VUTRoom
http://student.vutbr.cz/forum/

TŘÍDĚNÍ ODPADU NA KOLEJÍCH
http://student.vutbr.cz/forum/viewtopic.php?f=56&t=35
Stránka 1 z 1

Autor:  Antonino Milicia [ pon 31 led 2005 10:26 ]
Předmět příspěvku:  TŘÍDĚNÍ ODPADU NA KOLEJÍCH

TŘÍDĚNÍ ODPADU NA KOLEJÍCH

Koleje a menzy VUT v Brně ve spolupráci se společnosti van Gansewinkel, která zajią»uje svoz odpadu, připravují koncepci separace odpadu na kolejích. Rádi bychom vyuľili tohoto portálu k otevření diskuze na toto téma.
Vytipovali jsme druhy odpadu, které je moľné a účelné separovat. Konečné portfolio vąak bude záviset na vaąem ohlasu. Separovat by tedy bylo moľné:

- lepenku a karton
- kancelářský papír
- noviny, časopisy a ostatní papír
- PET lahve a fólie
- sklo
- spotřební elektroniku
- lednice
- léky
- monočlánky

První pětice separovaného odpadu by byla tříděna obvyklým způsobem, tzn. do oddělených kontejnerů. Otázkou je mnoľství odpadu a kvalita separace (míra znečiątění jiným druhem odpadu – to zaleľí jen na vás). Součástí této skupiny by mohla být i separace kovu, textilu a biologického rozloľitelného odpadu (zbytky jídla bez obalů), ale u těchto komodit nepředpokládáme mnoľství odpadu, které by bylo efektivní separovat a problematická se jeví i kvalita separace.

Daląí skupinou je separace nebezpečného odpadu jako jsou vyřazené lednice, televize, PC a daląí elektrická zařízení. Koleje svoji zákonnou povinnost v tomto splňují, ale rádi bychom udělali maximum i pro zapojení ubytovaných studentů a zaměstnanců do této aktivity, která je jim ostatně zákonem uloľena. Moľným řeąením je zanechání tohoto druhu odpadu k určitému dni na sběrných místech (např. u vrátnice), samozřejmě čistého a způsobilého přepravy.

Nepouľité léky a pouľité monočlánky by bylo například moľné vhodit do speciálních nádob na vrátnici.

Výąe je nástin naąí představy o separace odpadu na kolejích. Úspěąnost separace vąak záleľí pouze na přístupu ubytovaných. Proto vás prosíme o vaąe věcné připomínky v této věci dříve, neľ bude zrealizována. Pokud máte komplexnějąí návrhy, můľete je poslat e-mailem (milicia@skm.vutbr.cz) a nebo si touto cestou můľete sjednat setkání.

Předem děkujeme za vaąi spolupráci
Za KaMB Antonino Milicia a Ivan Ondra

Autor:  gajdosik [ úte 01 úno 2005 19:37 ]
Předmět příspěvku:  Re: TŘÍDĚNÍ ODPADU NA KOLEJÍCH

Antonino Milicia píše:
TŘÍDĚNÍ ODPADU NA KOLEJÍCH

Koleje a menzy VUT v Brně ve spolupráci se společnosti van Gansewinkel, která zajią»uje svoz odpadu, připravují koncepci separace odpadu na kolejích. Rádi bychom vyuľili tohoto portálu k otevření diskuze na toto téma.
...
Předem děkujeme za vaąi spolupráci
Za KaMB Antonino Milicia a Ivan Ondra

Nemusí prąet, jen kdyľ kape. Byl bych pro to, aby se začalo alespoň postupně. Nejlépe plasty, sklo a papír (klidně zatím nerozliąený, jestli je to ze zákona moľné), ale aby kontejnery byly brzy opravdu vąude, kde jsou zatím kontejnery na domovní odpad. Jeden kontejner na areál nestačí. Nemyslím, ľe studenti produkují tolik lednic, léků a monočlánků, aby to stálo za to se tím zabývat hned od počátku.

// EDIT by xsuchy09 (zkrácení)

Autor:  Pazda [ úte 08 úno 2005 00:30 ]
Předmět příspěvku: 

Prosimte Gajdosiku prestan blbe kecat a neco delej. Ke vsemu mas hromadu chytrejch reci na ktery nikdo neni zvedavej. Ale vcelku si neudela ani Ň. Takze nerej do jinejch co se aspon snazi.

Ja dekuji tymu Milicia & Ondra. Dobra prace. Ja separuji jiz dlouho a separovat budu.

Autor:  Catweazle [ čtv 17 úno 2005 23:56 ]
Předmět příspěvku: 

/* off-topic - smazáno
/* xsuchy09

Autor:  honzasl [ pon 09 kvě 2005 18:58 ]
Předmět příspěvku:  Tak kde jsou ty kontejnery???

Furt, že musíme třídit odpady a kontejnery nikde - kdy budeme mít tu čest???

Autor:  Fredy.007 [ pon 09 kvě 2005 20:05 ]
Předmět příspěvku:  Re: Tak kde jsou ty kontejnery???

honzasl píše:
Furt, že musíme třídit odpady a kontejnery nikde - kdy budeme mít tu čest???Nevím, na jakých kolejích bydlíš, ale na PPV jsou mezi K3 a K4 na 100%, vzadu za K1 nevim, ale taky by tam měli být.

Chce se jenom trochu víc rozhlížet kolem sebe. :wink:

Jenda.

Autor:  xsuchy09 [ pon 09 kvě 2005 20:45 ]
Předmět příspěvku: 

Už jsou i na Purkynich (na papír jsem si jich všiml alespoň až tento týden ...) :oops: ale na plasty tu jsou už hoodně dlouho

Autor:  honzasl [ pon 09 kvě 2005 21:22 ]
Předmět příspěvku:  Kontejnery

Mezi K4 a K3 - hm, to je hezký a nebylo lepší je dát nahoru na Medlánecký kopec, aby to nebylo tak blízko??? Vždyť mi upadnou nožičky, než tam dojdu.....
Bloky K1 a K2 zase utřely.......................

Autor:  Návštěvník [ stř 11 kvě 2005 00:39 ]
Předmět příspěvku: 

Hmm, zase jedna plodná diskuse...
Samozřejmě, že jsou i za K1 / K2!

Autor:  honzasl [ stř 11 kvě 2005 09:56 ]
Předmět příspěvku:  opravdu???

Já tam vidím jen jeden modrý na papír - a jedna popelnice na plasty - a kontejner na bílé sklo a barevné sklo ten nebude?? A na železo(např. plechovky)??

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/