Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je úte 22 říj 2019 18:46

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
 Poplatky za další studium 
Autor Zpráva
Odpovědět s citací
Příspěvek Poplatky za další studium
Ahoj všem,
hledám někoho znalejšího v problematice poplatků :)
jsem v 1. ročníku navazujícího magisterského studia (ale na MU). Od září bych chtěla začít studovat souběžně druhé (také navazující magisterské) studium u vás na VUT. Našla jsem, že mám nárok na 3 roky bezplatného magisterského studia.Taky jsem ale našla, že společně s úspěšným ukončením studia jsou na dalších studiích (stejného "stupně") vyměřeny poplatky za další studium.
Chtěla bych se zeptat, co by zde platilo? Tím že bych se oběma studiemi vešla do těch 3 let, neplatila bych nic? A nebo poté, co bych ukončila úspěšně mé současné studium, tak bych musela na druhém rozstudovaném začít platit (myslím, že bohužel asi platí toto?)?

Děkuji za všechny odpovědi :)

čtv 30 bře 2017 14:04
Administrátor
Administrátor

Odpovědět s citací
Příspěvek Re: Poplatky za další studium
Ahoj,
vyzerá to, že B je správne. Ale pre kontrolu by si sa mohla obrátiť na študijne oddelenie. Rovnaký problém ako ty má asi málokto...

čtv 30 bře 2017 19:15
Odpovědět s citací
Příspěvek Re: Poplatky za další studium
Ahoj,
Tvůj dotaz je opravdu složitý. K předchozí odpovědi bych chtěl doplnit důležitou informaci, že poplatek za další studium by měl být od loňského podzimu zrušený (zákonem č. 137/2016 - "v §58 se odstavec 4 zrušuje"). Čili na Tebou popsaný problém zbyl §58 odst. 3 zákona o VŠ, který si zkus přečíst.
Ona tato problematika je složitá - záleží, co se chystáš dělat za "vylomeniny" (nebo možná spíš co se přihodí), byť v zákoně je to dáno tím jedním odstavcem. Já se s tímto setkávám většinou v případech, kdy někdo začne studovat dvě věci současně a ono to pak nějak přestane vycházet... Pokud obě studia plánuješ zdárně ukončit ve standardní době, což Ti samozřejmě přeji, tak by se Tě poplatky neměly týkat.
Jednoznačně souhlasím s předchozím příspěvkem - navštívit studijní oddělení.

pát 31 bře 2017 18:57
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 3 ]