Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je stř 16 říj 2019 09:26

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
 prechod mezi fakultami v ramci VUT? 
Autor Zpráva
Začátečník
Začátečník

Odpovědět s citací
Příspěvek prechod mezi fakultami v ramci VUT?
Ahoj,

chtel jsem se zeptat, jak to je s prechodem mezi fakultami VUT?

jsem na FIT a premyslim prejit na FP nebo FEKT.. mame nejake "privilegium" jakoz stavajici studenti, nebo normalne prihlaska jako pro stredoskolaky a jit na prijimacky, zapis atd..?

pát 08 led 2010 17:06
Profil ICQ
Nováček
Nováček

Odpovědět s citací
Příspěvek Asi ne
Já jsem byl rok na FITu a teď jsem na FP...o žádným privilegiu nevím...normálně jsem podával přihlášku, vzali mě podle známek ze střední....jen mi zůstal průkaz studenta a ubytování jsme řešil, jak kdybych normálně pokračoval...výhoda ale je, že na podnikatelce ti můžou uznat některý předměty z FITu a z vlastní zkušenosti vím, že minimálně první semestr pro tebe bude dcela na pohodu...a to i když jsme se na FITu prakticky nechytal....

pát 08 led 2010 17:36
Profil ICQ
V.I.P.
V.I.P.

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Na FEKTu by se ti mohla uznat matika a fyzika

pát 08 led 2010 22:43
Profil ICQ
Odpovědět s citací
Příspěvek 
Zdravím,
chtěl bych se zeptat, jestli někdo nemá zkušenost s přechodem z FSI na podnikatelku nebo zda je to vůbec možné. Jsem v prváku, strojku sice zvládám v pohodě, ale uvědomil jsem si, že by mě právě podnikatelka bavila více. Je vůbec možné nějak přestoupit, když už byly přihlášky pro středošoláky uzavřeny?

pát 09 bře 2012 11:26
Ukecanej
Ukecanej

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Přestup ve studiu není možný, je potřeba podat přihlášku a jít přes regulérní přijímací řízení, jen ti některé předměty možná uznají (matika).

stř 14 bře 2012 07:25
Profil ICQ
Nováček
Nováček

Odpovědět s citací
Příspěvek Re: prechod mezi fakultami v ramci VUT?
Je to tu ještě živé?

Nicméně, uvažju o přestupu z FITU na FEKT. Poslední pisatel psal, že to není možné. Měnil by něco fakt, že jsem na tu fakultu, kam bych teď chtěl přestoupit udělal přijímačky?
Díky mockrát.

úte 09 pro 2014 22:05
Odpovědět s citací
Příspěvek Re: prechod mezi fakultami v ramci VUT?
Asi pozdě, ale přece ...

Vše zmíněné v diskuzi platí a tvé argumenty na tom nic nemění (nebo o tom aspoň nevím, trochu to lze mezi obory). Není to jako se středními školami, musíš počkat opět za rok a opět projít přijímací řízení. To, že jsi už byl přijat, se s uzavřením přijímacího řízení maže.

Pokud opravdu chceš změnit fakultu, zaměř se na předměty, které by ti mohli uznat z předchozího (současného) studia. Ono to vypadá lákavě, člověku se podle karet zdá, že to a to už vlastně absolvoval, ale pak se dozví, že v tom předmětu mu chyběly dvě kapitolky a proto mu to nemůžou uznat. S tímhle by měli poradit na studijním, kde tě případně pošlou za garanty jednotlivých předmětů.

Pokud se rozhodneš, tak je potřeba hlídat termíny a podmínky (do kdy podat přihlášku, přijímačky, žádost o uznání předmětů; kreditová minima).

ned 21 pro 2014 21:13
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 7 ]