Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je úte 17 zář 2019 00:09

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
 Stížnosti na noční hluk na A03 - 9. patro 
Autor Zpráva
Moderátor
Moderátor

Odpovědět s citací
Příspěvek Stížnosti na noční hluk na A03 - 9. patro
Ctěl bych se vyjádřit jako člověk, který bydlí v devátém patře, avšak se neúčastnil žádných výtržností, ani si na ně nestěžoval, protože má dar hlubokého spánku.

Za starých dobrůch časů - tedy ještě vlastně loni - bylo na tomto patře zvakem. pořádat dvě, nejvýš tři chodbovky* a jeden výstup na K2** Chodbovky se konaly v časové blízkosti víkendu, přišlo na ně většina osazenstva patra a kdo nechtěl, zpravidla šel do města někam za jinou kulturu. Výstup se konal jednou do semestru.

Letos máme na patře dvě skupinky studentů. Chronické kaliče a chronické stěžovatele. Kaliči mají pocit, že čím více, tím lépe, že když má akce úspěch, že je možné ji konat jednou za měsíc. To bohužel není pravda. Dřívě konané akce byly založeny na pravidle "jednou já, podruhé ty" Kdo měl chuť slavit, slavil a věděl, že sousedi mu to jindy oplatí. Proto si nikdo nestěžoval na hluk apod.

Stěžovači jsou lidé, kteří žádné akce neúčastní a jakýkoli hluk je jim nepříjemný. Proto se nemohou chovat podle výše zmíněného pravidla. Jejich smůla je v tom, že se sešli na jednom patře s kaliči, kteří jim to stěžování nechutně oplácejí ještě větším randálem.

Jaké tedy poučení. Proč všichni vědí, kdo dělá kravál, jen SKM ne, je mi záhadou. Ale příště bude snad ochranka důslednější.
Chtěl bych vyzvat kaliče, aby byli ohleduplní a uvědomili si, že víc než dvě chodbovky do semestru se prostě dělat nedají - a to pokud možno v pátek, nebo o víkendu. I vy se dostanete do vyšších ročníků a budete muset psát diplomky a učit se. A chtěl bych poprosit stěžovače, aby měli kousek pochopení, protože bydlení na kolejích prostě takové je - hlučné, ale přátelské....

--------

*chodbovka - koupí se soudek, rozloží se na chodbě deky, pije pivo, seznamuje se a baví se.
**výstup na K2 - se soudkem se vystupuje po schodech a v každém patře si účastníci půllitr vypijí.

pon 10 dub 2006 06:52
V.I.P.
V.I.P.

Odpovědět s citací
Příspěvek Hluk na A03
Nemohu jinak, než souhlasit s Honzou. Na bloku A03 (dříve K2) bydlím už 4 roky, před tím jsem byl na Purkyňkách. Takový "bordel" jako letos, jsem tu dřív nikdy nezažil.
Nejsem striktně proti, mám pro zábavu pochopení, ale všechno má své meze. Letos to bylo za 5 let na kolejích poprvé, co jsem si byl v noci stěžovat na hluk na vrátnici. Je to ten nejzávažnější důvod, který mě nabádá odejít na privát.
Nikdy nezapomenu na první chodbovku na Purkyních, která se odehrávala za nedlouho po mém nástupu na koleje. Byl jsem z toho jako prvák pěkně vykulený :-). Ale takové akce bývaly opravdu jednou za čas. To, co se teď odehrává v horní části bloku A03, opravdu nepovažuji za ideální. Buď si dotyční notoričtí "pařmeni" uvědomí, že jejich chování není optimální, nebo bude nutné začít proti nevítanému hluku postupovat razantněji - například trvat na tom, aby byl o každém takovém prohřešku pořízen na vrátnici zápis a po jejich naskládání by se vše řešilo s vedením kolejí.
Nebo by je možná mohlo zachránit, kdyby nás pozvali mezi sebe a tím nás jaksi odzbrojili, že? :lol:

pon 10 dub 2006 23:10
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Přece sami dobře víte, že počet studentů na VŠ se stále zvyšuje a porodnost v ČR je stejná né-li snižující se. Pak není divu, že sem dostanu i ti, kterým nejde pouze o vzdělání, ale převážně o zábavu.

Možná řešení:
- zakoupení kamery a zachycení všech účastníků párty
- přestěhování se na jiný blok, nejlépe blízko k vrátnici nebo rovnou na privát
- zabránění šíření hluku dokonalým odhlučněním
- pořízení zbrojního pasu a zbraně, nebo naučení bojového umění
- zastračit účastníky párty anonimními výhružkami a varováními v různé formě
- zakoupení ucpávek do uší
- nespat v noci, ale během dne

a nakonec taky pozvednou úroveň společnosti a to především všemi možnými způsoby výchovy (nelehký to úkol)

pon 10 dub 2006 23:44
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Odpovědět s citací
Příspěvek 
chronos píše:
Přece sami dobře víte, že počet studentů na VŠ se stále zvyšuje a porodnost v ČR je stejná né-li snižující se. Pak není divu, že sem dostanu i ti, kterým nejde pouze o vzdělání, ale převážně o zábavu.

Možná řešení:
- zakoupení kamery a zachycení všech účastníků párty
- přestěhování se na jiný blok, nejlépe blízko k vrátnici nebo rovnou na privát
- zabránění šíření hluku dokonalým odhlučněním
- pořízení zbrojního pasu a zbraně, nebo naučení bojového umění
- zastračit účastníky párty anonimními výhružkami a varováními v různé formě
- zakoupení ucpávek do uší
- nespat v noci, ale během dne

a nakonec taky pozvednou úroveň společnosti a to především všemi možnými způsoby výchovy (nelehký to úkol)

a další řešení: přidat se

úte 11 dub 2006 07:38
Nováček
Nováček

Odpovědět s citací
Příspěvek ale zase neprehanej
to honzasl: bydlim taky na 9-tem patre K2 (A03) a neni to tak hrozne

úte 11 dub 2006 08:38
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor

Odpovědět s citací
Příspěvek není to tak hrozné
No mě to taky nijak nevadí, jak říkám, spánek mám tvrdý a když se zamknu, tak jsem v klidu. Ale není možné se tvářit, že se nic neděje. Prostě každý mám právo mít klid a je potřeba to respektovat.

úte 11 dub 2006 10:20
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 6 ]