Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je úte 22 říj 2019 18:46

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
 diskriminace na VUT kvůli chronické nemoci 
Autor Zpráva
Nováček
Nováček

Odpovědět s citací
Příspěvek diskriminace na VUT kvůli chronické nemoci
Ahoj,
chtěla bych jít studovat informatiku na VUT. Informatika mě baví a škola vypadá kvalitní. VUT píše, že zohledňuje při přijímacích zkouškách i během studia různá zdravotní omezení - handicapy a chronické nemoci. No, já mám chronické deprese, někdy dost těžké. Nevíte, prosím, o tom někdo něco více a jak to v reálu s tím zohledňováním chronických nemocí chodí? Nedochází spíše k diskriminaci chronicky nemocných, např. že vás na tu školu kvůli tomu vůbec nepřijmou apod. Ptám se na zákulisí a zda je vůbec strategické jim informaci o svém zdravotním stavu dávat. Ono se totiž občas něco jiného hlásá, ale v zákulisí se pak děje opak. Děkuju za případné zkušenosti, či radu.

stř 25 úno 2015 14:28
Odpovědět s citací
Příspěvek Re: diskriminace na VUT kvůli chronické nemoci
Určitě začni tím, že navštívíš centrum Přes bloky http://www.presbloky.cz, kde by ti měli se vším poradit a můžeš se jich i takhle přímo zeptat. Navrhnou ti nějaká řešení a případně i pomohou s vyřizováním.
Nevím, jak to chodí na FIT, ale já mám zkušenost (nikoliv osobní), že se opravdu snaží vyjít vstříc. Většinou se nechá domluvit přímo s garantem na nějakých opatřeních (jde o to splnit všechny povinnosti během semestru). Další možnost je vyřídit si individuální studijní plán - s tím ti poradí přímo studijní, kde ti k tomu řeknou i podrobnosti (pak to je třeba tak, že můžeš část výuky chodit s dálkaři).

stř 25 úno 2015 15:32
V.I.P.
V.I.P.

Odpovědět s citací
Ahoj,

asi to nebude úplně přesná odpověď na Tvůj dotaz, ale co se týče různých handicapů, tak vím, že se u nás na škole berou různým způsobem ohledy: Například lidé s horším zrakem dostávají speciálně předtištěné písemky / mají delší čas na vypracování písemky apod. V případě dlouhodobějších nemocí je možné dodat potvrzení od lékaře, díky čemuž je možné upravit například termíny zkoušek. Často však také může stačit pouze domluva s daným vyučujícím.

Co se týče chronické deprese, popravdě nevím moc, co všechno to může obnášet - jaké úlevy by jsi eventuálně potřebovala. Co se ale týče diskriminace, tak jsem se zatím nesetkal s žádným konkrétním případem. Na VUT v tomto ohledu existuje poradenské centrum, kde se můžeš zkusit poradit.

// Návštěvník mě předběhl :) . Tak jenom dodám, že co jsem napsal, se týká FITu.

stř 25 úno 2015 15:33
Profil Zobrazit autorovy stránky
feldkurát
feldkurát

Odpovědět s citací
Na FIT by měl jít jenom ten, kdo je v dobré psychické kondici. Měl jsem tam tři kamarády. Dva utekli hned po Bc. a druhý už to snad dodělal.
Dá se různě rozvolňovat studium, ale stejně člověk musí udělat všechny zkoušky a úkoly. Já třeba nemám úplně v dobrém stavu klouby v nohách. Proto jsem nešel na Fakultu sportovních studií ani na Univerzitu obrany.
Nechceš jít raději na Fakultu podnikatelskou? Taky je tam jeden obor zaměřený na informatiku.

stř 25 úno 2015 16:46
Profil YIM
Nováček
Nováček

Odpovědět s citací
Jste zlatí a rychlí:-) Děkuju vám všem za rady a názory. Zeptám se v tom centru "Přes bloky" na podrobnosti. Třeba budou i vědět, zda jsou studenti s touto diagnózou pro VUT nežádoucí, nebo jak to je. Žádné velké úlevy nepotřebuju, ale někdy, když mi je fyzicky zle, lezu po čtyřech a sotva dejchám, tak by mi pomohlo, kdybych si mohla přehodit termín zkoušky. Člověku se v tomto stavu špatně soustředí:-) Kouknu i na tu Podnikatelskou fakultu, jak tam tu informatiku pojímají. Ale tak nějak mi přijde, že jsem založením spíš matematička a technička, než obchodnice, ekonomka. Zvážím to. Díky moc a ať se vám daří.

čtv 26 úno 2015 13:20
feldkurát
feldkurát

Odpovědět s citací
Tak vždycky je více termínů zkoušek. Občas jsem byl nemocný, tak jsem na jeden termín nešel.

čtv 26 úno 2015 21:56
Profil YIM
Nováček
Nováček

Odpovědět s citací
Jojo, termínů je víc. Už vás nebudu zdržovat a nějak více to tady rozmazávát. Uvidím, jak to bude a nebude.
Díky moc za ochotu a rady. Mějte se pěkně.

pát 27 úno 2015 12:36
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 7 ]