Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pon 16 pro 2019 05:23

Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
 Jak se cení vysokoškolské znalosti na EST oboru? 
Autor Zpráva
Odpovědět s citací
Příspěvek Jak se cení vysokoškolské znalosti na EST oboru?
Dobrý den, rád bych jsem se podělil svoji zkušenosti ve studiu na Vysoké škole technické v Brně. Studoval jsem v oboru elektronika a sdělovací technika na fakultě elektrotechniky a komunikačních technologií, celkem mi to trvalo 4 roky (půlku jsem studoval prezenčně, půlku dálkově při práci). Bylo tam spousta zajímavých i nejen předmětů ze kterých jsem složil všechny zkoušky. Ve 3. ročníku jsem měl diplomovou práci a státnice, na přípravu jsem strávil spoustu času (písemně, ústně, atd). Ve výsledku 1. pokus státnic byl neúspěšný a obhajoba diplomové práci se dopadla špatně. Pak bylo rozhodnuto o posunutí DP a státnic o rok později. DP jsem tento krát psal v angličtině, je hodnocena oponentem za A a vedoucím za B, z mého hlediska je výborně napsaná, hodně nervů se požívalo. Na 2. pokus jsem úspěšně obhájil svojí DP ve výsledku na B. Ke stanicím jsem se připravoval více než rok a ještě pečlivější, případné nejasností jsem řešil s vyučujícími na konzultacích, ale většinou studijní látka vysvětluje dost, člověk ji musí přečíst a porozumět. Tento krát jsem pamatoval spoustu detailů. Na státnicích jsem odpověděl řekněme na 95% otázek. Ve finále komise rozhodla o neprospěl v podstatě bez uvedení důvodu, většina poznámek do protokolu je zaznamenána s důrazem na těch 5%. Přezkoumání výsledků mi odmítli. Od začátku měl jsem rádost že píšu diplomovou práci v češtině, že se učím v tomto docela náročném a zajímavém oboru a že se pořád zlepšuju v tom, dokonce moje diplomová práce je evidentně přínosem pro fakultu, možná nejsem titulní národností, ale závěrečnému výsledku neprospěl na 2. pokusu státnic nerozumím vůbec. Díky a hodně štěstí! :wink:

ned 30 čer 2019 11:08
Odpovědět na téma   [ Příspěvek: 1 ]