Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je úte 22 říj 2019 18:47

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 
 Stipendium pro prváky za maturitu 
Autor Zpráva
Odpovědět s citací
Příspěvek Stipendium pro prváky za maturitu
je to spipko ještě aktualni našel jsem pouze http://jdi.na.vutbr.cz/zivot-na-vut/ziv ... ium-d75869 . v informačním sysému zádnej forumlář na tohle není, kde mám tu žádost o to spípko podat ??? prosím, ty peníuze by se mi opravdu hodily ????

pon 08 črc 2013 21:19
Ukecanej
Ukecanej

Odpovědět s citací
Příspěvek Re: Stipednium pro prváky za maaturitu
http://www.feec.vutbr.cz/studium/vyhl_stud.php.cz

úte 09 črc 2013 08:58
Moderátor
Moderátor

Odpovědět s citací
Příspěvek Re: Stipednium pro prváky za maturitu
Asi jsi chtěl napsat něco takového, že?
Citace:
Je toto stýpko ještě aktualní?
V informačním systému žádný formulář na tohle není, nevíte někdo, kde mám tu žádost o to stýpko podat? Prosím, ty peníze by se mi opravdu hodily.

Já na tom odkaze čtu:
Citace:
Žebříček bude vyhotoven po ukončení zápisů v první polovině listopadu na základě dat poskytnutých studenty.

Z toho dovozuji, že stipendium bude studentům vydáno automaticky, na základě dat, která zadali do přihlášky a není potřeba se o nic dalšího starat.

PS. Jako samozvaný Oberführer místní Grammar nazi jednotky upozorňuji, že mám pochyby o tvé známce z českého jazyka a nedělal bych si na zmíněné stýpko moc naděje. :)

čtv 11 črc 2013 06:56
Moderátor
Moderátor

Odpovědět s citací
Příspěvek Re: Stipendium pro prváky za maturitu
Letos to bylo tak, že se zadaly výsledky elektronicky a těm, kterých se to týkalo se ověřovaly výsledky podle originálu maturitního vysvědčení na studijním oddělení.

V IS by se ti do vánoc měl objevit formulář na zadání známek. Neboj, nepřehlídneš to :)

čtv 11 črc 2013 07:06
Profil Zobrazit autorovy stránky
Odpovědět s citací
z čj i matematiky za 1, precentil: M - 98, Čj 97 :wink:, pořád bez šance ?

čtv 11 črc 2013 09:24
Odpovědět s citací
Pardon, 97 za test, průměr percentilu ze všech částí češtiny 92.

čtv 11 črc 2013 09:42
Moderátor
Moderátor

Odpovědět s citací
Chtěl jsem se tomu vyhnout, ale řekl sis o to:
U mě - bez šance. Človek, který maturoval z ČJ za jedna, NIKDY nezapomene na to, že na začátku věty se píše velké písmeno, že český jazyk má háčky a čárky, že otazník se píše jen jeden, a to prosím pouze na konci tázacích vět. Slova jako spípko, sysém, penuíze, forumlář nechám bez kometáře.

Nic proti, chápu, napsal jsi to ve spěchu, neumíš psát všema deseti (já taky ne) - ale není kam spěchat, editor umí dělat náhled i zpětnou editaci. Udržujme, prosím, na tomto fóru kulturu jazyka i projevu.

V této souvisloti mě napadá - letos už došlo na to, že vedoucí práce dal studentovi za bakalářku známku F, protože se to fakt nedalo číst. A věřte, budeme drsnější.

čtv 11 črc 2013 09:43
Odpovědět s citací
Nechci se tedy s tebou hádat, ale příspěvek na fóru a bakalářská práce (slovo bakalářka není zrovna jazykový skvost) jsou dvě hodně rozdílné věci. Mimochodem, pokud jde o kulturu projevu, tak proč jsi mi začal tykat? Debatu o nuancích jazykového provevu bychom tady mohli vést donekonečna a chyby by se našli na obou stranách. Kupříkladu ti tykám, což je jedna z mých chyb. Neměj mi to prosím za zlé, ale na povyšování se kulturou a vzdělaností jsem opravdu alegrický. U oficiálních dokumentů si pravopis hlídám, u příspěvků na anonymním internetovém fóru mi smysl takovéhoto pedantství poněkud uniká. Doufám, že tě tento příspěvek uspokojil po stránce jazykové i obsahové. V zájmu tvé psychické pohody již další psát nehodlám.

čtv 11 črc 2013 11:02
Moderátor
Moderátor

Odpovědět s citací
1) Omlouvám se všem za ztrátu nového diskutéra. Sypu si popel na hlavu, neměl jsem z něho dělat hlupáka, a raději to vyřešit soukromou zprávou. Slibuji, že se to určitě již nestane.

2) Omlouvám panu sedesovi za tykání. Budu si to pamatovat, že už jsem moc starý na to, abych studentům tykal.

3) Omlouvám se panu sedesovi, že jsem ho obvinil z toho, že neumí psát česky. V posledním příspěvku ukázal, že česky psát umí a už v tom nepřestane až do konce studií.

pát 12 črc 2013 06:43
Ukecanej
Ukecanej

Odpovědět s citací
Kdybys viděl ty maturitní testy, tak bys pochopil, že není problém dosahovat 90kových hodnocení.
Akorát mládež to považuje za zdolání Everestu, tak je jasný, že se chytí první příležitosti nějaké odměny

pát 12 črc 2013 08:46
Odpovědět s citací
Jen tak by mě zajímalo v této souvislosti ... jsou tam nějaký podmínky na to, jak dlouho musí student zůstat studentem vut? Prosím nechápat tak, že bych toho chtěl využít. Maturitu už nějakej pátek mám, ale zdá se, že vut chce s tímto záměrem pokračovat, tak mě zajímá, jestli je to nějak ošetřeno. Mimochodem si vůbec nemyslím, že tímto přitáhne "kvalitní" lidi, určitě to ale potěší.

stř 15 led 2014 02:02
feldkurát
feldkurát

Odpovědět s citací
Fakt chytří lidi utečou na FIT, protože v IT tuší více peněz...

stř 15 led 2014 04:13
Profil YIM
Odpovědět s citací
Toto je ale pro celé VUT, tzn nezáleží na fakultě, ne? Spíš jsem myslel, že chytří lidi by sem šli i bez toho. Ale jak říkám, určitě ty peníze potěší...

stř 15 led 2014 21:37
Moderátor
Moderátor

Odpovědět s citací
Zatím to tam ošetřené není. 10% z těch, co dostali stípko už nestuduje.

čtv 16 led 2014 08:37
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor
Moderátor

Odpovědět s citací
Bohužel, když si fakulta vyprošovala penízky z různých dotačních programů, naslibovala z prstu vycucaná čísla o počtu studentů v příštích letech - nějak tu žádost o ty mililony zdůvodnit musela, že. Takže to vypadá, že v příštích letech se bude brát bez přijímaček a bude se platit studentům za to, že nastoupí na školu.

Na druhou stranu, dřív něž obce a města stačí postavit školky a školky pro děti populačního boomu, tak se ta vlna nahrne na VŠ a třeba nějací studenti budou.

Ale jinak žijeme v úplně normálním státě....

sob 18 led 2014 22:03
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 15 ]