VUTRoom
http://student.vutbr.cz/forum/

Alespoň týden bez Menz!
http://student.vutbr.cz/forum/viewtopic.php?f=57&t=2207
Stránka 1 z 2

Autor:  R@dimek [ stř 12 bře 2008 13:15 ]
Předmět příspěvku:  Alespoň týden bez Menz!

Vážení, to že tu máme myšlenku den bez menz je dobrá (tím poklona autorovi, který se nebál jít do toho a něco takového navrhnout zcela veřejně),ale uvědomte si, že den jim zcela nic neudělá. Ano, bude to znatelná demonstrace našeho názoru, ale otázka je zda vůbec na to budou reagovat, protože pokud vím tak menzy musí suroviny spotřebovat do 3 dnů (pokud se mýlím, tak mě opravte) a myslím, že u nich není problém omezit vyvařování na ten jeden den ) a navíc pokud je ten den znám. :roll:...Alespoň týden by mělo zajisté účinný efekt, ale spíše reálně 3-4 DNY (chápu, že někdo prostě nemá možnost opravdu se jinde najíst, hlavně pokud má školu celý den, navíc dojíždí z privátu, a má jen hodinku čas na jídlo. Navíc pokud je řada jak na "banány" :cry: tak i ta hodina je málo).

Autor:  xsuchy09 [ stř 12 bře 2008 15:57 ]
Předmět příspěvku: 

Ono jde o to, že jeden den je málo, především když je znám. Už se proslýchá i verze, že KaM se chystá na daný den menzy uzavřít (což ovšem nemůžou jen tak bezdůvodně, tak uvidíme). Osobně se snažím menzám vyhýbat co to dá, chuťově a porcí se to nedá srovnávat a cenově si po zvážení zasycení a chuti jídla to vyjde celkem rozumně, někdy i levněji (záleží co a kde si v menze dáte - plnohodnotný oběd v menze kolem 80-100Kč není problém, srovnatelný (obsahem, nikoliv porcí a chutí) s menu za 50-70Kč).

Autor:  Návštěvník [ stř 12 bře 2008 16:54 ]
Předmět příspěvku: 

Tak to, že by je zavřeli by bylo nebylo od nich nic překvapivého, ale uvidíme..Ale je fakt pravda, že když si zajdu někde na meničko do hospody za 65 kč, tak se najíš úplně stejně né-li více než když jdeš do "picerky" a utratíš tam kilo. A co se týče chuti jídel v menzách, tak buď tam jsou naprosto neschopní kuchaři a nebo mají nějákou tajnou přísadu,která sabotuje chuť každého jídla :lol: :roll: ...možná kdyby tam začali vařit ti ukrainci co tam dělají bylo by to lepší :wink:

// smazána citace posledního příspěvku, xsuchy09

Autor:  Kubas [ čtv 13 bře 2008 21:31 ]
Předmět příspěvku: 

Ja myslim ze jeden den staci, ale musi byt provedeny "poradne". jak uz tady nekdo napsal, sejit se pred menzama, chce to transparenty, udealt neco jako vyhnat vedeni ven a udelat si onu dlouho touzenou verejnou diskutzi s vedenim :) . asi to nebude tak easy, ale pokud by se nekdo chtyl organizace a bylo to neco jako http://dione.zcu.cz/phprs/view.php?naze ... 2004112401 tak to silu mit bude a mozna to prinese i uzitek.
v opacnem pripade by to chtelo fakt tak tyden.

Autor:  myjka [ pát 14 bře 2008 06:30 ]
Předmět příspěvku: 

Ja by som pred menzu kludne sla...

Autor:  Návštěvník [ pát 14 bře 2008 16:14 ]
Předmět příspěvku: 

Já taky, ale co tam chcete dělat? Celá akce pana Hrušky vyznívá, jakože si to vymyslel - informace na webu petice jsou celý doškrtaný a navíc přiznali sami u rektora, že si špatně vyložili Výroční zprávu KaM. Co jim řekl Grulich? Byli za ním vůbec?

Autor:  xsuchy09 [ pát 14 bře 2008 19:04 ]
Předmět příspěvku: 

Žádný pan Hruška žádnou akci nemá. Jedná se o pana Hrušovského a další - to jen pro začátek. Pak také nejde o jeho akci jako takovou, jeho akcí byla samozřejmě petice atd., v té jeho a jeho tým podpořilo za velmi krátkou dobu více než 5000 studentů a zaměstnanců VUT. Od té doby bych to považoval za akci pana Hrušovského a dalších, ale jménem studentů VUT, od kterých jasně získal důvěru a plnou podporu. To, že většina z nás není aktivní jako on neznamená, že se nás to netýká a že to naše akce není. Já petici podepsal a kluky absolutně podporuju a pravidelně se účastním porad co a jak dále atd. ;) Absolutně také odmítám stanovisko, že ze stránek denbezmenz vyplývá, že by si to vymyslel - pouze jsou vidět jasné nedostatky v komunikaci KaM - studenti. Konečně nám jsou prostřednictvím Marka osvětlovány informace, které se k nám dříve nedostali, nebo jsme je prostě nevěděli a kolikrát ani vědět nemohli. Doporučuju sledovat především novou sekci novinek, kde je vidět co se děje nadále. Je samozřejmé, že není možno všechny získané informace zveřejnit, často se jedná o citlivá data, ke kterým dostali kluci přístup pod příslibem mlčenlivosti apod., tak to tolerujme a podporujme je dál. Co se týká schůzky s p. Grulichem, ano byl přítomen několika jednání. Ovšem nefunguje to tak, že by ses sebral a došel za Grulichem ... to jen pro informaci ...

Co se týče dnu bez menz, uvidíme, jak to dopadne, ovšem menzy na to budou jistě dobře připravené, takže nebudou mít snad takové ztráty - o to tu ale nejde, jde o to dát najevo nevoli tak, aby si i vedení KaM uvědomilo, že většina studentů není spokojeno s danou situací. Myslím, že i jedním dnem se dá dát najevo nevole studenstva jako takového. Pokud bude potřeba vytvořit skupinky před menzami atd. myslím, že se to včas dovíte a budete instruováni ;) jinak mohu říct, že máme i podporu středoškoláků co chodí na obědy na purk - pokud se i oni připojí, bude to jen dobře ;)

Autor:  piskula [ ned 16 bře 2008 19:30 ]
Předmět příspěvku: 

Anonymous píše:
Já taky, ale co tam chcete dělat? Celá akce pana Hrušky vyznívá, jakože si to vymyslel - informace na webu petice jsou celý doškrtaný a navíc přiznali sami u rektora, že si špatně vyložili Výroční zprávu KaM. Co jim řekl Grulich? Byli za ním vůbec?


A heleme se, zase jeden provokativní příspěvek z IP adresy "pc-g1.adm.skm.vutbr.cz"... :)

Autor:  kaatia [ ned 16 bře 2008 20:15 ]
Předmět příspěvku: 

:lol: :lol: :D

Autor:  Kubas [ ned 16 bře 2008 22:45 ]
Předmět příspěvku: 

mmnt mmnt mmnt :D .. umi to nekdo rozlustit ktery pc presne to je? :))) to G1 je jako grulich jedna?

Autor:  Martin [ ned 16 bře 2008 23:06 ]
Předmět příspěvku: 

Kubas píše:
mmnt mmnt mmnt :D .. umi to nekdo rozlustit ktery pc presne to je? :))) to G1 je jako grulich jedna?


to je vcelku normalni, ze admin fora ma poneti o tom kdo z jake IP pise prispevek.

A to ze se takto snazi manipulovat forem vypovida o jejich zoufalstvi.

diky za podporu *.skm.vutbr.cz :-P

Autor:  Bilajz [ ned 16 bře 2008 23:14 ]
Předmět příspěvku: 

Tak zrusili si svoje fora, tak nekde se diskutovat s nima musi ne? Treba tam sedi ta ukrajinka, co furt macka refresh (zasveceni vedi):-)

Autor:  Olihen [ pon 17 bře 2008 01:30 ]
Předmět příspěvku: 

Bilajz píše:
Treba tam sedi ta ukrajinka, co furt macka refresh (zasveceni vedi):-)
povidej, prehanej...

Autor:  žízeň [ pon 17 bře 2008 19:23 ]
Předmět příspěvku: 

Já bych menzy zavřel, mám dietu a všichni se tam cpou a já jim závidím

Autor:  amjr [ úte 18 bře 2008 08:46 ]
Předmět příspěvku: 

zajimave ze menzy v jinych mestech nabizeji navic 4 dietni jidla denne a maj vse za polovicni cenu a u normalniho jidla sou porce ok, a cena je polovicni

Stránka 1 z 2 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/