Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je úte 22 říj 2019 18:38

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
 Zajimavý článek o nás mladých 
Autor Zpráva
Ukecanej
Ukecanej

Odpovědět s citací
Příspěvek Zajimavý článek o nás mladých
http://respekt.ihned.cz/externi-hlasy/c ... nevzdelani
Zaujal mě článek a hlavně komentáře pod ním, hlavně komentář od pana Petra Ponického
"...pokud degradujemevzdělání na diplomy a ne schopnosti, umělými zásahy obcházíme poznání skutečného stavu jen proto, že je to výhodné a hodí se do statistických ročenek - pak se nesmíme divit. Ano je to i moje generace 50+ která tomu významnou mírou přispěla. Nerespektovali jsme, že poznání je výsledkem poznávání a to je tvrdá práce. Ze škol se stali rukojmí peněz a jejich držitelů, nezáleží jaké studenty "vypouštíme", ale kolik! A logicky těch méně připravených, ale formálně vzdělaných je víc a víc. Tím pádem je náročnější a pracnější i selekce těch schopných. To samozřejmě znamená i to, že do "horních pater společnosti" se dostává více těch, kteří by jinak neměli šanci, protože by jim to neumožnila absence formálního vzdělání.

Jinak řečeno, víc a víc ovládají společnost lidé s mnohými pro vládnutí nevhodnými či škodlivými vlastnostmi (není to poprvé v lidské společnosti, vzpomeňte si na starověkou Římskou říši a její zánik). Ale moudrých, pracovitých a šikovných je statisticky stejně, akorát nemají možnost rozhodovat, protože je ti méně schopní logicky k tomu
nechtějí pustit (neschopný a zkorumpovaný se přece neobklopí moudrými a
poctivými! - to by totiž okolí rychle rozpoznalo jeho "pravou tvář")..."

"Ze škol se stali rukojmí peněz" Zde bych tak trošku narazil na naší VŠ, která zřejmě je mezi koly naší vlády vyžadující pěkné statistiky a spolupracující firmy, které čím dál tím víc nadávají na klesající úroveň absolventů.

sob 01 bře 2014 17:13
Hrozně ukecanej
Hrozně ukecanej

Odpovědět s citací
Příspěvek Re: Zajimavý článek o nás mladých
Hmm, ať si firmy v CZ v prvé řadě dají do pořádku svoje personální oddělení, které jsou v katastrofálním stavu. Když si tohle vyřešijou, ta úroveň absolventů možná nebude vypadat tak zle, jak tvrdí. :)

sob 08 bře 2014 12:52
Ukecanej
Ukecanej

Odpovědět s citací
Mattoni píše:
Hmm, ať si firmy v CZ v prvé řadě dají do pořádku svoje personální oddělení, které jsou v katastrofálním stavu. Když si tohle vyřešijou, ta úroveň absolventů možná nebude vypadat tak zle, jak tvrdí. :)

Narážíš na to, že při pohovoru musíš udělat dojem na ty vysokoškolačky ze sociálních oborů? :D

ned 09 bře 2014 18:11
Hrozně ukecanej
Hrozně ukecanej

Odpovědět s citací
No ta situace je smutnější než by se mohla zdát. Na mnoha personálních odděleních je vyloženě bordel. Mnoho z nich vlastně neví, co chtějí.

Jeden příklad na zasmátí z mého života:
Poslal sem životopis na pozici PCB designer. Za dva měsíce mi volala nějaká paní, že mě zve na pohovor na Test inženýra a jestli můžu přijet za týden. Říkám, že na to jsem se nehlásil, ale ok, ať mi teda o tom aspoň něco řekne. Že prej ona o tom nic neví a že mi zavolá pan personalista. Za další dva měsíce mi přišel email od pana personalisty, že jsem nebyl vybrán na pohovor na Test inženýra, protože mají vhodnější uchazeče.

Jednej s takovým materiálem...

pon 10 bře 2014 23:28
Odpovědět s citací
2Mattoni:

Jde o Honeywell? Mám podobnou zkušenost...prvně je zajímá co umíš a chtěl bys dělat, poté jiný člověk nabízí pozici která je úplně mimo.

pon 10 bře 2014 23:45
Hrozně ukecanej
Hrozně ukecanej

Odpovědět s citací
Ne, Honeywell to nebyl. Ono mi nevadilo, že mi nabízeli jinou pozici. Vadilo mi, jak to celé proběhlo a dopadlo.

úte 11 bře 2014 00:15
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Odpovědět s citací
Mně při tom ucházení se o práci zase hodně vadí ty prodlevy s odpovědí. Stačilo by mi, kdyby měli (měly) tolik slušnosti odpovědět třeba do tří dnů, že je můj zájem těší a že je třeba uchazečů víc takže mám čekat a že se určitě ozvou s výsledkem. Nebo, že moje zkušenosti pro jejich pozici nejsou dostatečné. A ne, že se poprvé ozvou po 2 měsících nebo vůbec nereagují (častější případ). Dokonce by mi snad stačilo zaslání předpřipraveného (automatického) e-mailu pro uchazeče o pozici (že mě berou na vědomí :wink: ).
Jednou se mi stalo, že mě oslovila jedna firma (četli můj životopis na webu) kvůli jedné pozici v elektro (žádali progr. v PHP, nějaké zkušenosti ve VF, s IP,...), odepsal jsem ve smyslu, že takové zkušenosti nemám a co jsem dělal za diplomku a že ať dá tenhle e-mail k přečtení někomu v oboru (nějakýmu vedoucímu vývojáři či co). No tak přesto jsem tam jel (když mě i přesto pozvala) cca 60 km nedávaje si moc šancí. Tam jsme seděli ona já a ten nějaký vedoucí (odborník) a ptala se mě nejdřív ona na takový ty věci (slabosti, co bych byl pro ně za přínos, jestli by mě ta práce bavila, ...), pak se ptal odborník na odborný věci - jenže přesně na to, co jsem už popisoval v e-mailu. Takže jsem odcházel v (slušně řečeno) v rozpacích a že se do 14 dnů ozvou. A za měsíc se ozvali, že jsou rádi za zájem, ale vybrali vhodnějšího kandidáta. :rolleyes:

sob 15 bře 2014 18:56
Profil ICQ
Ukecanej
Ukecanej

Odpovědět s citací
VT: Slabosti? Co se na toto asi tak dá odpovědět? To jako jestli náhodou nesabotuji firmu nebo jestli nebudu chodit pozdě? ;)

pěkná diskuze na podobné téma http://forum.root.cz/index.php?topic=8668.0

ned 23 bře 2014 17:43
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Odpovědět s citací
Singularix: Pro ně to má asi trochu význam. Je to jedna z běžných papouškovaných personalistických otázek: Jaké máš největší slabosti a jaké silné stránky. Podle mě samozřejmě trochu kravina - stačí si něco předem vymyslet, většinou alespoň trochu pravdivýho, ale neškodnýho. Takovejch debilních otázek je víc. Na ostatní se naštěstí dá vymyslet i větší lež, pokud o to místo fakt stojíš. Třeba se ptají, jak dlouho bys tam chtěl pracovat (5, 10, 20 let), hlavně nechtějí slyšet, že jen do tý doby, dokud ti budou tamní pracovní podmínky vyhovovat 8). Nebo kolik seš ochotný dělat přesčasů - záludné :). ... Je to komedie.

ned 23 bře 2014 19:44
Profil ICQ
Hrozně ukecanej
Hrozně ukecanej

Odpovědět s citací
Ono to moc k smíchu není, mám pro to výstižnější název: Personální demence

ned 23 bře 2014 20:43
Ukecanej
Ukecanej

Odpovědět s citací
- "Jaké si myslíte, že máte slabiny?"
- "Moje slabina je, že neumím odpovídat na blbé otázky."

pon 24 bře 2014 21:18
Ukecanej
Ukecanej

Odpovědět s citací
http://skutecnosti.cz/5-duvodu-proc-sto ... vi-za-nic/
mnohem lepší článek dokonce s náznakem řešení (komentáře)

pát 18 dub 2014 19:09
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 12 ]