Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pon 23 zář 2019 15:15

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 Ukončení ubytování na koleji 
Autor Zpráva
Nováček
Nováček

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Na PPV sa da zazit klud ak nemas pod oknom Terc alebo Yacht, co znamena okno otocene do lesa alebo na pole. Co sa tyka spolubyvajucich tak bud si ich dohodnes z radov spoluziakov/znamych, alebo budes dufat, ze nahodou dostanes prijatelneho :) A obcas ti ani dohoda nepomoze, nikdy totiz nevies ake zvyky ma tvoj kamarat, ci ti bude vyhovovat, ze neumyva riad alebo nesplachuje alebo ta neskutocne irituje ked si spieva v sprche... :D A ked je najhorsie, mozes si kupit spunty do usi :)

pát 24 zář 2010 10:54
Odpovědět s citací
Příspěvek Pre Anonyma
Anonymní, ak sa dá, ozvi sa mi na mail enime2@seznam.cz , mám problémy podobné Tvojim, chcel by som sa aspoň poradiť ako si ty vyriešil svoj problém, je to svinstvo, keď človek by chcel normálne študovať, a ak nechce bonzovať na spolubydlícího, tak može s kolejí odísť, ale kam? A ešte má za to zacvakať sankciu 1000-4000 Kč ?

pát 01 říj 2010 17:20
Začátečník
Začátečník

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Chápu, jak se cítíte, loni jsem byl na PPV a nároky na studiuma žití mám podobné. Když jdu spát, jsem rád, když je ticho. Teď jsem na máneskách a je to v klidu. Do školy to navíc pěšky trvá jen chvilku :) Btw, nevím, jak to na kolejích chodí s předčasným odubytováním, ale zkuste se zeptat na dispečinku, jestli, kdybyste si za sebe na koleje našli náhradu, by vám tu pokutu neodpustili.

sob 02 říj 2010 00:39
Profil ICQ
Odpovědět s citací
Příspěvek 
Při odubytování se z kolejí se nic neplatí (z mých zkušeností). Zajdeš na DUS, požádáš o odubytování (jde to nejdřív za měsíc, takže jestli chceš pryč, tak tam zajdi už teď a ještě budeš mít měsíc na hledání novýho, proto asi to přehazování až po měsíci školy) a je to.
Spolubydla se rozhodl, že tu už nebude (opakuje jen jeden předmět a nic jinýho nemá, takže na ten jeden den vždycky přijede na otočku) a šlo to v pohodě.
Ke klidu: na Purkyních B02 celkem pohoda, občas tam někdo řve, ale kde ne co?:) To je jen výjimečně. V šestym patře do ulice je slyšet při otevřenym okně hluk od aut, ale při zavřenym to je v klidu. Byl jsem i ve čtvrtym a tam už není slyšet auta ani při otevřenym, páč to tam kryje barák mezi kolejema a silnicí.

sob 02 říj 2010 17:39
Odpovědět s citací
Příspěvek 
Tak s tím zrušením ubytování je to trochu jinak, aspoň co mi řekli na dispečinku, újmu platíte, dle dohody, zrušit ubytování lze ze dne na den.

Tento rok třeba nejdou koleje přenechat jako dříve, ve smlouvě je jasně uvedeno:

"Ubytovaný není oprávněn přenechat svá práva, vyplývající z této smlouvy, jiné osobě"

Ale zase je všechno o dohodě :D

sob 02 říj 2010 19:20
Moderátor
Moderátor

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Přenecháním se dalo zajistit bydlení pro kamarády, kteří by jinak měli málo bodů na získání kolejí. Člověk přenechal své bydlení kamarádovi, ten tímto získal automatický nárok na koleje na příští rok a vlasně navždy. No a člověk si třeba podal novou žádost, neboť bodů měl dost.

Ach, ty staré časy se už nikdy nevrátí..........

ned 03 říj 2010 08:17
SPS FEKT
SPS FEKT

Odpovědět s citací
Příspěvek 
já mám podobnou zkušenost s odubytováním, přišla jsem měsíc před odchodem z kolejí, že chci zkrátit ubytovací smlouvu, bylo mi vyhověno za měsíc jsem se odstěhovala a na koleje už never more :)

ned 03 říj 2010 11:29
Odpovědět s citací
Příspěvek 
Anonymní, jestli ještě pořád řešíš tenhle problém, napiš mi na mail x205@seznam.cz. Hledám spolubydlící do bytu pro tři na ulici Svatopluka Čecha - kousek od zastávky Skácelova. Je to starší udržovaný bytový dům, na klidné ulici. Majitelka je solidní starší paní, která vyžaduje slušné chování. Cena je 2500 Kč za osobu včetně internetu. Jo a jinak, mám stejný nároky jako ty

stř 06 říj 2010 14:33
Začátečník
Začátečník

Odpovědět s citací
Příspěvek 
chlapa nevezmete? mna tam uz poraza z toho spolubyvajuceho, nadavame mu obaja a jemu je to tiez jedno

čtv 07 říj 2010 10:34
Odpovědět s citací
Příspěvek zakladatel tématu
Tak ubytování už mám, momentálně bydlím na Máneskách, 1lůžkový pokoj.
Chtěl jsem jít na privát, ale musel bych platit 2000,- za předčas. ukončení smlouvy, takže jsem se raději přestěhoval, když byla ta možnost samostatného pokoje. Uvidíme, jaké to tu bude, ale poprvé v životě mám svůj vlastní pokoj, tak si to užiju :D a když bude nuda, tak se hold vyrazím pobavit ven

čtv 07 říj 2010 12:50
Odpovědět s citací
Příspěvek Re: zakladatel tématu
Anonymous píše:
Uvidíme, jaké to tu bude,

Záleží sice i na osazenstvu přilehlého dvojáku, ovšem dle mého názoru je jednolůžák na Máneskách to nejlepší řešení. Nejen z hlediska klidu.
Mám s čím srovnávat - kromě Listovek jsem bydlel na všech kolejích (no vlastně i na všech blocích :), a Mánes mi k srdci přirostl nejvíce.

sob 09 říj 2010 00:02
Odpovědět s citací
Příspěvek manesky socialky
jak je to na máneskách s úklidem sociálek, dělá to občas uklízečka, nebo vše padá na hruď osazenstva pokojů, přemýšlím, že se tam přestěhuji, pokud se něco uvolní, ale mám strach, že narazím na nějaké čuně :D

pát 15 říj 2010 18:34
Odpovědět s citací
Příspěvek Uklízečky
No, abych byl upřímný, někdy to tam vypadalo zhruba takto:

http://www.student.cvut.cz/view.php?cis ... 2004113001

:).

ned 17 říj 2010 10:58
V.I.P.
V.I.P.

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Jo souhlas, ty stary baby jsou obcas dost neprijemny (ja se s nima rad hadam), ale ted na D02 je nejaka mlada a ta uz je v klidu.

ned 17 říj 2010 11:05
Profil ICQ
Odpovědět s citací
Příspěvek 
Jo ty báby jsou drsný, naštěstí na ně moc nenarážím, ale teď jsem přijel v pondělí a zrovna vytírala, tak jsem jí to pošlapal, jenom na mě čuměla a kroutila hlavou, ale ani necekla :D

Jinak s tím úklidem sociálek nevím, já ji tu zatím nepotkal, ale je tu docela čisto, takže to asi uklízejí sem tam kluci ze dvojáku, budu jim muset trochu pomoci 8) . Jinak chodby a kuchyňky jsou revírem uklízeček.

ned 17 říj 2010 12:33
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další