Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 28 úno 2020 19:04
 Odeslat odpověď 
Uživatelské jméno:
Předmět:
Tělo zprávy:
Vložte sem vaši zprávu, může obsahovat maximálně 60000 znaků. 

Smajlíci
:D :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :ANAL: :axe: :butthead: :rolleyes: :finga: :drinkers: :bear:
Zobrazit další smajlíky
Velikost písma:
Tip: Styly mohou být rychle změněny pokud označíte text  Barva písma
Možnosti:
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Zakázat BBCode
Zakázat smajlíky
Zakázat URL adresy v tomto příspěvku
Ověřovací kód
Ověřovací kód:
Snažíme se omezit automatizované registrace na našem serveru, z toho důvodu je nutné, abyste napsali následující dvě slova do rámečku pod nimi.
   

 Přehled tématu - Zaměstnanci firmy IBM paralyzují chod menzy Q. 
Autor Zpráva

Odpovědět s citací Příspěvek Napsal: stř 10 srp 2011 11:39
Typický stav. Skupinka z IBM, ve frontě a všude si má stále co říct nebo probírají veledůležitou pracovní záležitost (asi nějakou tabulku v Excelu). Po pár upozorněních, ať se tedy pohnou se dostanou k pokladně. Prvnímu namarkuje jídlo ... aha vlastně to musí zaplatit, tak začne hrabat po kapsách peníze ... chvilku to tak trvá, pak se ozve další v řadě, že on to dneska zaplatí za všechny ... ale to se už ozve další, že dneska to celé platí Karel ... a tak se tam dohadujou ... Tohle není ojedinělý případ, tohle se mi v menze stává celkem pravidelně.

Odpovědět s citací Příspěvek Napsal: stř 23 úno 2011 18:34
Možná offtopic, ale musím uvést svůj názor...
Pokud do školní jídelny na ZŠ či SŠ chodí jenom žáci a učitelé, vaří se tam hnusně a výběr malý nebo žádný. :smt078 :smt120 Např ZŠ Milénova před rokem 2001. Pokud do školní jídelny na ZŠ /SŠ / VŠ chodí také zaměstnsnci okolních firem, vaří se tam znamenitě. Např. Můj gympl, nebo Fekt.
Jinak fronty rád nemám...

Odpovědět s citací Příspěvek Napsal: stř 23 úno 2011 14:32
Smajlík
Blá blá blá
To je asi jako diskuze o zrušení autobusu 53. "Studenti se jen flákají, chlastají a ještě by si chtěli vozit prdel v autobusech."
Kolik z těch vašich prázdných hospod by zkrachovalo, kdyby se v září studenti nevrátili. Kolik poloprázných šalin by bylo město ochotno dotovat, kdyby jimi nejezdilli studenti?

Toto téma jsem založil proto, že vidím že IBM a další firmy prostě využívají výhod Technologického parku, za což jsem rád, ale zároveň odmítají nést jakoukoli odpovědnost za celkové dění okolo. Že se sem snaží přinést ten pitomý americký styl, kdy zaměstnavatel nechává zamastnance, aby:
- nosili jídlo z domu a jedli ho u počítače
- jedli cosi prefabrikovaného z automatu
- jedli někde jinde, kde se o to zaměstnavatel nemusí starat

Česká pracovní kultura obnášela, že se zaměstnavatel staral o kulturní a zdravé stravování zaměstnanců. To evidentně IBM nedělá.

Ano, za daně daně z IBM tady lidé studují. Ale kdo v tom IBM pracuje? Nejsou to náhodou absolventi českých (vysokých) škol? Kdo koho víc potřebuje? Studenti IBM nebo IBM studenty? Není to náhodou vlastně symbioza? Možná ano, ale v symbioze musejí všichni vnášet stejný přínos a v oblasti stravování (a třeba parkování) se tak neděje.

Odpovědět s citací Příspěvek Napsal: stř 23 úno 2011 10:35
A ano...
A ano, studoval (a vystudoval) jsem pět let, takže samozřejmě vím, jak takový studentský život vypadá. O to víc mě chování studentů vytáčí.

Odpovědět s citací Příspěvek Napsal: stř 23 úno 2011 10:32
To je nadělení
Zaměstnanci IBM (a jiných firem) vám to studium ze svých daní (a že nejsou zrovna malé) platí. Až budete platit školné, tak si pak klidně dejte na vrátka menzy zámek.

A samozřejmě mince má také dvě strany. Dovedete si představit jak je v Brně krásně, když je většina studentů na prázdninách? V centru žádné tlačenice, MHD se dá cestovat relativně pohodlně, v hospodách a barech se člověk pohodlně posadí. A pak přijde školní rok a student kam se podíváš, narvané šaliny a hospody praskají ve švech.


Takže si klidně stěžujte, že vám pracující lid ztěžuje život zrovna ve chvíli, kdy máte chuť na zákusek mezi flákáním a nicneděláním. Vy ten život pracujícímu lidu totiž ztěžujete daleko víc.

Odpovědět s citací Příspěvek Napsal: úte 13 črc 2010 13:37
Zástupce se někde zapomněl :-) Tak budeme doufat, že od příštího roku bude situace lepší.

Odpovědět s citací Příspěvek Napsal: pát 25 čer 2010 07:23
Včera jsem kontaktoval zástupce SKAS FSI, tak se snad tady brzy ozve.

Odpovědět s citací Příspěvek Napsal: čtv 24 čer 2010 21:20
Obávám se, že tohle je pláč na špatným hrobě :? Tady můžou něco dělat nejspíš asi jen studenti FSI prostřednictvím svých studentských zástupců v akademickém senátu FSI, protože s těma by se už KaM mohlo být ochotno bavit :roll:

Odpovědět s citací Příspěvek Napsal: čtv 24 čer 2010 18:53
Rád bych otevřel toto téma.

Jsem "návštěvníkem" (jestli se to tak dá nazvat) menzy Q každý den, zároveň jsem také studentem VUT.

Problém se zaměstnanci firmy IBM je tu neustále, i bezmála rok poté, co toto téma vzniklo. Ze své zkušenosti mohu říci, že o "desítky" zaměstnantů se opravdu nejedná. Desítky zaměstnanců IBM projde menzou Q pouze v době mé přítomnosti (cca 20-25min.), nikoliv za celou otevírací dobu menzy.

Oproti výběru stravovacího provozu nelze nic říci - kyždý chodí tak, kde mu chutná, nebo kde mu to vyhovuje. Bohužel je tomu ale stále tak, že lidé z IBM platí obědy hotově a jak již zde padlo, mnohdy velkými bankovkami. Tato praxe v konečném výsledku velmi zdržuje. Nebylo výjimkou, když jsem tento týden stál ve frontě na oběd cca 15min. A to to prosím bylo v době (konec června 2010), kdy už vysoké procento studentů má po zkouškách a tak se v Brně, potažmo v menze Q, nevyskytuje.

Chápu že KaM toto počínání přináší velké zisky - za průměrnou až podprůměrnou porci jídla vyinkasují plnou cenu. Nehledě na dotace od státu. Budiž, cílem každé firmy musí být generování zisku, nicméně bylo by velmi vhodné (mírně řečeno), kdyby se pro zaměstnance firmy IBM zavedly čipové kartičky (tak jak tomu bylo třeba u střední školy sousedící s Purk. menzou) a tomoto "problému" se tedy alespoň ulehčilo.

Odpovědět s citací Příspěvek Napsal: pon 14 zář 2009 20:07
Já bych se nebál říct, že kdo chodi do menz VUT za státem nedotované ceny, je šílenec. :lol:

Odpovědět s citací Příspěvek Napsal: pon 14 zář 2009 19:46
Myslím, že rozumné řešení je, aby si IBMáci pořídili čipové karty na obědy a částka se jim strhávala ze mzdy - potom by placení bylo rychlé a nezdržovalo - zejména nás, kteří máme kreditní systém placení.

Pokud tato cesta nechůdná - potom bychom se měli obrátit na KAM, aby byla zavedena jedna kasa pro čistě bezhotovostní placení.

Nikdo z nás přece nechce vyvolávat nějaké nenávistné vášně. Ale je prostě potřeba spolupracovat, nikoli parazitovat na systému.

Tím spíš, že vlastně nechápu, proč někdo z "ostatních" strávníků do Q chodí. V Kanasu vaří srovnatelně dobře, zpravidla levněji a vracejí tam na stravenky.

Odpovědět s citací Příspěvek Napsal: pon 14 zář 2009 18:20
Ta "podlouhla budova..." = "Jídelna Kanas"

Kde jsi získal informace, že jde o "několik desítek lidí"?

Odpovědět s citací Příspěvek Napsal: pon 14 zář 2009 15:02
Ahoj

jsem 5 let studentem FEKT a zaroven 4,5 roku zamestnancem IBM. A jsem trosku nucen tady ty polopravdy rozptylit. Jednak, zamestnanci IBM maji k dispozici kantynu - podlouhla budova na zacatku kolejni vedle restaurace Kanas, ktera byla postavena predevsim pro ne, po poptavce IBM a znacne ji vyuzivaji. Dale zamestnancu je cca 3000 a tech co chodi do Q, do Pizzerie, do menzy Kolejni a Purkynova je nekolik desitek. Dalsi vyuzivaji dalsi restaurace v okoli. Tomu, ze tech nekolik desitek lidi z nekolika tisic zamestnancu jde do menz se neda nejakym narizenim zabranit. Navic v Q byli co si pamatuju fronty vzdy, ikdyz IBM melo pouze jedno patro v budove kde je Oskar a melo 120 zamestnancu. Navic druha pokladna byla pridana teprve minuly skolni rok - prave kvuli predchozim frontam pri placeni. Navic, kdyby se zrychlila platba u pokladen, tak by si nebylo kam sednout. Zkratka kapacita menzy Q je velmi mala. Jinak co mam informace je pravda, ze v soucasne stavene budove Technicka 10 bude pouze bufet, ale v pripravovane budove Technicka 12 bude klasicka menza.

PS: Nejvetsi naval v Q je mezi 12-13hod. Po trinacte hodine je fronta znacne mensi...

Odpovědět s citací Příspěvek Napsal: pát 04 zář 2009 21:14
Však já tu ironii jen rozvedl. To se nemůže? A taky jsem svůj příspěvek opatřil smajlíkem. :lol:

Každopádně i ty letáky by byly pěkne vostrá recese.

Odpovědět s citací Příspěvek Napsal: pát 04 zář 2009 21:00
MrkVolf
Tak přeci - doufal jsem, že všichni pochopí, že jsem tu poslední větu myslel jako ironii a proto jsem ji označil pro nechápavé tím smajlíkem.


Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz