Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 21 zář 2019 06:47

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 37 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
 Koleje\Intraky 
Autor Zpráva
Začátečník
Začátečník

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Ucet uz mozes mat na svk kde chces bo EU osetrila aj prevody medzi statmi Eu. hospodarskeho priestoru plus Svajciari - cize napr ja mam ucet v Slovenskej sporitelni a prevod do Ciech ma vyjde na 4 Sk (0,13€) - takze niet co riesit

Vtip je v tom ze inakso sa neda zadat na slovensku banku cize aj tak clovek potrebuje ucet v Cechach, ktory uz po novom moze byt v ktorejkolvek banke...

V tom infe pisu o inkase, jistina 1 a jistina 2.
Ak som to spravne pochopil tak jedna z tych jistin musi byt zapaltena do 7.8 a nasledne ti dovolia podpisat zmluvu - zbytok by sa mal dat doriesit ekd v septembri prides do Brna - opravte ma ak sa mylim ...

stř 15 črc 2009 17:10
V.I.P.
V.I.P.

Odpovědět s citací
Příspěvek 
ElFeri
tym tvojim prevodom by som si nebola tak uplne ista. ked som pred 2ma rokmi chcela prevadzat 150skk za isic , tak mi povedali ze prevod ma vyjde na 500skk :)

csob:
prevod 0.10 eur robeny pred tyzdnom pred odchodom na festival).

tatrabanka:
http://www.tatrabanka.sk/cms/page/sk/in ... enuClick=1
poplatok 9-16 eur za prevod v zavislosti od internetbakingu alebo prevodu osobne v banke :)

a slovenska sporitelna , pokial prevadzas do ceskej sporitelne, tak pri sume nad 1000skk (tusim do 25 tis) sa ti poplatok znizuje o 100skk...(coz znamena ze to musi byt vyse nez 4 koruny)
vid stranka (odstavec V: Cezhranicne platby
http://www.slsp.sk/ActiveWeb/Page/sk/os ... _styk.html

lenze problemom u sporitelni, je ze ty prevadzas do csob cz....

toz pekne na csob je navyse to , ze clearing pre prevod sk - cz je do 15:00, ostatne banky co viem tak to maju nejako rano okolo 9:00
plus z csob.cz odchadza spolahlivo inkaso, s ostatnymi bankami maju problem (kamos pravidelne s reifeinsenkou)...

(btw, nie naozaj nerobim reklamu csob, nemam ich moc rada, maju nahovno internetbaking....a obcas su to zmrdi)

jistina 1 sa plati na zaciatku skolskeho roka, je to 1.5 nasobok mesacneho najmu - dovod je ze ked daco rozbijes, a nebudes to chciet zaplatit, tak ti to odtial strhnu, inak sa to pri odubytovani vracia

jistina 2 sa plati teraz (v pripade ze uz si ubytovany tak v prislusnej dobe), a je to istina ze nastupis na koleje...ked nie, tak ti to nevratia, ak nastupis, tak ti o tu sumu znizia prvy najom.

stř 15 črc 2009 19:10
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Odpovědět s citací
Příspěvek 
chcel by som sa este spytat,tie prerobene izby s novym nabytkom su na celom bloku A02 alebo len na 3. a 4. poschodi?pretoze tento nemaly detailik som si vsimol ze je napisany ked si otvorim fotky a plan tych izieb s novym nabytkom :(..dufam ze je cely blok prerobeny

čtv 16 črc 2009 21:47
Nováček
Nováček

Odpovědět s citací
Příspěvek 
smiley
prerobene by mali byt aj ostatne poschodia lebo ak si si tam vsimol tak denna taxa bola 88kc na osobu a den a ked to vynasobis 30 tak je to spominanych 2640 mesacne. (3 s novym nabytkom)

čtv 16 črc 2009 22:20
Začátečník
Začátečník

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Celkovo najjednoduchsi sposob mi asi prijde tu (sk) si peniaze vlozit a v cz si peniaze vybrat z bankomatu s devizovym kurzom a tam si ich popripade vlozit na ucet (tetusky v sporitelni tvrdili ze devizovy kurz mam vzdy vyhodnejsi ako valutovy - coz bude asi aj pravda - jedine ze by sa v Brne nejaka velmi dobra zmenaren nasla)

Co sa tyka tych platieb SK -► CZ tak by to skutocne malo byt za 0,13€ resp. v tom cenniku to SLSP tak ma http://www.slsp.sk/downloads/sadzobnik_ ... ob_zps.pdf
Osobitne regulovaný prevod do krajín EHP a) 0,13 € / 4 Sk

-tu je starsi clanok o tych poplatkoch http://ekonomika.sme.sk/c/4187569/euro- ... latky.html
-tu je o tom aj popisane o tej smernici: http://www.banky.sk/17582-sk/platobne-s ... odusit.php

čtv 23 črc 2009 15:55
Nováček
Nováček

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Sak konecne nieco vymysleli v Cechach ale aj v zahranici studuhe x slovakov a tie poplatky neboli normalne, toto je fakt super, ked som bola na zapise hned som si spravila ucet v ceskej sporitelny, moja mamka ma ucet v slovenkej ako je jedno odosielany poplatok je tych 0,13€ ale kedze su to banky spolocnosti ERSTE GROUP tak za prichod penazi na cesky ucet sa nic neplati a vyhodou je ze peniaze dosli za 1 den

čtv 23 črc 2009 16:56
Profil ICQ
Začátečník
Začátečník

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Ak som to spravne pochopil tak peniaze sa daju do CZ dostat sposobmi:

1 - mas ucet na SVK v € , cez IB si posles na CZ ucet kde sa prevedu do CZK
=poplatok za odoslanie do zahranicia + poplatok za prijatie zahranicnej platby + kurz €/czk (devizovy)
-v tomto pripade sa skutocne mozu prejavit poplatky ak tie banky nie su pod jednou skupinou (to jest CSOB sk/CSOB cz alebo Slovenska sporitelna/Ceska sporitelna)

2 - mas ucet na SVK, vlozis si na ucet € a ptm si v CZ vyberies z bankomatu a pripadne si na prepazke vlozis na cesky ucet
=vklad zadarmo + vyber z bankomatu zadarmo + kurz €/czk (devizovy) + priapdne vlozenie na cz ucet zadarmo
-toto mi prijde ako celkom sikovny sposob najma co sa popaltkov tyka - niekomu nemusi vyhovovat manipulacia s peniazmi a samozrejme je limitovany bankomatmi rovnakej groupy (napr. ERSTE group Slovenska sporitelna/Ceska sporitelna)

3 - mas € a vezies si ho so sebou do Brna kde si najdes nejaku zmenaren
=to ze mas peniaze so sebou je sice free ale je tu iste riziko straty + kurz €/czk (valutovy - co by mal byt horsi ako devizovy)

Co sa tyka ceskych bank tak vychadzal z http://www.mesec.cz/ucty-a-karty/studen ... porovnani/

Ak poznate niekto iny lepsi sposob tak sa rad encham poucit ...

čtv 23 črc 2009 23:20
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 37 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3