Další ročník „rvačky“ o nejlepší zahraniční praxi s IAESTE

Studentská organizace IAESTE zveřejnila v pondělí 2.2.2015 seznam zahraničních praxí. Během čtvrtečního odpoledne se řada studentů zúčastnila boje o registraci té nejlepší stáže v oboru. V současné době jsou v plném proudu pohovory se studenty a několik šťastlivců již pohovorem se zástupci IAESTE bez potíží prošla. Volné praxe jsou však stále k dispozici, tak neváhejte a přihlaste se zde. V březnu navíc zveřejníme postpraxe, tak se s námi můžete těšit na další zajímavé zahraniční stáže.

Pohovory na Mezinárodní program stáží

Něco málo ze zkušeností studentů:

Martin Hanzlík, student fakulty strojního inženýrství se o letošních prázdninách na 8 týdnů podíval do Rakouska.

,,Tyto prázdniny jsem díky IAESTE dostal skvělou příležitost strávit 8 týdnů v Rakousku na univerzitě Montanuniversität Leoben, kde jsem se podílel na testování vysokocyklové únavy a měření tvrdosti materiálu. Za velké plus považuju, že jsem si mohl vyzkoušet práci s velkým množstvím přístrojů, o kterých jsem se ve škole pouze učil. Volné víkendy jsem využil naplno a procestoval velkou část Rakouska. Navštívil jsem 5 největších měst, strávil mnoho času v krásné krajině Alp a poznal spoustu nových přátel. Tuto příležitost jsem si výborně užil, zlepšil se v oboru, vylepšil svou angličtinu a poznal lehce jinou kulturu, než je ta naše.“

Andrea Tuchyňová, studentka stavební fakulty vyrazila na 12 týdnů do Polska.

,,Keď sa mi cez IAESTE naskytla príležitosť vycestovať do cudziny, neváhala som. Mojou prvou zahraničnou pracovnou skúsenosťou sa stala stáž v poľskom Gdańsku v medzinárodnej firme Keller Polska pôsobiacej v oblasti geotechniky. Bola to pre mňa obrovská príležitosť ako priamo na stavbách spoznať mnoho technológií hĺbkového zakladania a zlepšovania zemín. V rámci stáže som cestovala po celom Polsku. Celú krajinu, mestá, ľudí, jazyk a more som si zamilovala a každému môžem zahraničnú stáž odporučiť.“

Hodně štěstí pří výběru praxe přeje tým IAESTE LC Brno.