Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 17 říj 2019 17:33

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
 Rezidence ERASMUS - tiskový monitor 
Autor Zpráva
Moderátor
Moderátor

Odpovědět s citací
Příspěvek Rezidence ERASMUS - tiskový monitor
V tomto vlákně budu provádět monitorování dění kolem naší slavné rezidence ERASMUS. Sem sloučím obě vlákna, která jsem o Erasmu založil a zde bude možné o tématu dále diskutovat. Vláknu budu dále doplňovat.

Obecné informace

Rezidenci Erasmus- oficiální web
Forgalerie počátku výstavby

Erasmus - kontroverzní projekt - informace z tisku

Tisková zpráva Společenství vlastníků domů Klatovská 2 - 14 a Hrnčířská 14 - 20, Klatovská 2, 602 00 Brno

ze dne 17. 6. 2010 Vysoké učení technické Brno (VUT) ve spolupráci s developerskou firmou se rozhodli stavět v centru Brna komerční byty rezidence Erasmus. Plán je jednoduchý. Developer nadstandardní dům postaví, VUT mu k tomu dodalo cenný rozlehlý pozemek v centru města. Háček je ale v tom, že pozemek je podle územního plánu určen výhradně pro školská zařízení - rozhodně nikoliv pro komerční bytovou výstavbu. VUT s developerem se tedy snaží obejít zákon a předpisy. Mimo jiné i tím, že svůj záměr nezveřejnili a neumožnili tak místním se ke stavbě vyjádřit. Odpovědné orgány následně vydaly stavební povolení na zcela jinou stavbu, než se ve skutečnosti staví.

Reportáž České televize
24. 9. 2010
Brněnské úřady zrušily stavební povolení bytovému komplexu Erasmus. Na místě se ale staví dál. Úřednící se odvolávají na pevně dané lhůty svých dalších kroků.

Erasmus: Lidé plánují podat další trestní oznámení
14.10.2011
Další kolo boje o rezidenci Erasmus v brněnském Králově poli vyhlásili lidé z domů v bloku ulic Hrnčířská a Klatovská. Společnost Trikaya totiž na svých internetových stránkách začala nabízet byty v už takřka hotovém domě.
Podle místních tím porušuje zákon a regule územního plánu. Ten na místě rezidence totiž dovoluje stavět jen budovy určené pro vzdělání.
Jakmile společnost prodá první byt, jsou lidé odhodláni podat trestní oznámení pro podvod a špatné hospodaření se svěřeným majetkem.

Erasmus: Univerzita porušení zákona odmítá
14.10.2011
„Plně respektujeme právo každého podat trestní oznámení. Rozhodnutí o projektu ale projednával a schválil bez připomínek Akademický senát univerzity, který mimo jiné zastupuje i řadu aktivistů z okolí. Úvahy o porušení zákonů ze strany jsou proto nesmyslné,“ uvedla mluvčí školy Jitka Vanýsková.

Erasmus - informace z VUT - co na to akademický senát?

Erasmus - co zbylo pro VUT
21.9.2011
Výstavba finišuje a nyní vyplouvá na povrch, co tedy VUT získalo. Zaměstnanci a doktorandi na VUT dostali nabídku na možnost ubytování v rezidenci prostřednictvím KAM. Ty nabízejí ubytování celkem v pěti bytech pro zaměstnance i studenty v ceně od 300 korun za noc.

Nabídka KAM

Ptám se: Je zmíněných pět bytů (3x2+1 a 2x1+1) adekvátní náhrada za to, že se VUT zbavilo lukrativního pozemku v centru města?

Ptám se: Nechybí vám tam něco, jako "podpora mladých zaměstnanců" například formou zvýhodněného nájemného?
Diskutujte!

Naposledy upravil honzasl dne pát 28 říj 2011 10:11, celkově upraveno 2

pát 28 říj 2011 09:56
Moderátor
Moderátor

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Příspěvek vyhražený pro to, co se nevešlo do prvního.

pát 28 říj 2011 10:04
feldkurát
feldkurát

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Čí chleba jíš, toho píseň zpívej. Ani já bych si nedovolil moc rejt do VUT, a to jsem tady celkem anonymně. :-k

pát 28 říj 2011 13:06
Profil YIM
Hrozně ukecanej
Hrozně ukecanej

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Katz: VUT je veřejná vysoká škola, jejíž činnost je financována především ze státního rozpočtu a ten má prostředky z výběru daní, které získává z výdělečné činnosti občanů ČR, jejichž zájmem je efektivní využití takto získaných prostředků výhradně v zájmu celé společnosti.

pát 28 říj 2011 16:01
Moderátor
Moderátor

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Katz

Hahá, tos mě rozesmál.
Že je Erasmus "nějaký divný" si cvrdlikají všichni vrabci i holubi a nahlas se o tom baví (byť třeba mimo zápis) i v akademickém senátě. Takže nemám absolutně strach, že mi někdo přeřezá brzdové hadičky u auta.

Navíc, tady se ani nejedná o žádnou investigativu, jen sběr odkazů z novin a televize, špinavou práci za mě dělá někdo jiný - já se jen snažím sbírat. Já nikde nepíšu své názory na tento projekt, já pouze kladu otázky.

EDIT:
Ale tak jo, nalejme si čistého vína. Netvrdím, že někdo spáchal nějaký trestný čin. Ale nesouhlasím s tím jak byl pozemek využit. Protože se ukázalo, že na svoje vlastní zaměstnance VUT z vysoka kácí.
Já sám jsem rok v pořadníku na zaměstnancké ubytování. Rok.
Jo, sem tam i zavolají, že pro mě něco mají - ale jsou to nabídky k ničemu. Já prostě chci jen a jedině jednolůžák na Purkyních. Proč?

a) nemám zájem skoro ve třiceti bydlet jako studentík s někým cizím na minipokoji pokoji, kam si nemůžeš přitáhnout vlastní ženskou a hádat se, kdo nespláchl na záchodě
b) nemíním dojíždět přes půl města
c) nemíním se nechat od KAM buzerovat s nějakým vystěhováváním na léto, věčným praním záclon a kontrolami vařičů
d) nemám zájem o předraženou rezidenci za desítku měsíčně s terasou a italskou dlažbou a parketama.

Já potřebuju jednoduchou ubytovnu na přespání v klidu a soukromí - protože mám svůj barák se svou zahradou - akorát trochu daleko od univerzity a nemůžu každý den dojíždět. A v ceně do 3 tis. na měsíc. A takových doktorandů a asáků nás tady musí být tuny. A přesně tohle mohlo být místo Erasmu. Ale né, místo toho máme luxusní 2+kk - proboha pro koho?
Neexistence tohoto typu ubytování mě nutí skončit na VUT jakmile dopíšu disertaci, přestože tady jsem rád a nemůžu říct půl slova proti VUT (včetně peněz).

pát 28 říj 2011 21:22
Odpovědět s citací
Příspěvek data
http://www.klatovskahrncirska.cz/

a podivejte se na zalozku odkazy, dokumenty, geneze...

čtv 15 pro 2011 02:59
Odpovědět s citací
Příspěvek erasmus ?
bydlí se tu krásně lidičky!

čtv 17 kvě 2012 13:44
Nováček
Nováček

Odpovědět s citací
Příspěvek Re: Rezidence ERASMUS - tiskový monitor
Díky za pěkné informace v tomto příspěvku drahé ...

Looking for easy success in 642-742 exam then join our JN0-102 dumps online training. Get ccna braindump real questions for practice and pass real test on first try.For more information about this product CISCO see University of Cambridge Best of luck.

stř 23 led 2013 08:19
Moderátor
Moderátor

Odpovědět s citací
Příspěvek Re: Rezidence ERASMUS - tiskový monitor
Jen tak mimochodem.
Sháněl jsem zaměstnanecký byt, jednolůžák, v podstatě na 2-3 noci týdně. Takové má VUT na PPV, na Purkyních a na Listovkách, cena již od 3000 korun. Víte jak dlouhý je na ně pořadník - při troše štěstí rok, možná více. Víte co mi nabídli? Máme tady volný byt v Erasmu, za 10 tisíc, 2+1.

Ptám se: Opravdu, když už se celá tahle šaskárna stavěla, nemohli si pánové z rektorátu aleposoň pozamyslet, udělat si schůzku s vedením KAM a zeptat se jich: Jaké byty nám chybějí?
A KAM by řeklo - nejvíce je zájem o ty levné malé jednolůžáky. Na ty je dlohá fronta.

Ale rektorát řekl ne! My tam postavíme luxusní 2+1 s klimatizací, protože.....

Proč? To by mě fakt zajímalo.

stř 23 led 2013 10:22
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 9 ]