původně komplet jídelna pro zaměstnance, já jako student mohl chodit jedině na Purkyně.

V rámci "zlepšování služeb" (zvyšování tržeb) studenti začali využívat i Q a pro vyučující to začalo být neúnosné (když má zpoždění na zač. hodiny student, tak ostatním hodina běží, ale když má zpoždění vyučující...).

Nakonec fakulta zareagovala a pro potřeby zaměstnanců zbudovala extra jídelnu - a byla s tím spousta problémů a nákladů.

Osobně nevěřím, že by zpřístupnění i této jídelny všem něco vyřešilo... Podle mého odhadu stravovací kapacita areálu prostě není dostatečná (a je otázka jak a zda se tento problém řeší u nových objektů směrem růstu FEKTu).

Autor:  mrkvolf [ čtv 03 zář 2009 21:34 ]
Předmět příspěvku: 

PavelM píše:
MrkVolf píše:
Ale jediné, pro mě systémové, řešení je zrušit jídelnu pro zaměstnance FSI. Většina z nich se na rozdíl od studentů může vyhnout návalům kolem poledne.

Tomu nerozumím - jak se mohou vyhnout?

No, myslel jsem to tak, že vyučující ne vždy běží z hodiny do hodiny. I když i to se často děje, takže přiznávám, že má argumentace není příliš pádná.

Ale asi zásadnější problém je v těch strávnících z IBM, které zmínil Honza v jiném tématu.

Já jsem si tu vlastně původně chtěl jen vylít vztek ohledně chaosu ve frontách. :lol:

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/