Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je úte 17 zář 2019 14:26

Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
 Robotics nebo deep learning nadsenci! Projekt v San Fran. 
Autor Zpráva
Nováček
Nováček

Odpovědět s citací
Příspěvek Robotics nebo deep learning nadsenci! Projekt v San Fran.
Ahoj,

ziju v SF a posledni dva roky jsem pracoval na bitoasis.net a dilmil.co, ktere jsem spoluzalozil. Obe maji dnes hodnotu v jednotkach milionu USD. Pripravuji novy projekt a hledam geniusy.

Budeme vyvijet fyzicky produkt + k nemu cloudovou sluzbu.

Myslim ze potrebuji alespon dva lidi (krome sebe). Staci dobre znat jednu z techto oblasti:

1, computer vision: produkt bude mit kameru a manipulovat s relativne jednoduchymi objekty. Ty musi rozeznat, pochopit jejich umisteni a precist text, ktery na nich je. Taky bude videt svoje vlastni roboticke rameno a pochopit v jake je poloze v porovnani s temi objekty, aby mohl dat feedback algoritmu, ktere to rameno ridi

2, machine learning / deep learning. V podstate jde o to naucit to rameno zachazet s objekty tim spravnym zpusobem. Jde v podstate jen o presouvani a otaceni, ale neni to uplne trivialni, v podstate mu clovek nasype hromadu objektu a zarizeni si s tim musi poradit. Pochopit, ze jich je nekolik na sobe a jeden na vrchu. Naucit se, jak je spravne uchopit, aby vytahl jen jeden. Ujistit se, ze opravdu ma jen jeden. Potom uz ho jen ofotit ze vsech stran a zahodit.

3, robotika: Jde o rameno, ktere zachazi s temi objekty. Musime ho vyvinout (pomoci par serv a 3D printed konstrukce). Podle mych nakresu bu to melo byt 5 az 6 os pohybu toho ramena (5-6 serv). Take je potreba dat dohromady SW driver, tak aby zbytek softwaru mohl predavat high-level prikazy: "posun se na pozici X,Y", "milimetr do leva", "celist do uhlu 35 stupnu a sevrit" a podobne.

4, mobilni aplikace: iOS a Android. K produktu bude appka, propojena pres cloud.

Kde je to mozne (eg krom te appky) preferuji python. Ale nejsem uplne tvrdohlavy, pokud jsi expert v pouzivani nejakeho open source softwaru co resi jeden z tech problemu a je napsany v necem jinem, tak ho samozrejme muzeme pouzit. Ale kdykoli si muzu vybrat, jednoznacne Python :)

Mel bych napsat neco o sobe. Jsem samouceny programator. Na FITku jsem byl jen kratce, vubec me to nebavilo :( a dostal jsem tehdy nabidku odjet do USA na internship. Cely (svuj kratky) zivot jsem podnikal a bavi me resit realne problemy. Nejsem moc na formality kde to neni potreba. A jezdim jednou rocne do CR abych neztratil cestinu, kde, jak vidite, to zacina byt bida :) V USA jsem ctvrtym rokem.

Mam jeste povinnosti ke zminenym firmam a plne se novemu projektu mohu zacit venovat az za asi 3-4 mesice. Do te doby delam pripravne prace kdyz mam csa. Proto mi v teto fazi jde hlavne o to, abych navazal znamosti, jsem ted na par dni v Brne, tak se muzeme i potkat a kdyz si sedneme, muzeme pozdeji zacit spolupracovat.

Odepiste mi prosim PMkem, neco o sobe, co vas bavi a na cem jste pracovali. Diky!

stř 09 zář 2015 00:07
Odpovědět na téma   [ Příspěvek: 1 ]