Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 19 říj 2019 04:13

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
 FEKT Teleinformatika alebo FIT Informacne technologie 
Autor Zpráva
Odpovědět s citací
Příspěvek FEKT Teleinformatika alebo FIT Informacne technologie
Chcel by som radu ohladne bakalarskeho studia na VUT. Neviem sa rozhodnut medzi Teleiformatikou na FEKT a Informacnymi technologiami na FIT.
Nakolko som prijaty na obidve a neviem ake su vyhody, chcel by som zistit od ludi, ktory tam studuju.
Mal som vacsinou jednotky a dvojky a maturoval som z fyziky a matiky na same jednotky. Bohuzial, z informatiky neviem vobec nic a tak neviem ci by ma bavila alebo ci by mi mohla robit problemy.
Mohli by ste mi prosim povedat nejake vyhody/nevyhody danych odborov?

Dakujem

úte 02 čer 2015 20:27
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Odpovědět s citací
Příspěvek Re: FEKT Teleinformatika alebo FIT Informacne technologie
Ahoj,
možná někdo začne rozepisovat výhody a nevýhody, ale bude to značně subjektivní (pochybuji, že se najde někdo, kdo studoval obojí).
Já chápu, že je těžké se rozhodnout, protože jsem před mnoha lety řešil ten stejný problém. Vybral jsem si FEKT, pak jsem často litoval, že jsem nešel na FIT, ale zároveň jsem byl také často rád, že jsem tady :-)

O známky ze střední nejde, projdi si předměty oborů, mezi kterými se rozhoduješ, případně i témata bakalářek a musíš se sám rozhodnout, co chceš dělat. Tady budeš mít víc elektra, vyšší programovací jazyky jsou jen v pár předmětech. Na FITu naopak.

Kdybys měl nějaké konkrétnější dotazy, jak to tady funguje, klidně se ptej.

úte 02 čer 2015 21:22
feldkurát
feldkurát

Odpovědět s citací
Dominik píše:
Bohuzial, z informatiky neviem vobec nic a tak neviem ci by ma bavila alebo ci by mi mohla robit problemy.

Potom doporučuji něco na FEKTu. Na oboru teleinformatika se dost řeší problematika počítačových sítí.
Na FITu se hodně vyhazuje, protože je o tu fakultu velký zájem.

stř 03 čer 2015 13:32
Profil YIM
Odpovědět s citací
Dakujem za odpovede.

Tym ze som z gymnazia a mam vseobecny prehlad, neviem nic do hlbky. Pozrel som si video z teleinformatiky kde bolo vela pristrojov a elektroniky ktoru som nikdy nevidel a tak ma to trocha vystrasilo. Taktiez neviem a nikdy som sa nestretol s pocitacovymi sietami. Bol by to problem? Da sa to naucit od zakladov?
Popripade ako by som sa mohol dozvediet viac o pocitacovych sietach? (viem ze internet ale tam toho je vela tak by som chcel trocha uzsie vyhladavanie co by mi pomohlo k buducemu vzdelavaniu)

Kde by som si mohol najst bakalarske prace tychto odborov? Nasiel som iba vseobecne prace fakult.

stř 03 čer 2015 20:59
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Odpovědět s citací
Ahoj,
já jsem také z gymnázia, to určitě není nevýhoda. V prvním semestru se budeš muset naučit celou elektrotechniku, ale zase umíš mnohem víc z matematiky a fyziky.
Toho videa bych se nebál, cílem těchto popularizačních videí je ukázat co nejvíc „cool přístrojů“ (a holek :-)), ale v reálu se s nimi (s těmi přístroji) studenti setkávají postupně, takže to není problém. Katz tady dlouhodobě upozorňuje na to, co považuej za jednodušší/těžší... moje rada je tohle vůbec neřešit a zabývat se výhradně tím, co chceš opravdu dělat. Pokud máš na zvládnutí VŠ a budeš chtít být ve svém oboru dobrý (tj. ne procházet s E), nebude mezi FEKTem a FITem zásadní rozdíl.

Závěřečné práce z VUT jsou na https://www.vutbr.cz/studium/zaverecne-prace. Bohužel to nejde to filtrovat podle oborů, takže jsem ti vytáhl pár příkladů bakalářek z UTKA:

Měření přenosových rychlostí a zpoždění v počítačových sítích
Inteligentní multimediální panel pro Raspberry Pi
Měření komunikačního zpoždění v IP sítích
Analýza výměnných sítí
Návrh nových laboratorních úloh pro simulační prostředí GNS3
Úzkopásmová PLC komunikace s vysokou datovou rychlostí na bázi OFDM techniky
Simulace Triple Play služeb v sítích XG-PON v prostředí NS-3
Shluková analýza v oblasti číslicového zpracování patologické řeči
Simulace H2H a M2M komunikace v mobilní síti LTE-Advanced
Směrovací mechanizmy mezi autonomními systémy Internetu
Vplyvy vlasností grafových štruktúr na správanie vybraného distribuovaného algoritmu
Návrh kmitočtových filtrů s netradičními složenými aktivními prvky
Aplikace pro programování MIDI kontrolerů
Segmentace MR obrazů pomocí algoritmů strojového učení
Virtuální ústředna EZS
Více na http://pastebin.com/gu760jGG (pokud tě nějaké téma zaujme, není problém ho podle názvu vyhledat).

čtv 04 čer 2015 01:35
Ukecanej
Ukecanej

Odpovědět s citací
Dominik: absolvoval jsem jak TLI, tak i navazující TIT a to jsem šel z gymnázia, kde mi matika stejně moc nešla, ale fyziku jsem měl celkem rád. Moji hlavní motivací jít na TLI na FEKTu byl to, že mě sítě zajímali, ale měl jsem jen takové běžné znalosti, asi jako každý kdo má doma router a občas něco slyšel o tom jak funguje internet. Ale ta oblast mě celkem táhla a v Brně jde asi o jediný obor kde je 50/50 telekomunikace/informatika, takže přehled mít budeš.
A druhá věc je ta, že jsem se na středně nenaučil pořádně žádný programovací jazyk, takže tím FIT automaticky vypadl. :D

No jinak na netu asi najdeš hromadu obecných informací. Klidně se ptej na podrobnosti, snad vyhovím.
Pokud tě zajímají předměty, tak třeba tady: http://vut-vsb.cz/home/vut-bc jsou i včetně skript, takže to prolítni a zvaž zda by tě to bavilo.

PavelL: To jsou letošní bakalářky? Samé zajímavé věci, my měli spíš "chuťovky v Javě". :D

čtv 06 srp 2015 21:20
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 6 ]